Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woedende Oostenrijkse kanselier op matje

Woedende Oostenrijkse kanselier op matje

WENEN (ANP/DPA) - Een geërgerde Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz moest woensdag verschijnen voor een speciale onderzoekscommissie van het parlement. De commissie probeert te achterhalen in hoeverre de vorige regering van Kurz corrupt was.

Kurz (33) maakte er geen geheim van dat hij het maar niets vond dat hij moest getuigen. De oppositie in het parlement benaderde hem uiterst kritisch over zijn rol in de zogenoemde Ibiza-affaire.

De toenmalige coalitiepartner van Kurz, de rechts-populistische FPÖ, veroorzaakte vorig jaar een schandaal toen bleek dat FPÖ-leider Heinz-Christian Strache vatbaar bleek voor omkoping. Een stiekem opgenomen video op het vakantie-eiland Ibiza legde dat onomstotelijk vast. De rechtse regeringscoalitie barstte uit elkaar en het kwam tot vervroegde verkiezingen.

Oppositie legt vuur aan de schenen

Nu de FPÖ in de oppositie zit, grijpt deze partij elke kans aan om Kurz, leider van de christendemocratische ÖVP, bij de affaire te betrekken. Maar ook andere oppositiepartijen legden hem het vuur na aan de schenen.

De ÖVP-voorman reageerde verbolgen op vragen of bedrijven door een donatie invloed kunnen uitoefenen. Het komt natuurlijk voor dat een sponsor van de ÖVP meteen ook zijn mening geeft, aldus Kurz. Maar dit betekent niet dat een donor enige invloed krijgt. "Als een donor iets van ons verlangt, zou ik hem bij de deur eruit slaan." Hij verzekerde absoluut niet omkoopbaar te zijn.

Meer uit Buitenland

Duizenden boeren protesteren tegen handelsakkoord Zuid-Amerika

PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.

28 minuten geleden
Ook Nicaragua laat nu politieke gevangenen vrij

MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.

1 uur geleden
Off-piste-skiërs omgekomen in Franse Alpen

VAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.

1 uur geleden
Betoger voor Iraanse ambassade Londen hangt oude vlag op pand

LONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.

2 uur geleden
President wil 'cruciale en urgente' hervormingen voor Zuid-Afrika

RUSTENBURG (ANP/AFP) - Zuid-Afrika is dringend toe aan even noodzakelijke als urgente hervormingen, vindt president Cyril Ramaphosa. Daarom komt zijn partij ANC met een zespuntenhervormingsprogramma.

3 uur geleden
Von der Leyen: Europa steunt protesten in Iran

BRUSSEL (ANP/AFP) - Europa steunt de massaprotesten in Iran volledig en keurt "de gewelddadige onderdrukking" ervan ten zeerste af. Dat heeft EU-chef Ursula von der Leyen gezegd in een onlineboodschap.

4 uur geleden
Spoorproblemen Duitsland blijven door aanhoudende sneeuw

BERLIJN (ANP/DPA) - Delen van het Duitse spoorwegennet blijven gestremd door het aanhoudende winterweer, terwijl er ook nieuwe sneeuw wordt voorspeld. Onder andere het internationale treinverkeer naar Nederland en Denemarken kampt met storingen en onderbrekingen. Ook de langeafstandsverbindingen tussen Hamburg en Frankfurt en Berlijn en Düsseldorf zijn verstoord. Een aantal regionale treinen rijdt nog helemaal niet.

4 uur geleden