Wit-Rusland pakt weer meer dan 300 demonstranten op
MINSK (ANP/RTR) - De Wit-Russische politie heeft zondag meer dan driehonderd personen opgepakt die deelnamen aan protestmarsen tegen de autoritaire leider Aleksandr Loekasjenko. Dat meldden de autoriteiten later op de dag. Vorige week was er een gelijk aantal arrestanten. Nog altijd gaat de oppositie in Wit-Rusland wekelijks de straat op om zijn onvrede te uiten over het Loekasjenko-regime.
Het Wesna Human Rights Center vermeldde aanvankelijk de namen van meer dan 230 arrestanten. De zondagse protesten die sinds half augustus gaande zijn, leiden regelmatig tot massa-arrestaties. De presidentsverkiezingen van 9 augustus werden door Loekasjenko gewonnen, maar volgens de oppositie was er fraude in het spel.
Zondag vonden er meer dan 120 protestmarsen plaats in de hoofdstad Minsk en tal van andere plaatsen. De omvang van de protesten varieerde van enkele tientallen tot honderden deelnemers, aldus lokale media. Sinds augustus zijn er volgens de oppositie meer dan 30.000 personen opgepakt.
President Loekasjenko is al 26 jaar aan de macht in de voormalige Sovjetrepubliek met 9,5 miljoen inwoners. De Europese Unie heeft bezwaar gemaakt tegen het verloop van de verkiezingen in augustus en het harde optreden tegen de oppositie. De EU stelde al sancties in tegen een vijftigtal regeringsfunctionarissen. Zij mogen de EU niet meer in en hun tegoeden bij Europese banken zijn bevroren.
Meer uit Buitenland
STRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
41 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne van woensdag is ten einde gekomen in Genève. De onderhandelingen duurden volgens de Oekraïense delegatie ongeveer twee uur.
44 minuten geledenLYON (ANP) - Elf mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben doodgeslagen. Justitie onderzoekt "opzettelijke doodslag".
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Buitenlandse inlichtingendiensten kunnen berichten van Russische militairen op de berichtenservice Telegram zien. Daarvoor heeft de Russische minister van Digitale Ontwikkeling, Maksoed Sjadajev, gewaarschuwd. Hij zei dat "er talrijke aanwijzingen zijn dat buitenlandse inlichtingendiensten toegang hebben tot de messenger van Telegram en ze dat gebruiken tegen Russische militairen".
48 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft sancties aangekondigd tegen de leider van het pro-Russische regime in buurland Belarus, Aleksandr Loekasjenko. "We zullen samenwerken met partners zodat dit wereldwijd effect heeft", schreef hij op X.
51 minuten geledenLYON (ANP) - Negen mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben geslagen en sluit meer aanhoudingen niet uit.
1 uur geleden