Wit-Rusland: 633 demonstranten aangehouden bij protesten
MINSK (ANP/RTR/AFP) - De Wit-Russische politie heeft zondag 633 mensen aangehouden bij protesten in het hele land. Dat stelt het ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring.
Het Russische persbureau Interfax maakte zondagavond melding van meer dan honderd arrestaties. De mensenrechtengroep Viasna schatte het aantal arrestaties in heel het land op zo'n 250, waarvan 175 in de hoofdstad Minsk.
De autoriteiten treden hardhandig op tegen massademonstraties tegen de Wit-Russische leider Aleksandr Loekasjenko. Die braken uit na de presidentsverkiezing van 9 augustus die in de ogen van de oppositie en de internationale gemeenschap frauduleus is verlopen.
Actie
De vorige weekenden gingen naar schatting meer dan 100.000 mensen in Minsk de straat op. Volgens journalisten van persbureau AFP was het protest deze zondag mogelijk nog massaler, ondanks het slechte weer.
Op foto's en video's is te zien dat veiligheidstroepen in actie kwamen tegen vreedzame demonstranten. Vooral mannen werden afgevoerd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
9 uur geleden