Wolf gespot over de brug, ook al schapen gegrepen
THOLEN - Net over de brug in Nieuw-Vossemeer is een wolf gezien. Er zijn ook een aantal schapen gegrepen. Ook in april van dit jaar was er al ophef over een wolf die op Tholen gesport werd.
Cindy van Meer laat weten: “Ik liep naar m’n boot op wsv. Volkerak, Benedensas. Ik kwam van het bruggetje, de dijk op en werd vlak langs ingehaald door een wolf! Hij liep richting spuisluis en stopte.”
Steeds vaker worden er in Nederland wolven gezien. Voor alle veehouders die hun dieren buiten laten grazen vormt dit roofdier een groot probleem. Zeker nu voor schapen met hun lammeren met de natuurbegrazing op de dijken. Daarom riep de ZLTO eerder al op dat de provincie Zeeland in actie moet komen nadat er in enkele maanden geleden al op Tholen een wolf is gespot.
De ZLTO wilde dat boeren meer handelingsperspectief krijgen om wolvenaanvallen te voorkomen. Ook moeten de vergoedingen voor schade en preventieve maatregelen beter worden geregeld.
Meer uit Tholen
THOLEN - De meteorologische winter start dit jaar zacht, met temperaturen die regelmatig boven normaal uitkomen. Volgens Weeronline blijft het in de eerste helft van december nat, somber en onstuimig, zonder kans op echt winterweer. Richting kerst neemt de kans op winterse neerslag iets toe, waardoor de kans op een witte kerst stijgt naar 10 à 15 procent.
3 uur geledenTHOLEN - Jongeren kunnen op dinsdag 16 en donderdag 18 december terecht bij verschillende locaties in de gemeente voor een kop warme chocomel. Jongerenwerkers en buurtsportcoaches van het team Jij op Tholen nodigen hen uit om even langs te komen voor een praatje en gezellig samenzijn.
19 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 29 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 10.
23 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug is volgende week in de nacht van dinsdag op woensdag in beide richtingen afgesloten voor verkeer. Rijkswaterstaat zal die nacht onderhoud uitvoeren en controleren of de technische installaties van de brug nog goed functioneren. Weggebruikers moeten rekening houden met omleidingen en 15 tot 30 minuten extra reistijd.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Inwoners die in september boompjes hebben besteld, kunnen hun jonge bomen ophalen op donderdag 4, vrijdag 5 of zaterdag 6 december. De uitgifte vindt plaats tussen 11.00 en 16.00 uur op de gemeentewerkplaats (Nijverheidsweg 34 in Sint-Maartensdijk). In totaal worden er dit jaar 5.081 boompjes uitgedeeld in de gemeente Tholen, geholpen door een team van vrijwilligers.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Op de A58 en A4 rondom Bergen op Zoom en Roosendaal staan dinsdagochtend lange files door een ongeval en een autobrand. Op beide snelwegen staan de vertragingen van zo'n 45 minuten. Ook bij afslag Tholen staat er een file.
2 dagen geledenTHOLEN- De kerstvakantie staat voor de deur en Jij op Tholen heeft weer een leuk en veelzijdig programma voor kinderen en jongeren. Van schaatsen en een escapegame tot een NERF Battle en een kerstfestijn: er is voor ieder wat wils. Inschrijven is vanaf deze week mogelijk, maar wees er snel bij, want vol is vol.
2 dagen geleden