Wolf gespot over de brug, ook al schapen gegrepen
THOLEN - Net over de brug in Nieuw-Vossemeer is een wolf gezien. Er zijn ook een aantal schapen gegrepen. Ook in april van dit jaar was er al ophef over een wolf die op Tholen gesport werd.
Cindy van Meer laat weten: “Ik liep naar m’n boot op wsv. Volkerak, Benedensas. Ik kwam van het bruggetje, de dijk op en werd vlak langs ingehaald door een wolf! Hij liep richting spuisluis en stopte.”
Steeds vaker worden er in Nederland wolven gezien. Voor alle veehouders die hun dieren buiten laten grazen vormt dit roofdier een groot probleem. Zeker nu voor schapen met hun lammeren met de natuurbegrazing op de dijken. Daarom riep de ZLTO eerder al op dat de provincie Zeeland in actie moet komen nadat er in enkele maanden geleden al op Tholen een wolf is gespot.
De ZLTO wilde dat boeren meer handelingsperspectief krijgen om wolvenaanvallen te voorkomen. Ook moeten de vergoedingen voor schade en preventieve maatregelen beter worden geregeld.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Met gespannen gezichten aan de start en een frisse maartse wind over de dijk werd zaterdag de 77ste editie van de wielerronde van Oud-Vossemeer verreden. Het criterium over de klinkers van het dorp vormt al jaren de traditionele seizoensopening van het Zeeuwse wielerjaar en trok opnieuw een ijzersterk deelnemersveld. Start en finish lagen, net als de afgelopen jaren, op de Dorpsweg. Of het door de koude weersomstandigheden kwam of door iets anders: het publiek liet het helaas een beetje afweten. Jammer, want wie langs de kant stond, werd getrakteerd op mooie koersen.
5 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Michel Dietvorst en Perry Schuurbiers van Sign Masters.
7 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Frans de Koning die de spotlight mocht vangen.
10 uur geledenSINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Leerlingen van zes basisscholen in de gemeente Tholen gaan op vrijdag 20 maart pannenkoeken bakken voor senioren. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' bakken zij pannenkoeken voor opa's, oma's en andere ouderen uit de buurt.
1 dag geledenTHOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.
2 dagen geleden