Wolk Saharastof onderweg naar Nederland
THOLEN - Morgen trekt een flinke wolk Saharastof over het land. Het stof zit hoog in de lucht en behalve een rodere zonsondergang en een waas in de lucht zullen we niet veel van het stof merken. In de nacht naar donderdag kan het af en toe regenen en daarmee kan het stof naar beneden komen. Donderdagochtend zullen veel auto’s vies zijn.
Een flinke wolk Saharastof is onderweg naar Nederland. Momenteel ligt de wolk boven Spanje en de zuidelijke helft van Frankrijk. De wolk trekt langzaam noordwaarts en zal komende nacht ons land bereiken.
Morgen zijn er flinke zonnige perioden. Vooral over het westen trekken ook enkele wolkenvelden en op een lokaal buitje na blijft het droog. De zonsopkomst kan door het stof al rodere kleuren tonen, maar de concentratie zal gedurende de dag verder toenemen en de kans op extra warme kleuren is bij zonsondergang nog groter.
Iets minder zacht
Het Saharastof zal de zon overdag niet geheel tegenhouden, maar maakt de zon wel iets minder fel. Ook de lucht is minder blauw en de waas van het stof lijkt een beetje op dat van sluierbewolking. Saharastof bestaat uit hele kleine zandkorreltjes en kunnen door de afschermende werking zelfs zorgen dat de temperatuur één of twee graden lager uitvalt dan volgens de berekeningen van weermodellen. Als de temperatuur woensdag wat lager uitvalt is dat buiten niet echt te merken. Het is dan erg zacht met 14 tot 18 graden en mogelijk wordt het lokaal 19 graden. Ook als de temperatuur lager uitvalt is het nog steeds zachter dan de voorgaande dagen.
Vieze auto’s
Woensdagavond en in de nacht naar donderdag kan het vanuit het westen tijdelijk regenen. Met de regen komt stof naar beneden. Donderdagochtend trekt de regen weg en wordt het droog. Op auto’s, fietsen en ramen wordt dan een stoffig laagje zichtbaar. Donderdag zal de stofwolk geleidelijk boven ons land verdwijnen en ligt de dagen daarna voornamelijk boven het zuiden van Europa. Je kunt dus veilig je auto wassen zonder dat deze direct weer onder het stof komt te zitten.
Meeste stof alleen hoog in de lucht
Behalve het stof dat met de regen naar beneden komt hoeven we verder geen overlast van het stof te verwachten. Dit is wel anders in het noorden van Afrika en in Spanje. Daar is de lucht ook bij het aardoppervlak gevuld met stof. Op sommige plaatsen is de lucht oranjebruin door het stof. In mindere mate is de lucht in Frankijk ook stoffig.
Meer uit Tholen
THOLEN - Nog nooit stemden zoveel inwoners op de SGP als bij deze gemeenteraadsverkiezingen. Door dit resultaat maakt de christelijke partij opnieuw de dienst uit in Tholen en groeit het aantal zetels zelfs van zeven naar acht. Volgens lijsttrekker Peter Hoek laat dit zien dat hun stabiele koers wordt beloond. "Het is mooi om te zien dat het werk dat we doen wordt gewaardeerd."
1 uur geledenTHOLEN - Nieuwkomer Forum voor Democratie (FvD) is in de voorlopige uitslag de grote winnaar op Tholen. Met drie zetels schuift de partij door naar de tweede plek in de raad. Lijsttrekker Liesje van der Zande reageert verheugd: "Ik ben onze kiezers ontzettend dankbaar."
2 uur geledenTHOLEN - De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend. De SGP blijft opnieuw veruit de grootste partij op Tholen. De VVD en ABT leveren beide een zetel in, terwijl nieuwkomer Forum voor Democratie drie zetels pakt.
12 uur geledenTHOLEN - Woensdag mochten alle kiesgerechtigde Tholenaren stemmen voor de gemeenteraad. Sinds 21.00 zijn de stembussen gesloten. Het is nu wachten op de uitslag. Lees er alles over in onze liveblog.
18 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Door een lekkage hebben inwoners van Sint Philipsland mogelijk last van een lage waterdruk. Brabant Water werkt momenteel aan een oplossing. De storing wordt naar verwachting in de loop van de middag opgelost.
22 uur geledenTHOLEN - De Oesterdam staat weer op de route van de ZLM Tour. Twee jaar geleden kwamen de wielrenners hier voor het laatst voorbij, maar in september keert Tholen terug op de routekaart tijdens de derde etappe, die start in Roosendaal en eindigt in Bergen op Zoom. De renners steken de Oesterdam daarbij maar liefst twee keer over.
23 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Weet je nog niet op welke partij je gaat stemmen? Alle deelnemende partijen hebben zich in de verkiezingskrant van de Thoolse Bode voorgesteld. Hieronder zetten we de negen fracties en hun boodschap aan de kiezers nog eens op een rij. Zo kun je alle partijen gemakkelijk vergelijken.
1 dag geleden