WK voor Advocaat en Irak na gelijkspel tegen Syrië ver uit zicht
DOHA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is er met Irak opnieuw niet in geslaagd te winnen in de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Qatar. De thuiswedstrijd tegen Syrië, die werd gespeeld in Doha, eindigde in 1-1. Eerder op de dag verloor bondscoach Bert van Marwijk met de Verenigde Arabische Emiraten al van Zuid-Korea (1-0), waardoor ook voor hem het WK ver uit zicht is.
Advocaat leek met Irak zelfs op weg naar een nederlaag. Omar Al Soma opende in de 79e minuut de score voor Syrië. Invaller Amir Al Ammari redde in de 86e minuut een punt door een strafschop te benutten.
Iran, dat met 2-1 won bij Libanon, leidt in groep A met 13 punten. Zuid-Korea staat tweede met 11 punten. Die twee landen zijn hard op weg zich rechtstreeks te plaatsen. De nummer 3 krijgt via een omweg nog een kans naar de mondiale titelstrijd in Qatar te gaan. Libanon heeft 5 punten, Irak 4, de Verenigde Arabische Emiraten 3 en Syrië 2.
Over vijf dagen speelt Irak tegen Zuid-Korea en de Verenigde Arabische Emiraten ontmoeten Libanon.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
7 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
8 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
10 uur geleden