Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wintertijd en versoepelde maatregelen: Risico op inbraak neemt toe

Wintertijd en versoepelde maatregelen: Risico op inbraak neemt toe

THOLEN - Het aantal woninginbraken neemt toe. Uit politiecijfers blijkt dat steeds na nieuwe versoepelingen van de coronamaatregelen er een toename te zien is in woninginbraken. Omdat mensen weer vaker de deur uit zijn, grijpen inbrekers de kans om hun slag te slaan. In combinatie met de wintertijd die weer in is gegaan, neemt de kans op inbraak de komende maanden fors toe.

Hoewel je het misschien niet door had, heb je het afgelopen jaar onbewust je huis bewaakt omdat je zo veel thuis was. Maar door de versoepelde coronamaatregelen valt die beveiliging plots weg. Inbrekers zien hun kansen en uit politiecijfers blijkt dat er een toename in het aantal woninginbraken te zien is.

Na een daling van de afgelopen vijf jaar ziet vergelijkingssite Pricewise bij onderzoek naar die cijfers juist weer een stijging in het aantal woninginbraken. ‘’Sinds april 2021 is er weer een stijging in het aantal woninginbraken te zien. Afgelopen augustus stond het aantal woninginbraken zelfs op 2.319, terwijl dit in april nog op 1.324 lag.’’ Mensen zijn weer vaker van huis door de horeca en winkels die bijvoorbeeld weer open zijn, maar ook doordat reizen nu weer iets toegankelijker is. De politie verwachtte deze toename al en geeft aan na elke versoepeling van de coronamaatregelen telkens een groei te zien. Bij strengere coronamaatregelen daalde het aantal inbraken juist weer. 

Wintermaanden
Het aantal woninginbraken schommelt het gehele jaar door, maar vooral in de wintermaanden is er een toename te zien. Uit data van voorgaande jaren blijkt dat de kans op inbraak tijdens de donkere dagen toeneemt. Dat komt doordat inbrekers een kleiner risico lopen om betrapt te worden, omdat ze minder snel gezien worden. Vooral in december zie je dat terug in de cijfers: Door de jaren heen worden in deze maand het hoogste aantal inbraken gepleegd. Het risico op inbraak ligt in die periode gemiddeld 50 procent hoger dan in andere maanden van het jaar, blijkt uit de risicomonitor woninginbraken 2020.

Voorkomen
Om de kans op inbraak te verkleinen, kun je zelf al het nodige doen om het inbrekers niet te makkelijk te maken. Doe zo bijvoorbeeld áltijd alle deuren en ramen op slot, ook als je maar even weg bent. Laat een lampje aan staan zodat het lijkt alsof er iemand thuis is, en leg kostbaarheden uit het zicht om het ze niet te makkelijk te maken, mochten ze daadwerkelijk binnenkomen.

Mocht je een verdachte situatie tegenkomen, bel dan altijd 112. Als er bij je eigen huis is ingebroken of poging gedaan tot, dan komt de politie bij u thuis. In dat geval kun je 0900-8844 bellen.

Onderzoek door: Pricewise.nl

Meer uit Tholen

Verkeerscontrole op Tholen: drie bestuurders onder invloed, fatbiker op de vlucht

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - De politie heeft vrijdag 30 oktober een verkeerscontrole uitgevoerd op twee locaties in de gemeente Tholen. Hierbij zijn 102 voertuigen gecontroleerd. De politie stelde een reeks overtredingen vast, waaronder rijden onder invloed.

4 uur geleden
Thoolse verenigingen halen bijna dertigduizend euro op met Grote Clubactie

THOLEN - De Grote Clubactie heeft opnieuw een recordbedrag opgehaald op Tholen: 29.516,25 euro. Dat is ruim vijfduizend euro meer dan vorig jaar. Ook landelijk werd een recordbedrag ingezameld van ruim 27 miljoen euro.

6 uur geleden
Lampionnen- en lichtjesoptocht Tholen was weer genieten [FOTOALBUM]

THOLEN - Stichting Tholen Sterk organiseerde afgelopen zaterdag de lampionnen- en lichtjesoptocht in Tholen. Naar verwachting liepen ruim duizend deelnemers mee. De route week dit jaar af vanwege wegwerkzaamheden.

1 dag geleden
Stallandse brandweer oefent met eerste nieuwe blusvoertuig van Zeeland: ‘Alles zit erop en eraan’

SINT-ANNALAND/POORTVLIET - Ze hebben er even op moeten wachten, maar nu hij eenmaal 'uitruk gereed' op de kazerne staat te pronken, zijn de brandweerlieden er maar wat blij mee. Brandweer Sint-Annaland heeft als eerste kazerne van Zeeland haar nieuwe blusvoertuig in ontvangst mogen nemen.

1 dag geleden
Handen uit de mouwen in Poortvliet en Smerdiek tijdens de Natuurwerkdagen

POORTVLIET/SINT-MAARTENSDIJK - Op vrijdag 6 en zaterdag 7 november zijn de Nationale Natuurwerkdagen. Ook op Tholen gaan mensen aan de slag: schoolklassen in Poortvliet en vrijwilligers bij Sint-Maartensdijk.

2 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Kabouterdorpje aan de voet van een lindeboom’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.

2 dagen geleden
Man (44) uit Tholen aangehouden voor plegen inbraak in Bergen op Zoom

BERGEN OP ZOOM- De politie heeft gisteren een 44-jarige man uit Tholen aangehouden. De man wordt verdacht van het plegen van een woninginbraak aan de Schaepmanlaan in Bergen op Zoom. De inbraak vond plaats op 14 augustus van dit jaar.

3 dagen geleden