WK-goud schaatsster Takagi, vijfde plek Leerdam
HAMAR (ANP) - Miho Takagi heeft voor de eerste keer de wereldtitel op de sprintvierkamp veroverd. De Japanse schaatsster sloot haar succesvolle toernooi in Hamar in stijl af. Ze won de tweede 1000 meter met een baanrecord van 1.13,93. Het was haar derde afstandszege in het Vikingskipet. Eerder op zaterdag eindigde Takagi als tweede op de 500 meter.
De onttroonde titelhoudster Nao Kodaira pakte op ruime afstand van haar landgenote WK-zilver in het eindklassement. De Russin Olga Fatkoelina behaalde brons.
Jutta Leerdam eindigde als vijfde. De wereldkampioene op de 1000 meter deed op haar favoriete afstand nog wel een moedige poging om vanuit de zesde plaats naar het podium te springen, maar haar tweede tijd (1.14,47) was net niet snel genoeg voor WK-brons. Leerdam eindigde vorig jaar bij de WK sprint als tiende.
Doorbraak
Olympisch kampioene Jorien ter Mors, die op de 1000 meter tegen Leerdam de vierde tijd reed (1.14,70), belandde in de eindstand op de zevende plaats. Nederlands kampioene Letitia de Jong eindigde als achtste.
Takagi (25) beleefde in het seizoen 2017-2018 haar grote doorbraak. Ze won drie medailles bij de Winterspelen in Zuid-Korea. Daarna veroverde ze in Amsterdam ook nog de wereldtitel allround.
Nederlandse coach
Takagi behaalde in 2019 zilver bij de WK sprint. Ze eindigde in dat jaar ook als tweede bij de WK allround. De veelzijdige Japanse kan beide toernooien vanaf deze winter echter niet meer combineren. Voor de eerste keer worden de WK sprint en de WK allround gezamenlijk afgewerkt.
De Nederlander Johan de Wit heeft als bondscoach van de Japanse schaatsploeg onder anderen Takagi onder zijn hoede. Landgenoot Dennis van der Gun behoort eveneens tot de technische staf van de Japanners.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
18 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
20 uur geleden