Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wisselend beeld op beurzen Azië in afwachting rentebesluiten

Wisselend beeld op beurzen Azië in afwachting rentebesluiten

TOKIO (ANP) - De belangrijkste aandelenbeurzen in Azië lieten woensdag een gemengd beeld zien. De beurs in Tokio eindigde nipt in de plus, maar in Shanghai was het sentiment licht negatief. Beleggers bereiden zich erop voor dat de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve zijn coronasteun sneller zal afbouwen. Daarnaast zijn er tekenen dat de Chinese economie minder hard groeit dan voorheen.

De Nikkei eindigde 0,1 procent hoger op 28.458,64 punten. De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds licht in de min en de Hang Seng-index in Hongkong steeg een fractie. De Kospi in Seoul daalde 0,1 procent en de All Ordinaries in Australië koerste 0,8 procent lager.

Naast de Amerikaanse Fed komen ook de centrale banken van Japan, het Verenigd Koninkrijk en de eurozone deze week met rentebesluiten. Beleggers lijken af te wachten wat de teneur wordt. Tot nu toe hadden stimuleringsmaatregelen lagere rentes tot gevolg, wat de waarde van aandelen van met name snel groeiende techbedrijven stuwde.

Sinovac-vaccin

De Chinese overheid meldde dat winkeliers in november 3,9 procent meer verkochten dan een jaar eerder. Dat is een minder sterke stijging dan in de voorgaande maand. Ook liepen de investeringen in vastgoed terug.

Er was ook tegenvallend coronanieuws in China. Onderzoekers stellen in een voorlopige studie dat het Sinovac-vaccin tegen het virus niet genoeg antistoffen aanmaakt tegen de Omikron-variant. Het gaat om een van de meest gebruikte vaccins tegen corona, voornamelijk in het Aziatische land.

Bij de bedrijven viel de Japanse automaker Toyota op. De autofabrikant wil omgerekend tientallen miljarden euro's extra investeren in nieuwe elektrische modellen. Het aandeel sloot bijna 3 procent hoger.

Meer uit Financieel

Koploper NEC rekent ook overtuigend af met NAC Breda

NIJMEGEN (ANP) - NEC is dankzij een soepele thuiszege op NAC Breda weer koploper van de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Schreuder creëerde met name in de eerste helft kansen, al slaagde toen alleen Tjaronn Chery erin te scoren vanaf de strafschopstip. Al vroeg in de tweede helft vergrootte Basar Önal de marge voor de Nijmegenaren, Vito van Crooij bepaalde in het laatste kwartier de eindstand op 3-0.

1 uur geleden
Duitse vicekanselier wil top voor staalsector

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil heeft opgeroepen tot een zakelijke top voor de staalsector van het land. Daar wil hij lagere energieprijzen voor de industrie bespreken. Ook wil hij zoeken naar een verstandige oplossing voor staal in het handelsconflict met de Verenigde Staten, zei hij tegen de Duitse mediagroep Funke.

4 uur geleden
Japanse centrale bankier: meer vrouwen in voltijdbanen nodig

JACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Japanse centrale bank Kazuo Ueda denkt dat het aantrekken van meer vrouwen voor voltijdbanen kan helpen bij het aanpakken van het arbeidstekort in het land. Ook het in dienst nemen van meer buitenlandse werknemers kan het tekort mogelijk terugdringen, zei hij op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole.

4 uur geleden
Von der Leyen verdedigt handelsdeal met Trump

BRUSSEL (ANP/DPA) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie verdedigt de handelsdeal met de Amerikaanse president Donald Trump. De overeenkomst staat bewust voor stabiliteit en voorspelbaarheid, in plaats van escalatie en confrontatie, schreef ze in een opiniestuk voor de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

7 uur geleden
China: Amerikaans protectionisme schaadt landbouwsamenwerking

BEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.

8 uur geleden
Spotify hint op verdere prijsstijgingen, schrijft FT

NEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.

9 uur geleden
Groei aantal speedpedelecs in Nederland vlakt af

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.

12 uur geleden