Woaidaehen op Grôôt Pesôôt: ‘We leggen onze focus op buitenactiviteiten’
OUD - VOSSEMEER - Niels Havermans wil namens CV de Vlôôientrappers nog geen streep zetten door carnaval, maar volwaardige Woaidaehen in februari? Zo ziet het er op dit moment helaas niet naar uit. Eerder ‘Woaidaehen op afstand’”, zo zegt hij.
“Wij staan al twee jaar te trappelen om een kleurrijk en ouderwets carnavalsfeest te organiseren, echter lijken de maatregelen dit jaar weer roet in het eten te gooien.”
De organisatie van het carnaval op Oud-Vossemeer, de Woaidaehen, wil op voorhand nog geen evenementen afgelasten, maar is zich ervan bewust dat activiteiten in combinatie met horeca en dweilmuziek nagenoeg onmogelijk zijn. “Een goed carnavalsfeest bestaat uit live dweilmuziek, polonaise lopen en samen een biertje drinken. Al deze onderdelen zijn niet tegelijkertijd toegestaan” zegt Havermans. “We leggen onze focus daarom op buitenactiviteiten, evenementen samen met de basisscholen en online. ”De voorbereidingen zijn in volle gang, er wordt gewerkt aan het jaarlijkse Vlôôienkrantje en ook het lespakket voor de scholen is bijna klaar. Alternatieve evenementen worden ook al voorbereid.
Verplaatsen
Het verplaatsen van een feest als de Woaidaehen is een gevoelig onderwerp. “Het lijkt een perfecte oplossing, carnaval in het voorjaar. Maar carnaval hoort bij de winter, 40 dagen voor Pasen. We worstelen met het maken van de juiste keuze”. De organisatie wil vooral voor het publiek, de dweilbands en voor de leefbaarheid van het dorp een volwaardig evenement neerzetten. Daarom wordt er nagedacht over een extra feest in het voorjaar. “Dit plan staat echter nog in de kinderschoenen, als kleine vereniging zijn wij afhankelijk van de horeca, gemeente en uiteraard het publiek. Maar ook van de medewerking van dweilbands Bentje Betoetert, De Lamsôôren, Luuze Leven en Oemommenoe. Mogelijk kunnen we de samenwerking aangaan met andere verenigingen. Wij hopen hier spoedig meer over kunnen vertellen”, besluit Havermans.
Meer uit Tholen
THOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
2 uur geledenTHOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.
21 uur geledenTHOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.
1 dag geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.
2 dagen geleden