WK-troef Nageeye weet hoe hij snikhete marathon moet lopen
BOEDAPEST (ANP) - Abdi Nageeye bereidt zich voor op een drukkend warme marathon bij de WK atletiek in Boedapest. Ondanks het vroege aanvangstijdstip van 7.00 uur zal het zondag benauwd zijn in de Hongaarse hoofdstad. De temperatuur zal rond de 25 graden liggen.
"Abdi is er klaar voor", zegt zijn manager Jurrie van der Velden. "Als er één marathonloper is die weet hoe hij met hitte en hoge luchtvochtigheid moet omgaan, is Abdi het wel. Dat heeft hij wel bewezen op de Olympische Spelen."
Nageeye rende in 2021 in de hitte van Sapporo naar een tamelijk sensationele zilveren medaille op de Spelen van Tokio. De Nederlander had in de dagen voor de race bewust zoveel mogelijk getraind op de warmste uren van de dag en die harde aanpak betaalde zich uit met de tweede plaats achter de ongenaakbare Keniaan Eliud Kipchoge.
Revanche
"We hebben de aanpak eenvoudig gehouden. Het is belangrijk dat Abdi zich goed richt op de drinkposten, sponzen aanpakt en gebruikt maakt van de waternevelstations. Hij is misschien niet de snelste loper, maar wel een van de slimsten."
Nageeye zint in Boedapest ook op revanche. Een jaar geleden op de WK in Eugene stapte hij 1 kilometer voor de finish uit, teleurgesteld over feit dat hij geen medaille meer kon winnen. Na afloop zocht hij de schuld bij zichzelf; hij was de race ingegaan op nauwelijks ingelopen schoenen. "Het was pijnlijk dat het misging in zo’n belangrijke wedstrijd, maar hij heeft ervan geleerd. Die fout maakt hij niet meer."
Voorbereiding
De 34-jarige Nageeye bereidde zich voor in Kenia, voornamelijk op eigen schema’s. In juni brak de geboren Somaliër met zijn coach Gary Lough. "Het is niet ideaal en na de WK gaan we zeker op zoek naar een nieuwe coach, want een stukje begeleiding richting de Olympische Spelen is wel wenselijk. Maar Abdi heeft inmiddels 16 jaar ervaring. Hij houd ook van een stukje vrijheid en weet inmiddels goed wat werkt voor hem en wat niet."
Van der Velden verwacht een gretige Nageeye aan de start. "Hij moet vroeg op, want 4 uur van tevoren eet hij. Het kost hem geen moeite. Abdi is een hardlopende nomade die heel flexibel is in dit soort dingen. Een medaille is absoluut zijn doel; hij heeft hoge verwachtingen van zichzelf en komt hier niet voor de vijfde of zesde plaats."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
3 uur geledenNICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
15 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
18 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
19 uur geleden