Winterweer zat verkopen Amerikaanse winkels in de weg
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het barre winterweer in de Verenigde Staten heeft in februari gezorgd voor lagere omzetten voor winkelbedrijven. En die hadden de afgelopen periode al te kampen met de gevolgen van de coronacrisis. Op maandbasis daalden de verkopen met 3 procent waarmee het herstel van de sector tijdelijk terugviel. Ook de industrie had te leiden onder de vrieskou.
Door de lage temperaturen kozen mensen ervoor niet te gaan winkelen. Daarbij speelde ook mee dat de winterstormen het elektriciteitsnet op veel plaatsen vernielden. Dat gebeurde onder andere in Texas op grote schaal, maar ook in delen van andere staten.
Mogelijk speelt bij de lagere bestedingen ook de vertraging bij de belastingdienst in de VS een rol. Daar konden twee weken later dan gebruikelijk aangiftes worden ingediend, waardoor ook de terugbetalingen vertraging opliepen. Volgens een rapport van de fiscus lag het aantal terugbetalingen 32 procent lager dan een jaar eerder. Het is voornamelijk door de hogere omzetten bij benzinepompen dat de totale verkopen in de sector niet verder zijn weggezakt.
Sterkste opleving
In januari was nog sprake van een stevige opleving met een plus van bijna 8 procent. Dat betekende de sterkste opleving in zeven maanden tijd. De daling in februari was ook veel sterker dan de min van 0,5 procent waar kenners in doorsnee op rekenden.
De economische groei van de VS zal naar verwachting aan vaart winnen nu president Joe Biden zijn steunpakket ter waarde van 1900 miljard dollar door het Congres loodste. Verschillende economen verhoogden daarop hun verwachtingen voor dit jaar. Daarnaast zorgt ook de toename van het aantal prikken tegen corona voor opluchting. In verschillende regio's worden coronamaatregelen versoepeld wat de kooplust onder Amerikanen zal aanwakkeren.
Volgens een rapport van centralebankenkoepel Federal Reserve zakte de industriële productie in de VS in februari met 2,2 procent in op maandbasis, doordat fabrieken in grote delen van het land vanwege de winterstorm buiten werking werden gesteld. Op jaarbasis was sprake van een krimp met 4,2 procent.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.
3 uur geleden