Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK vrouwenvoetbal in 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland

WK vrouwenvoetbal in 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland

ZÜRICH (ANP) - Het WK vrouwenvoetbal 2023 is toegewezen aan Australië en Nieuw-Zeeland. Die twee landen werden tijdens een onlinevergadering gekozen door het bestuur van de FIFA. De evaluatie-commissie van de FIFA had het 'bid' van Australië en Nieuw-Zeeland al de hoogste waardering gegeven.

Australië en Nieuw-Zeeland mogen het WK voor vrouwen voor het eerst organiseren. Het vorige WK werd vorig jaar in Frankrijk gehouden. De Nederlandse voetbalsters verloren in de finale van de Verenigde Staten.

Australië en Nieuw-Zeeland hadden één concurrent; Colombia. De afgelopen weken haakten Brazilië en Japan af als kandidaten. Aanvankelijk zou het WK voor vrouwen van 2023 begin juni tijdens een congres in Ethiopië worden toegewezen. Die bijeenkomst werd vanwege het coronavirus uitgesteld.

Negende WK

Het WK voor vrouwen wordt voor de negende keer gehouden. In 1991 vond de eerste editie plaats, in China. De Amerikaanse voetbalsters zijn al vier keer wereldkampioen geworden.

Aan het WK van 2023 mogen 32 landen deelnemen. Op het vorige WK waren 24 landen welkom.

Meer uit Voetbal

Bayern München legt trainer Kompany langer vast

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Bayern München heeft het contract met coach Vincent Kompany opengebroken en met twee jaar verlengd. De 39-jarige Belg ligt nu tot de zomer van 2029 vast bij de Zuid-Duitse voetbalclub, zo meldde de koploper van de Bundesliga dinsdag.

7 uur geleden
Dyche volgt Postecoglou op als coach van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft in Sean Dyche een nieuwe coach gevonden. De Engelse voetbalclub uit de Premier League meldt dat nadat zaterdag Ange Postecoglou was ontslagen. De 60-jarige Australiër was pas sinds 9 september werkzaam bij de nummer 18 van de Premier League.

9 uur geleden
Voetbalbond VS krijgt steun voor organisatie vrouwen-WK

NEW YORK (ANP/AFP) - Mexico, Costa Rica en Jamaica hebben zich aangesloten bij de Verenigde Staten om het WK voetbal voor vrouwen in 2031 te organiseren. Dat heeft Cindy Parlow Cone, de voorzitter van de Amerikaanse voetbalbond, verklaard. Eerder meldde FIFA-baas Gianni Infantino al dat de VS de enige kandidaat waren. In 2027 vindt het toernooi plaats in Brazilië.

10 uur geleden
Ajacied Mokio in Belgische selectie voor WK onder 17 in november

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ajax-speler Jorthy Mokio is door de Belgische voetbalbond geselecteerd voor het WK onder 17, dat van 3 tot en met 27 november in Qatar plaatsvindt. Ook Martin Henrion (Ajax), Noah Fernandez (PSV) en Brent Jonkers (PSV) zitten in de groep van 21 spelers.

21 uur geleden
Voetbalster Groenen voelt 'een andere energie' bij Oranje

ZEIST (ANP) - Voetbalster Jackie Groenen voelt "een andere energie" met de komst van bondscoach Arjan Veurink en zijn staf. Dat zei de 128-voudig international tijdens een persconferentie in Zeist.

1 dag geleden
Bondscoach Veurink had 'goede gesprekken' met afzwaaiende Spitse

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft "goede gesprekken" gehad met recordinternational Sherida Spitse die gaat stoppen. Dat zei Veurink tijdens de persconferentie in Zeist, in aanloop naar de oefenwedstrijd tegen Polen van aanstaande vrijdag.

1 dag geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt topper tussen Feyenoord en PSV

ZEIST (ANP) - Allard Lindhout heeft zondag de leiding bij de topper in de Eredivisie tussen Feyenoord en PSV. De 38-jarige scheidsrechter krijgt in De Kuip ondersteuning van grensrechters Rogier Honig en Johan Balder. Alex Bos is de vierde official en Dennis Higler de videoscheidsrechter.

1 dag geleden