
Wit-Rusland stuurt na 12 jaar weer ambassadeur naar VS
MINSK (ANP) - Wit-Rusland krijgt na twaalf jaar weer een ambassadeur in de Verenigde Staten. President Aleksandr Loekasjenko heeft voormalig staatssecretaris Oleg Kravtsjenko benoemd op die post, berichten plaatselijke media.
Wit-Rusland, dat soms de laatste dictatuur in Europa wordt genoemd, en de Verenigde Staten besloten vorig jaar de betrekkingen aan te halen. De Amerikaanse president Donald Trump schoof later Julie Fisher naar voren om ambassadeur te worden in Minsk. Die post stond leeg sinds 2008, toen de Wit-Russische autoriteiten tientallen Amerikaanse diplomaten uitwezen.
De relatie tussen de landen verslechterde destijds omdat Washington strafmaatregelen had genomen vanwege mensenrechtenschendingen en misstanden rond de presidentsverkiezingen van 2006. Die waren met overmacht gewonnen door Loekasjenko, die al sinds 1994 aan de macht is en zich ook kandidaat heeft gesteld voor de verkiezingen van volgende maand.
In Wit-Rusland groeit de onrust in de aanloop naar de presidentsverkiezingen van augustus. De oppositie tegen Loekasjenko heeft dit jaar een nieuwe impuls gekregen door onvrede over de economie en zijn aanpak van de uitbraak van het coronavirus. De kiescommissie heeft echter meerdere prominente tegenkandidaten uitgesloten van deelname.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (AP/RTR) - De Finse premier Petteri Orpo zegt dat een staakt-het-vuren en veiligheidsgaranties de belangrijkste onderwerpen zijn bij het overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Die ontvangt later op maandag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Finse president Alexander Stubb en andere Europese leiders.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Joe Caroff, een van de bekendste designers van Hollywood, is op 103-jarige leeftijd overleden. The Hollywood Reporter meldt dat hij is gestorven in een hospice in New York. Caroff ontwierp begin jaren 60 het wereldberoemde 007-logo, dat nog steeds wordt gebruikt voor de James Bondfilms.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is al in Washington aangekomen. Dat meldt hij op X. Hij spreekt maandag met de Amerikaanse president Donald Trump en andere Europese leiders over een mogelijk einde aan de oorlog met Rusland.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kan de oorlog met Rusland "bijna onmiddellijk" beëindigen als hij dat wil, als hij afziet van de herovering van de Krim en een NAVO-lidmaatschap voor Oekraïne. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social.
6 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Orkaan Erin neemt de komende dagen waarschijnlijk weer in kracht toe nu hij de Bahama's nadert. Het Caribisch gebied wordt al geteisterd door harde wind en zware regenval, die mogelijk tot overstromingen en aardverschuivingen leiden, waarschuwt de Amerikaanse weerdienst.
13 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - In Tel Aviv hebben meer dan 200.000 Israëliërs gedemonstreerd om een akkoord voor de gijzelaars in de Gazastrook en een einde aan de oorlog in Gaza te eisen. Eerder op de dag waren er verspreid door Israël al stakingen en protesten, onder meer met wegblokkades. Ruim dertig mensen werden aangehouden. In Jeruzalem werd het waterkanon ingezet tegen demonstranten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de toegang via bezoekersvisa voor personen uit de Gazastrook tot nader order stopgezet, aldus de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Sommige organisaties die betrokken zijn bij het verkrijgen van de visa zouden nauwe banden hebben met de Palestijnse beweging Hamas, volgens Washington een terroristische organisatie.
14 uur geleden