Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK eindigt voor voetbalsters na meeslepend gevecht met Spanje

WK eindigt voor voetbalsters na meeslepend gevecht met Spanje

WELLINGTON (ANP) - Voor de Nederlandse voetbalsters is het WK in Australië en Nieuw-Zeeland voorbij. De ploeg van bondscoach Andries Jonker verloor in de kwartfinales na verlenging met 2-1 van Spanje. Oranje bereikte vier jaar geleden op het WK in Frankrijk nog de finale, waarin de Amerikaanse vrouwen te sterk waren.

Het derde WK van de 'Leeuwinnen' eindigde vrijdag in Wellington, in een wedstrijd waarin ze er lange tijd amper aan te pas kwamen tegen het dominante Spanje. Pas nadat de Spaanse vrouwen 10 minuten voor tijd uit een strafschop op voorsprong waren gekomen, gooide Oranje de schroom van zich af. Stefanie van der Gragt, die met een handsbal de penalty had veroorzaakt, schoot in blessuretijd de gelijkmaker binnen en dwong zo een verlenging af. Daarin liet Lineth Beerensteyn twee grote kansen onbenut, waarna Salma Paralluelo aan de andere kant wel scoorde.

De ruim 32.000 toeschouwers in het Sky Stadium zagen een meeslepend voetbalgevecht, waarin Spanje lange tijd domineerde. De nummer 6 van de wereldranglijst creëerde zeker voor rust de ene na de andere kans. De ploeg van Jonker werd bij vlagen weggetikt door Spanje, dat makkelijk combineerde en een hoog tempo hanteerde. Oranje was de bal juist heel vaak al snel weer kwijt.

Leeuwinnen

De Nederlandse voetbalsters misten in de geschorste Daniëlle van de Donk hun aanjager. Jonker koos voor Damaris Egurrola als vervanger van Van de Donk. De 'Leeuwinnen' wisten in 90 minuten geen enkele uitgespeelde kans te creëren. Ze kregen na een uur spelen uit het niets wel een penalty, nadat Beerensteyn in het zestienmetergebied een duwtje had gekregen. Na het terugkijken van de tv-beelden draaide de Franse scheidsrechter Stéphanie Frappart haar beslissing echter terug.

Tien minuten voor tijd ging de bal aan de andere kant wel daadwerkelijk op de stip, na hands van Van der Gragt. De ervaren verdedigster stak op de rand van het strafschopgebied haar hand uit en blokkeerde daarmee een Spaanse voorzet. Mariona Caldentey scoorde vanaf 11 meter (1-0). Jonker wisselde daarna Sherida Spitse en Esmee Brugts en posteerde de kopsterke Van der Gragt voorin. Uitgerekend Van der Gragt schoot in de blessuretijd de gelijkmaker binnen en dwong zo een verlenging af. Daarin ging het alsnog mis voor Oranje.

Meer uit Voetbal

Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

1 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

1 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

2 uur geleden
Xavi belooft dat Oranje gaat spelen met passie en intensiteit

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.

2 uur geleden
Blessure AS Roma-aanvaller Malen valt mee

ZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.

3 uur geleden
Zwitserse voetballer Xhaka geeft vals coronavaccinatiebewijs toe

SUNDERLAND (ANP/BELGA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, heeft toegegeven dat hij enkele jaren geleden een vals coronavaccinatiebewijs heeft verkregen. De 33-jarige recordinternational van zijn land heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de komende vier wedstrijden van Zwitserland in de Nations League.

3 uur geleden
Van Dijk blijft onder nieuwe bondscoach Xavi aanvoerder Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk blijft ook onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat maakte de Spanjaard duidelijk op een persconferentie in Zeist.

3 uur geleden