Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wisselvallig PSV laat opnieuw punten liggen tegen sc Heerenveen

Wisselvallig PSV laat opnieuw punten liggen tegen sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft ook in Eindhoven niet van sc Heerenveen kunnen winnen. De thuiswedstrijd van de nummer 2 tegen de Friese middenmoter eindigde in 2-2, dezelfde uitslag als bij het eerste duel in december in het Abe Lenstra stadion.

Na een zwakke eerste helft (0-1) speelde PSV een sterke tweede helft. De winnende treffer in het laatste half uur bleef echter uit. Daardoor bedraagt de voorsprong op nummer 3 AZ nog maar 1 punt. Beide clubs strijden achter kampioen Ajax om de tweede plek, goed voor deelname aan de voorronde van de Champions League.

PSV gaf aanvankelijk te veel ruimte weg. Binnen een kwartier moest doelman Yvon Mvogo handelend optreden bij schotpogingen van Tibor Halilovic, Mitchell van Bergen en Lasse Schöne. Na ruim een half uur opende Halilovic alsnog de score. De Kroaat werd tijdens een lange rush door geen enkele PSV-speler gehinderd. Op zijn uithaal had Mvogo geen verweer: 0-1.

Moeizaam kwartier

Na een moeizaam kwartier nam PSV het initiatief over. Doelman Erwin Mulder hield Donyell Malen van scoren af. Kort na de treffer van Halilovic liet Ibrahim Sangaré zich gelden. Het schot van de PSV-middenvelder eindigde op de paal.

PSV-coach Roger Schmidt nam tijdens de rust geen halve maatregelen. Hij bracht Armando Obispo (voor Nick Viergever), Noni Madueke (voor Pablo Rosario) en Yorbe Vertessen (voor Eran Zahavi) in. Obispo verrichtte snel een belangrijke ingreep, na balverlies van Ibrahim Sangaré. Van Bergen kon daardoor niet tot een schot komen.

Geslaagde invalbeurt

Ook Vertessen had een geslaagde invalbeurt. Uit een voorzet van Philipp Max tikte hij de bal via verdediger Lucas Woudenberg in (1-1). Binnen 3 minuten was de stand 2-2. Cody Gakpo knalde PSV op voorsprong, maar De Jong zorgde na goed voorbereidend werk van Schöne razendsnel voor de gelijkmaker.

Met name Malen was in het laatste half uur een paar keer dicht bij 3-2. Mede dankzij doelman Mulder, de paal en een misser van de late PSV-invaller Marco van Ginkel bleef Heerenveen een nederlaag bespaard. De Friese club heeft nog een kleine kans op deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

Meer uit Voetbal

Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

2 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

5 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

5 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

18 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

19 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

19 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

20 uur geleden