WK eindigt voor voetbalsters na meeslepend gevecht met Spanje
WELLINGTON (ANP) - Voor de Nederlandse voetbalsters is het WK in Australië en Nieuw-Zeeland voorbij. De ploeg van bondscoach Andries Jonker verloor in de kwartfinales na verlenging met 2-1 van Spanje. Oranje bereikte vier jaar geleden op het WK in Frankrijk nog de finale, waarin de Amerikaanse vrouwen te sterk waren.
Het derde WK van de 'Leeuwinnen' eindigde vrijdag in Wellington, in een wedstrijd waarin ze er lange tijd amper aan te pas kwamen tegen het dominante Spanje. Pas nadat de Spaanse vrouwen 10 minuten voor tijd uit een strafschop op voorsprong waren gekomen, gooide Oranje de schroom van zich af. Stefanie van der Gragt, die met een handsbal de penalty had veroorzaakt, schoot in blessuretijd de gelijkmaker binnen en dwong zo een verlenging af. Daarin liet Lineth Beerensteyn twee grote kansen onbenut, waarna Salma Paralluelo aan de andere kant wel scoorde.
De ruim 32.000 toeschouwers in het Sky Stadium zagen een meeslepend voetbalgevecht, waarin Spanje lange tijd domineerde. De nummer 6 van de wereldranglijst creëerde zeker voor rust de ene na de andere kans. De ploeg van Jonker werd bij vlagen weggetikt door Spanje, dat makkelijk combineerde en een hoog tempo hanteerde. Oranje was de bal juist heel vaak al snel weer kwijt.
Leeuwinnen
De Nederlandse voetbalsters misten in de geschorste Daniëlle van de Donk hun aanjager. Jonker koos voor Damaris Egurrola als vervanger van Van de Donk. De 'Leeuwinnen' wisten in 90 minuten geen enkele uitgespeelde kans te creëren. Ze kregen na een uur spelen uit het niets wel een penalty, nadat Beerensteyn in het zestienmetergebied een duwtje had gekregen. Na het terugkijken van de tv-beelden draaide de Franse scheidsrechter Stéphanie Frappart haar beslissing echter terug.
Tien minuten voor tijd ging de bal aan de andere kant wel daadwerkelijk op de stip, na hands van Van der Gragt. De ervaren verdedigster stak op de rand van het strafschopgebied haar hand uit en blokkeerde daarmee een Spaanse voorzet. Mariona Caldentey scoorde vanaf 11 meter (1-0). Jonker wisselde daarna Sherida Spitse en Esmee Brugts en posteerde de kopsterke Van der Gragt voorin. Uitgerekend Van der Gragt schoot in de blessuretijd de gelijkmaker binnen en dwong zo een verlenging af. Daarin ging het alsnog mis voor Oranje.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
9 uur geleden