WK-troef Nageeye weet hoe hij snikhete marathon moet lopen
BOEDAPEST (ANP) - Abdi Nageeye bereidt zich voor op een drukkend warme marathon bij de WK atletiek in Boedapest. Ondanks het vroege aanvangstijdstip van 7.00 uur zal het zondag benauwd zijn in de Hongaarse hoofdstad. De temperatuur zal rond de 25 graden liggen.
"Abdi is er klaar voor", zegt zijn manager Jurrie van der Velden. "Als er één marathonloper is die weet hoe hij met hitte en hoge luchtvochtigheid moet omgaan, is Abdi het wel. Dat heeft hij wel bewezen op de Olympische Spelen."
Nageeye rende in 2021 in de hitte van Sapporo naar een tamelijk sensationele zilveren medaille op de Spelen van Tokio. De Nederlander had in de dagen voor de race bewust zoveel mogelijk getraind op de warmste uren van de dag en die harde aanpak betaalde zich uit met de tweede plaats achter de ongenaakbare Keniaan Eliud Kipchoge.
Revanche
"We hebben de aanpak eenvoudig gehouden. Het is belangrijk dat Abdi zich goed richt op de drinkposten, sponzen aanpakt en gebruikt maakt van de waternevelstations. Hij is misschien niet de snelste loper, maar wel een van de slimsten."
Nageeye zint in Boedapest ook op revanche. Een jaar geleden op de WK in Eugene stapte hij 1 kilometer voor de finish uit, teleurgesteld over feit dat hij geen medaille meer kon winnen. Na afloop zocht hij de schuld bij zichzelf; hij was de race ingegaan op nauwelijks ingelopen schoenen. "Het was pijnlijk dat het misging in zo’n belangrijke wedstrijd, maar hij heeft ervan geleerd. Die fout maakt hij niet meer."
Voorbereiding
De 34-jarige Nageeye bereidde zich voor in Kenia, voornamelijk op eigen schema’s. In juni brak de geboren Somaliër met zijn coach Gary Lough. "Het is niet ideaal en na de WK gaan we zeker op zoek naar een nieuwe coach, want een stukje begeleiding richting de Olympische Spelen is wel wenselijk. Maar Abdi heeft inmiddels 16 jaar ervaring. Hij houd ook van een stukje vrijheid en weet inmiddels goed wat werkt voor hem en wat niet."
Van der Velden verwacht een gretige Nageeye aan de start. "Hij moet vroeg op, want 4 uur van tevoren eet hij. Het kost hem geen moeite. Abdi is een hardlopende nomade die heel flexibel is in dit soort dingen. Een medaille is absoluut zijn doel; hij heeft hoge verwachtingen van zichzelf en komt hier niet voor de vijfde of zesde plaats."
Meer uit Sport
EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
13 minuten geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
6 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
19 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
20 uur geleden