Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wit-Rusland dreigt Russische olie voor Europa af te tappen

Wit-Rusland dreigt Russische olie voor Europa af te tappen

MINSK (ANP/BLOOMBERG) - Wit-Rusland dreigt Russische olie uit pijpleidingen naar Europa af te tappen als Moskou de olieleveringen aan Minsk niet volledig hervat. President Alexander Loekasjenko zei dat zijn land de olie uit de doorvoerleidingen haalt, als Rusland niet de noodzakelijke hoeveelheid levert.

De twee landen waren trouwe bondgenoten, maar hebben nu ruzie. Loekasjenko beschuldigt zijn Russische ambtgenoot Poetin ervan de olieprijzen en de olieleveringen te gebruiken om Wit-Rusland over te nemen. De twee landen leken graag te willen integreren, maar volgens Loekansjenko is Poetin "niet op integratie maar op inlijving uit".

Er gaat minder Russische olie meer naar het buurland sinds 1 januari, omdat Minsk niet akkoord is gegaan met de voorwaarden voor de levering over 2020. Een pijpleiding gaat door Wit-Rusland naar Polen en Duitsland. Daar gaat een miljoen vaten olie per dag doorheen. Loekasjenko klaagt dat raffinaderijen in zijn land in januari maar een kwart van de beoogde hoeveelheid olie hebben ontvangen. Hij praat nu met Polen over de levering van Amerikaanse en Saudische olie via Gdansk.

Meer uit Buitenland

President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

1 uur geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

3 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

4 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

4 uur geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

6 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

6 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

6 uur geleden