WK Ironman op Hawaï slaat editie 2020 over vanwege corona
KAILUA-KONA (ANP) - Het WK Ironman op Hawaï is opnieuw uitgesteld vanwege de coronapandemie. De organisatie van de fameuze triatlon over de langste afstand had het evenement al verschoven van 10 oktober 2020 naar 6 februari 2021, maar zet nu ook een streep door die datum begin volgend jaar. De eerstvolgende editie is nu op 9 oktober 2021.
Het was de bedoeling volgend jaar twee WK's te houden. Die in februari zou dan nog gelden als WK van 2020. Door de afgelasting komt er voor dit jaar dus geen winnaar op de erelijst. "We zijn heel erg ontgoocheld dat we voor het eerst in onze 43-jarige geschiedenis geen WK Ironman kunnen organiseren. Maar we gaan we er alles aan doen om van de volgende edities buitengewone wereldkampioenschappen te maken", staat in een verklaring.
De organisatie somt op de website van het evenement een aantal redenen op waarom februari 2021 te vroeg komt. Ze verwijzen onder meer naar "de staat van de pandemie, grens- en reisbeperkingen, mogelijkheden voor atleten om zich te kwalificeren, onze missie om er een echt competitief WK van te maken, en ons verlangen om onze atleten en gastheren zoveel mogelijk voorbereidingstijd te gunnen".
De Ironman op Hawaii bestaat uit 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42,195 kilometer hardlopen. Bij de mannen domineren de Duitse triatleten de laatste jaren. Sinds 2014 heeft er altijd een Duitser gewonnen. De 38-jarige Jan Frodeno werd vorig jaar voor de derde keer als wereldkampioen gehuldigd in Kailua-Kona.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
16 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
26 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
5 uur geleden