Wisselvallig PSV laat opnieuw punten liggen tegen sc Heerenveen
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft ook in Eindhoven niet van sc Heerenveen kunnen winnen. De thuiswedstrijd van de nummer 2 tegen de Friese middenmoter eindigde in 2-2, dezelfde uitslag als bij het eerste duel in december in het Abe Lenstra stadion.
Na een zwakke eerste helft (0-1) speelde PSV een sterke tweede helft. De winnende treffer in het laatste half uur bleef echter uit. Daardoor bedraagt de voorsprong op nummer 3 AZ nog maar 1 punt. Beide clubs strijden achter kampioen Ajax om de tweede plek, goed voor deelname aan de voorronde van de Champions League.
PSV gaf aanvankelijk te veel ruimte weg. Binnen een kwartier moest doelman Yvon Mvogo handelend optreden bij schotpogingen van Tibor Halilovic, Mitchell van Bergen en Lasse Schöne. Na ruim een half uur opende Halilovic alsnog de score. De Kroaat werd tijdens een lange rush door geen enkele PSV-speler gehinderd. Op zijn uithaal had Mvogo geen verweer: 0-1.
Moeizaam kwartier
Na een moeizaam kwartier nam PSV het initiatief over. Doelman Erwin Mulder hield Donyell Malen van scoren af. Kort na de treffer van Halilovic liet Ibrahim Sangaré zich gelden. Het schot van de PSV-middenvelder eindigde op de paal.
PSV-coach Roger Schmidt nam tijdens de rust geen halve maatregelen. Hij bracht Armando Obispo (voor Nick Viergever), Noni Madueke (voor Pablo Rosario) en Yorbe Vertessen (voor Eran Zahavi) in. Obispo verrichtte snel een belangrijke ingreep, na balverlies van Ibrahim Sangaré. Van Bergen kon daardoor niet tot een schot komen.
Geslaagde invalbeurt
Ook Vertessen had een geslaagde invalbeurt. Uit een voorzet van Philipp Max tikte hij de bal via verdediger Lucas Woudenberg in (1-1). Binnen 3 minuten was de stand 2-2. Cody Gakpo knalde PSV op voorsprong, maar De Jong zorgde na goed voorbereidend werk van Schöne razendsnel voor de gelijkmaker.
Met name Malen was in het laatste half uur een paar keer dicht bij 3-2. Mede dankzij doelman Mulder, de paal en een misser van de late PSV-invaller Marco van Ginkel bleef Heerenveen een nederlaag bespaard. De Friese club heeft nog een kleine kans op deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
3 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
7 uur geleden