Wolk Saharastof onderweg naar Nederland
THOLEN - Morgen trekt een flinke wolk Saharastof over het land. Het stof zit hoog in de lucht en behalve een rodere zonsondergang en een waas in de lucht zullen we niet veel van het stof merken. In de nacht naar donderdag kan het af en toe regenen en daarmee kan het stof naar beneden komen. Donderdagochtend zullen veel auto’s vies zijn.
Een flinke wolk Saharastof is onderweg naar Nederland. Momenteel ligt de wolk boven Spanje en de zuidelijke helft van Frankrijk. De wolk trekt langzaam noordwaarts en zal komende nacht ons land bereiken.
Morgen zijn er flinke zonnige perioden. Vooral over het westen trekken ook enkele wolkenvelden en op een lokaal buitje na blijft het droog. De zonsopkomst kan door het stof al rodere kleuren tonen, maar de concentratie zal gedurende de dag verder toenemen en de kans op extra warme kleuren is bij zonsondergang nog groter.
Iets minder zacht
Het Saharastof zal de zon overdag niet geheel tegenhouden, maar maakt de zon wel iets minder fel. Ook de lucht is minder blauw en de waas van het stof lijkt een beetje op dat van sluierbewolking. Saharastof bestaat uit hele kleine zandkorreltjes en kunnen door de afschermende werking zelfs zorgen dat de temperatuur één of twee graden lager uitvalt dan volgens de berekeningen van weermodellen. Als de temperatuur woensdag wat lager uitvalt is dat buiten niet echt te merken. Het is dan erg zacht met 14 tot 18 graden en mogelijk wordt het lokaal 19 graden. Ook als de temperatuur lager uitvalt is het nog steeds zachter dan de voorgaande dagen.
Vieze auto’s
Woensdagavond en in de nacht naar donderdag kan het vanuit het westen tijdelijk regenen. Met de regen komt stof naar beneden. Donderdagochtend trekt de regen weg en wordt het droog. Op auto’s, fietsen en ramen wordt dan een stoffig laagje zichtbaar. Donderdag zal de stofwolk geleidelijk boven ons land verdwijnen en ligt de dagen daarna voornamelijk boven het zuiden van Europa. Je kunt dus veilig je auto wassen zonder dat deze direct weer onder het stof komt te zitten.
Meeste stof alleen hoog in de lucht
Behalve het stof dat met de regen naar beneden komt hoeven we verder geen overlast van het stof te verwachten. Dit is wel anders in het noorden van Afrika en in Spanje. Daar is de lucht ook bij het aardoppervlak gevuld met stof. Op sommige plaatsen is de lucht oranjebruin door het stof. In mindere mate is de lucht in Frankijk ook stoffig.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.
3 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.
20 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.
1 dag geledenTHOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.
2 dagen geledenTHOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.
2 dagen geleden