Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wintersportseizoen Oostenrijk totaal geflopt

Wintersportseizoen Oostenrijk totaal geflopt

WENEN (ANP) - Het wintersportseizoen in Oostenrijk is volledig geflopt door de beperkende reismaatregelen vanwege het coronavirus. Het aantal overnachtingen in de winter van 2020-2021 daalde met ruim 90 procent en de inkomsten met ruim 92 procent, volgens voorlopige resultaten van Statistics Oostenrijk.

De meeste toeristenaccommodaties moesten het afgelopen winterseizoen sluiten door de hoge besmettingsaantallen. In het winterseizoen 2020-2021 registreerden Oostenrijkse accommodaties slechts 5,6 miljoen overnachtingen ten opzichte van ruim 70 miljoen overnachtingen in het laatste jaar vóór corona, 2018-2019.

Volgens Statistics Oostenrijk geldt ook voor Duitsland en Italië dat de toeristische industrie volledig plat heeft gelegen. In Duitsland gaat het om 98 procent minder overnachtingen door buitenlandse gasten en in Italië gaat het om een verlies van ruim 91 procent.

Het aantal boekingen stijgt inmiddels weer, met een miljoen geregistreerde overnachtingen in april. Dat is vier keer zoveel als dezelfde maand vorig jaar. Deze golf aan boekingen is onder meer te danken aan zakenreizen en door de heropening van gezondheidsresorts. Het verschil komt ook doordat vorig voorjaar de coronamaatregelen strenger waren dan nu. In vergelijking met twee jaar geleden is de daling van het aantal overnachtingen in april nog steeds fors.

Sinds 19 mei mogen hotels in Oostenrijk weer toeristen ontvangen die negatief getest zijn op corona, hersteld zijn van het virus of een bewijs hebben van vaccinatie.

Meer uit Financieel

Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

20 minuten geleden
Olieprijzen gaan fors omhoog na dreiging Trump tegen Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Iran woensdag op zijn socialemediaplatform Truth Social op een nucleaire overeenkomst te sluiten, anders zou het olierijke land volgens hem militaire aanvallen riskeren.

24 minuten geleden
Meta flink hoger op Wall Street, Microsoft onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.

1 uur geleden
Trump: Federal Reserve moet rente 'substantieel' verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.

1 uur geleden
TotalEnergies herstart omstreden lng-project in Mozambique

MAPUTO (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft een groot gasproject in het noorden van Mozambique formeel weer opgestart. De bouw van een grote lng-installatie is omstreden. Volgens milieuorganisaties gaat die ten koste van lokale boeren en vissers en draagt de gaswinning bij aan instabiliteit in de regio, die gebukt gaat onder jihadistische aanvallen.

2 uur geleden
Talloze beelden kindermisbruik in AI-trainingsdata Amazon

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Amerikaans chemieconcern Dow schrapt 4500 banen

MIDLAND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt 4500 banen om de bedrijfsvoering te vereenvoudigen en de kosten te drukken. Daarbij wil het bedrijf sterker inzetten op AI en automatisering.

3 uur geleden