WK voetbal voor clubteams 2021 toch in 'oude stijl'
ZÜRICH (ANP) - De editie van het WK voetbal voor clubteams van 2021 zal toch in oude stijl worden gehouden in december in Japan. Dat heeft voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond FIFA vrijdag gemeld. Eind 2021 zullen er daarom zoals tot nu toe gewoonlijk zeven teams meedoen.
Eerder had de FIFA gezegd dat het mini-WK voor het eerst in hervormde versie zou plaatsvinden. Het toernooi zou dan met 24 teams in de zomer van 2021 in China worden gehouden. Door het coronagerelateerde uitstel van het EK 2020 en de Copa America met een jaar, zag de wereldvoetbalbond zich genoodzaakt het mondiale toernooi ook weer later op de agenda te zetten. Een nieuwe datum voor de première van het hernieuwde WK voor clubteams is nog niet vastgesteld.
Bayern München doet als winnaar van de Champions League namens Europa mee aan het WK voor clubteams, dat in februari in Qatar van start gaat. Liverpool veroverde tijdens de vorige editie, eveneens in Qatar, de wereldtitel door het Braziliaanse Flamengo in de finale te verslaan.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
9 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
12 uur geleden