Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woaidaehen op Grôôt Pesôôt: ‘We leggen onze focus op buitenactiviteiten’

Woaidaehen op Grôôt Pesôôt: ‘We leggen onze focus op buitenactiviteiten’

OUD - VOSSEMEER - Niels Havermans wil namens CV de Vlôôientrappers nog geen streep zetten door carnaval, maar volwaardige Woaidaehen in februari? Zo ziet het er op dit moment helaas niet naar uit. Eerder ‘Woaidaehen op afstand’”, zo zegt hij. 

“Wij staan al twee jaar te trappelen om een kleurrijk en ouderwets carnavalsfeest te organiseren, echter lijken de maatregelen dit jaar weer roet in het eten te gooien.” 

De organisatie van het carnaval op Oud-Vossemeer, de Woaidaehen, wil op voorhand nog geen evenementen afgelasten, maar is zich ervan bewust dat activiteiten in combinatie met horeca en dweilmuziek nagenoeg onmogelijk zijn. “Een goed carnavalsfeest bestaat uit live dweilmuziek, polonaise lopen en samen een biertje drinken. Al deze onderdelen zijn niet tegelijkertijd toegestaan” zegt Havermans. “We leggen onze focus daarom op buitenactiviteiten, evenementen samen met de basisscholen en online. ”De voorbereidingen zijn in volle gang, er wordt gewerkt aan het jaarlijkse Vlôôienkrantje en ook het lespakket voor de scholen is bijna klaar. Alternatieve evenementen worden ook al voorbereid.

Verplaatsen

Het verplaatsen van een feest als de Woaidaehen is een gevoelig onderwerp. “Het lijkt een perfecte oplossing, carnaval in het voorjaar. Maar carnaval hoort bij de winter, 40 dagen voor Pasen. We worstelen met het maken van de juiste keuze”. De organisatie wil vooral voor het publiek, de dweilbands en voor de leefbaarheid van het dorp een volwaardig evenement neerzetten. Daarom wordt er nagedacht over een extra feest in het voorjaar. “Dit plan staat echter nog in de kinderschoenen, als kleine vereniging zijn wij afhankelijk van de horeca, gemeente en uiteraard het publiek. Maar ook van de medewerking van dweilbands Bentje Betoetert, De Lamsôôren, Luuze Leven en Oemommenoe. Mogelijk kunnen we de samenwerking aangaan met andere verenigingen. Wij hopen hier spoedig meer over kunnen vertellen”, besluit Havermans.


Meer uit Tholen

Forum voor Democratie doet op Tholen mee aan verkiezingen voor gemeenteraad

THOLEN - Forum voor Democratie staat in maart voor het eerst op het stembiljet bij de gemeenteraadsverkiezingen op Tholen. De partij maakt binnenkort bekend wie er op de kandidatenlijst komen te staan.

15 uur geleden
Heel het weekend nog code geel in West-Brabant vanwege verraderlijke gladheid

WEST-BRABANT- Het KNMI geeft nog heel het weekend code geel af voor West-Brabant. Er wordt gewaarschuwd voor plaatselijke gladheid door sneeuw(resten) en bevriezing van natte wegen. Dit is verraderlijk omdat deze gladheid moeilijk te zien is. Vanaf woensdagavond is code geel al van kracht in West-Brabant. Voor die tijd zorgde het winterse weer voor meer overlast en was er sprake van code oranje.

18 uur geleden
Voucher van 10.000 euro beschikbaar voor vergroening Zeeuws schoolplein

THOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.

20 uur geleden
Twee nepagenten lichten vrouw op in Sint-Annaland, politie zoekt tips

SINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.

1 dag geleden
Jaap schenkt 34 schilderijen aan de Kunstkamer: ‘Kijk maar wat je ermee doet’

SCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.

1 dag geleden
Van winterpret tot een iglo: Jullie leukste foto’s van Tholen in de sneeuw

THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.

2 dagen geleden
Rook uit dak en plafond van basisschool De Rieburch, gebouw ontruimd

SINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig

2 dagen geleden