Wit-Rusland pakt weer meer dan 300 demonstranten op
MINSK (ANP/RTR) - De Wit-Russische politie heeft zondag meer dan driehonderd personen opgepakt die deelnamen aan protestmarsen tegen de autoritaire leider Aleksandr Loekasjenko. Dat meldden de autoriteiten later op de dag. Vorige week was er een gelijk aantal arrestanten. Nog altijd gaat de oppositie in Wit-Rusland wekelijks de straat op om zijn onvrede te uiten over het Loekasjenko-regime.
Het Wesna Human Rights Center vermeldde aanvankelijk de namen van meer dan 230 arrestanten. De zondagse protesten die sinds half augustus gaande zijn, leiden regelmatig tot massa-arrestaties. De presidentsverkiezingen van 9 augustus werden door Loekasjenko gewonnen, maar volgens de oppositie was er fraude in het spel.
Zondag vonden er meer dan 120 protestmarsen plaats in de hoofdstad Minsk en tal van andere plaatsen. De omvang van de protesten varieerde van enkele tientallen tot honderden deelnemers, aldus lokale media. Sinds augustus zijn er volgens de oppositie meer dan 30.000 personen opgepakt.
President Loekasjenko is al 26 jaar aan de macht in de voormalige Sovjetrepubliek met 9,5 miljoen inwoners. De Europese Unie heeft bezwaar gemaakt tegen het verloop van de verkiezingen in augustus en het harde optreden tegen de oppositie. De EU stelde al sancties in tegen een vijftigtal regeringsfunctionarissen. Zij mogen de EU niet meer in en hun tegoeden bij Europese banken zijn bevroren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
1 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
9 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
9 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
10 uur geleden