Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wit-Rusland dreigt Russische olie voor Europa af te tappen

Wit-Rusland dreigt Russische olie voor Europa af te tappen

MINSK (ANP/BLOOMBERG) - Wit-Rusland dreigt Russische olie uit pijpleidingen naar Europa af te tappen als Moskou de olieleveringen aan Minsk niet volledig hervat. President Alexander Loekasjenko zei dat zijn land de olie uit de doorvoerleidingen haalt, als Rusland niet de noodzakelijke hoeveelheid levert.

De twee landen waren trouwe bondgenoten, maar hebben nu ruzie. Loekasjenko beschuldigt zijn Russische ambtgenoot Poetin ervan de olieprijzen en de olieleveringen te gebruiken om Wit-Rusland over te nemen. De twee landen leken graag te willen integreren, maar volgens Loekansjenko is Poetin "niet op integratie maar op inlijving uit".

Er gaat minder Russische olie meer naar het buurland sinds 1 januari, omdat Minsk niet akkoord is gegaan met de voorwaarden voor de levering over 2020. Een pijpleiding gaat door Wit-Rusland naar Polen en Duitsland. Daar gaat een miljoen vaten olie per dag doorheen. Loekasjenko klaagt dat raffinaderijen in zijn land in januari maar een kwart van de beoogde hoeveelheid olie hebben ontvangen. Hij praat nu met Polen over de levering van Amerikaanse en Saudische olie via Gdansk.

Meer uit Buitenland

President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

19 minuten geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

59 minuten geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

1 uur geleden
Partijbureau Venezolaanse oppositieleider María Machado heropend

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het partijbureau van de rechtse Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is zaterdag in de hoofdstad Caracas heropend. Het werd gesloten in 2024 rond de omstreden herverkiezing van de linkse Nicolás Maduro als president. Machado dook daarna onder.

2 uur geleden
Miljoenen mensen verwacht bij duizenden demonstraties in de VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.

3 uur geleden
Duizenden protesteren in Londen tegen rechts en voor Palestijnen

LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.

3 uur geleden
Premier Irak veroordeelt aanval op woning Koerdische president

BAGHDAD (ANP/RTR/AFP) - De premier van Irak, Mohammed Shia al-Sudani, veroordeelt de aanslag op zijn Koerdische collega Nechirvan Barzani, president van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak. Al-Sudani wil een gezamenlijk Iraaks-Koerdisch onderzoeksteam samenstellen dat uitzoekt wie achter de aanval zat.

4 uur geleden