Wisselend beeld op Wall Street na cijfers economie VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street verwerkten nieuwe cijfers over de uitkeringsaanvragen en economische groei in de Verenigde Staten. Ook kwam nieuws naar buiten over de begrotingsplannen van president Joe Biden.
Het aantal nieuwe aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de VS is vorige week gedaald tot het laagste niveau sinds het coronavirus toesloeg. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid daalden de aanvragen met 38.000 tot 406.000.
De overheid kwam ook met een tweede raming voor de economische groei in het eerste kwartaal. Die wees, net zoals in april, op een stijging van het bruto binnenlands product van 6,4 procent. Het gaat daarbij om een zogeheten geannualiseerde berekening. Daarbij wordt de kwartaalprestatie denkbeeldig doorgetrokken over een heel jaar.
Biden
De Dow-Jonesindex ging in de eerste minuten 0,7 procent omhoog tot 34.548 punten. De breed samengestelde S&P 500 klom 0,3 procent tot 4208 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,1 procent in tot 13.686 punten.
Biden zal een begrotingsvoorstel doen van 6 biljoen dollar. Dat meldde The New York Times op basis van documenten die de krant heeft ingezien. Het zou om de hoogste federale uitgaven gaan sinds de Tweede Wereldoorlog. Hij zal vrijdag zijn begrotingsplannen voor het fiscale jaar 2022, dat in oktober begint, bekendmaken.
Boeing
Vliegtuigbouwer Boeing won bijna 3 procent nadat concurrent Airbus de productieplannen voor zijn A320-toestel had verhoogd. Airbus wees daarbij op herstel in de luchtvaartbranche. Boeing kwam ook overeen met luchtvaartautoriteit FAA om een boete van 17 miljoen dollar te betalen vanwege productieproblemen met de 737.
Chipbedrijf Nvidia haalde in het afgelopen kwartaal meer omzet dan analisten hadden verwacht, maar daalde toch 0,8 procent. Het bedrijf kon niet aangeven hoeveel van de recente verkoopstijging afkomstig was van bedrijven die de videokaarten van Nvidia gebruiken voor het mijnen van cryptomunten als bitcoins.
Eli Lilly
Farmaceut Eli Lilly ging licht omlaag na berichten dat de Amerikaanse justitie een productielocatie van het bedrijf onderzoekt wegens misstanden. Eli Lilly gaf aan volledig mee te werken aan het onderzoek.
Best Buy steeg ruim 4 procent. De winkelketen verhoogde zijn omzetverwachting voor heel het jaar dankzij de extra koopwoede van Amerikanen die een coronacheque kregen van de overheid.
Biotechbedrijf Vir werd 1,8 procent hoger gezet. Een behandeling met antilichamen van het bedrijf en farmaceut GlaxoSmithKline kreeg een noodgoedkeuring voor de Amerikaanse markt. Het middel kan ervoor zorgen dat het ziektebeeld van coronapatiënten in ziekenhuizen niet verergert.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
4 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
23 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
1 dag geleden