Wintersportseizoen Oostenrijk totaal geflopt
WENEN (ANP) - Het wintersportseizoen in Oostenrijk is volledig geflopt door de beperkende reismaatregelen vanwege het coronavirus. Het aantal overnachtingen in de winter van 2020-2021 daalde met ruim 90 procent en de inkomsten met ruim 92 procent, volgens voorlopige resultaten van Statistics Oostenrijk.
De meeste toeristenaccommodaties moesten het afgelopen winterseizoen sluiten door de hoge besmettingsaantallen. In het winterseizoen 2020-2021 registreerden Oostenrijkse accommodaties slechts 5,6 miljoen overnachtingen ten opzichte van ruim 70 miljoen overnachtingen in het laatste jaar vóór corona, 2018-2019.
Volgens Statistics Oostenrijk geldt ook voor Duitsland en Italië dat de toeristische industrie volledig plat heeft gelegen. In Duitsland gaat het om 98 procent minder overnachtingen door buitenlandse gasten en in Italië gaat het om een verlies van ruim 91 procent.
Het aantal boekingen stijgt inmiddels weer, met een miljoen geregistreerde overnachtingen in april. Dat is vier keer zoveel als dezelfde maand vorig jaar. Deze golf aan boekingen is onder meer te danken aan zakenreizen en door de heropening van gezondheidsresorts. Het verschil komt ook doordat vorig voorjaar de coronamaatregelen strenger waren dan nu. In vergelijking met twee jaar geleden is de daling van het aantal overnachtingen in april nog steeds fors.
Sinds 19 mei mogen hotels in Oostenrijk weer toeristen ontvangen die negatief getest zijn op corona, hersteld zijn van het virus of een bewijs hebben van vaccinatie.
Meer uit Financieel
LISSABON (ANP/RTR) - In Portugal zijn donderdag honderden vluchten geannuleerd door een landelijke staking. Ook het treinverkeer in heel het land kwam tot stilstand en scholen moesten de deuren sluiten vanwege protesten tegen voorgestelde hervormingen van de arbeidswet.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.
5 uur geleden