Wintersportseizoen Oostenrijk totaal geflopt
WENEN (ANP) - Het wintersportseizoen in Oostenrijk is volledig geflopt door de beperkende reismaatregelen vanwege het coronavirus. Het aantal overnachtingen in de winter van 2020-2021 daalde met ruim 90 procent en de inkomsten met ruim 92 procent, volgens voorlopige resultaten van Statistics Oostenrijk.
De meeste toeristenaccommodaties moesten het afgelopen winterseizoen sluiten door de hoge besmettingsaantallen. In het winterseizoen 2020-2021 registreerden Oostenrijkse accommodaties slechts 5,6 miljoen overnachtingen ten opzichte van ruim 70 miljoen overnachtingen in het laatste jaar vóór corona, 2018-2019.
Volgens Statistics Oostenrijk geldt ook voor Duitsland en Italië dat de toeristische industrie volledig plat heeft gelegen. In Duitsland gaat het om 98 procent minder overnachtingen door buitenlandse gasten en in Italië gaat het om een verlies van ruim 91 procent.
Het aantal boekingen stijgt inmiddels weer, met een miljoen geregistreerde overnachtingen in april. Dat is vier keer zoveel als dezelfde maand vorig jaar. Deze golf aan boekingen is onder meer te danken aan zakenreizen en door de heropening van gezondheidsresorts. Het verschil komt ook doordat vorig voorjaar de coronamaatregelen strenger waren dan nu. In vergelijking met twee jaar geleden is de daling van het aantal overnachtingen in april nog steeds fors.
Sinds 19 mei mogen hotels in Oostenrijk weer toeristen ontvangen die negatief getest zijn op corona, hersteld zijn van het virus of een bewijs hebben van vaccinatie.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
14 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
3 uur geleden