WK voetbal voor clubteams 2021 toch in 'oude stijl'
ZÜRICH (ANP) - De editie van het WK voetbal voor clubteams van 2021 zal toch in oude stijl worden gehouden in december in Japan. Dat heeft voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond FIFA vrijdag gemeld. Eind 2021 zullen er daarom zoals tot nu toe gewoonlijk zeven teams meedoen.
Eerder had de FIFA gezegd dat het mini-WK voor het eerst in hervormde versie zou plaatsvinden. Het toernooi zou dan met 24 teams in de zomer van 2021 in China worden gehouden. Door het coronagerelateerde uitstel van het EK 2020 en de Copa America met een jaar, zag de wereldvoetbalbond zich genoodzaakt het mondiale toernooi ook weer later op de agenda te zetten. Een nieuwe datum voor de première van het hernieuwde WK voor clubteams is nog niet vastgesteld.
Bayern München doet als winnaar van de Champions League namens Europa mee aan het WK voor clubteams, dat in februari in Qatar van start gaat. Liverpool veroverde tijdens de vorige editie, eveneens in Qatar, de wereldtitel door het Braziliaanse Flamengo in de finale te verslaan.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
5 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
5 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden