Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK-troef Nageeye weet hoe hij snikhete marathon moet lopen

WK-troef Nageeye weet hoe hij snikhete marathon moet lopen

BOEDAPEST (ANP) - Abdi Nageeye bereidt zich voor op een drukkend warme marathon bij de WK atletiek in Boedapest. Ondanks het vroege aanvangstijdstip van 7.00 uur zal het zondag benauwd zijn in de Hongaarse hoofdstad. De temperatuur zal rond de 25 graden liggen.

"Abdi is er klaar voor", zegt zijn manager Jurrie van der Velden. "Als er één marathonloper is die weet hoe hij met hitte en hoge luchtvochtigheid moet omgaan, is Abdi het wel. Dat heeft hij wel bewezen op de Olympische Spelen."

Nageeye rende in 2021 in de hitte van Sapporo naar een tamelijk sensationele zilveren medaille op de Spelen van Tokio. De Nederlander had in de dagen voor de race bewust zoveel mogelijk getraind op de warmste uren van de dag en die harde aanpak betaalde zich uit met de tweede plaats achter de ongenaakbare Keniaan Eliud Kipchoge.

Revanche

"We hebben de aanpak eenvoudig gehouden. Het is belangrijk dat Abdi zich goed richt op de drinkposten, sponzen aanpakt en gebruikt maakt van de waternevelstations. Hij is misschien niet de snelste loper, maar wel een van de slimsten."

Nageeye zint in Boedapest ook op revanche. Een jaar geleden op de WK in Eugene stapte hij 1 kilometer voor de finish uit, teleurgesteld over feit dat hij geen medaille meer kon winnen. Na afloop zocht hij de schuld bij zichzelf; hij was de race ingegaan op nauwelijks ingelopen schoenen. "Het was pijnlijk dat het misging in zo’n belangrijke wedstrijd, maar hij heeft ervan geleerd. Die fout maakt hij niet meer."

Voorbereiding

De 34-jarige Nageeye bereidde zich voor in Kenia, voornamelijk op eigen schema’s. In juni brak de geboren Somaliër met zijn coach Gary Lough. "Het is niet ideaal en na de WK gaan we zeker op zoek naar een nieuwe coach, want een stukje begeleiding richting de Olympische Spelen is wel wenselijk. Maar Abdi heeft inmiddels 16 jaar ervaring. Hij houd ook van een stukje vrijheid en weet inmiddels goed wat werkt voor hem en wat niet."

Van der Velden verwacht een gretige Nageeye aan de start. "Hij moet vroeg op, want 4 uur van tevoren eet hij. Het kost hem geen moeite. Abdi is een hardlopende nomade die heel flexibel is in dit soort dingen. Een medaille is absoluut zijn doel; hij heeft hoge verwachtingen van zichzelf en komt hier niet voor de vijfde of zesde plaats."

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

17 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

18 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

19 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

20 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

20 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

22 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

1 dag geleden