Witte Huis biedt prijzengeld bij wedstrijd AI en hackaanvallen
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Witte Huis biedt prijzengeld voor deelnemers aan een wedstrijd rond de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) om belangrijke software te beschermen tegen hackers. In totaal gaat het om een prijzenpot van 18,5 miljoen dollar waar de deelnemers een deel van kunnen krijgen.
Het gaat om AI-systemen die kwetsbaarheden in software voor bijvoorbeeld elektriciteitsnetten, openbaar vervoer en andere cruciale infrastructuur kunnen opsporen en aanvallen kunnen tegengaan. Met het prijzengeld wil de regering van president Joe Biden mensen uit het hele land lokken om mee te denken over de inzet van AI bij cyberveiligheid in de Verenigde Staten.
De Amerikaanse overheid is al aan het samenwerken met onder meer Google, Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI bij de ontwikkeling van AI-systemen die cyberaanvallen kunnen tegenhouden. Donderdag begint in Las Vegas een speciale bijeenkomst waar hackers zullen proberen verschillende AI-systemen binnen te dringen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.
7 uur geleden