WK voor Advocaat en Irak na gelijkspel tegen Syrië ver uit zicht
DOHA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is er met Irak opnieuw niet in geslaagd te winnen in de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar. De thuiswedstrijd tegen Syrië, die werd gespeeld in Doha, eindigde in 1-1. Eerder op de dag verloor bondscoach Bert van Marwijk met de Verenigde Arabische Emiraten al van Zuid-Korea (1-0), waardoor ook voor hem het WK ver uit zicht is.
Advocaat leek met Irak zelfs op weg naar een nederlaag. Omar Al Soma opende in de 79e minuut de score voor Syrië. Invaller Amir Al Ammari redde in de 86e minuut een punt door een strafschop te benutten.
Iran, dat met 2-1 won bij Libanon, leidt in groep A met 13 punten. Zuid-Korea staat tweede met 11 punten. Die twee landen zijn hard op weg zich rechtstreeks te plaatsen. De nummer 3 krijgt via een omweg nog een kans naar de mondiale titelstrijd in Qatar te gaan. Libanon heeft 5 punten, Irak 4, de Verenigde Arabische Emiraten 3 en Syrië 2.
Over vijf dagen speelt Irak tegen Zuid-Korea en de Verenigde Arabische Emiraten ontmoeten Libanon.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
3 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
6 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
6 uur geleden