Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winterkoudeopvang voor dak- en thuislozen open tot maandagochtend

Winterkoudeopvang voor dak- en thuislozen open tot maandagochtend

AMSTERDAM (ANP) - De winterkoudeopvang voor dak- en thuislozen in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag blijft tot maandagochtend open, laat een woordvoerder van de gemeente Amsterdam weten. Donderdag werd opnieuw gekeken naar de weersomstandigheden en werd het besluit genomen om de opvang dit weekend open te houden.

De winterkoudeopvang in de grote steden is sinds 5 januari open in verband met temperaturen rond het vriespunt. Vanaf maandag wordt er zachter weer verwacht. In totaal maakten al honderden dak- en thuislozen gebruik van de regeling. Hoeveel mensen er de afgelopen dagen exact in de opvang verbleven, kon de woordvoerder nog niet zeggen.

Zodra de gevoelstemperatuur onder het vriespunt komt, wordt de winterkoudeopvang geopend in de vier grootste steden. Dit omdat het dan gevaarlijk is om buiten te slapen. De opvangregeling bestaat naast de reguliere winteropvang voor dak- en thuislozen.

Meer uit Binnenland

Haarlemmermeer zet camera's in om protesten rond NAVO-top

HOOFDDORP (ANP) - Haarlemmermeer zet extra bewakingscamera's in om de wegen van Schiphol richting Den Haag in de gaten te houden tijdens de NAVO-top. De gemeente noemt het "aannemelijk dat er potentieel verstorende acties zullen plaatsvinden op de route tussen Schiphol en Den Haag".

3 uur geleden
Motorrijder dood door aanrijding met auto in Nieuw-Beijerland

NIEUW-BEIJERLAND (ANP) - Een motorrijder is donderdagavond om het leven gekomen door een aanrijding met een auto op de Schutskooi in Nieuw-Beijerland. Het slachtoffer is 19 jaar en komt uit Klaaswaal, meldt de politie.

4 uur geleden
ANWB verwacht komende dagen drukte bij Wegenwacht door warmte

DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht dat het de komende dagen veel drukker wordt bij de Wegenwacht door het warme weer. Hoge temperaturen zorgen volgens de ANWB vaak voor technische problemen aan auto's, zoals startproblemen en problemen met de accu. De ANWB zet extra mensen in.

7 uur geleden
Ook lichaam vermiste Paul (83) gevonden in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Ook het lichaam van de 83-jarige Paul Klapper is gevonden in Frankrijk, bevestigt Namens de Familie. Eerder donderdag werd bekend dat het lichaam van zijn partner Gerda Klapper woensdag in Frankrijk was gevonden, het lichaam van Paul is donderdag gevonden. Het echtpaar uit Alphen aan den Rijn was al een paar dagen vermist.

7 uur geleden
Nederlandse militairen kunnen niet weg uit Irak door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Militairen van de Luchtmobiele Brigade in Irak kunnen door de oorlog tussen Israël en Iran het land niet verlaten. Zij zijn daar voor de beveiliging van de NAVO-missie. De Nederlandse bijdrage duurt tot eind deze maand, maar een deel van de militairen zou nu al vertrekken. Zij gaan nu voorlopig door met hun werkzaamheden.

7 uur geleden
Vrouw uit Alphen waarschijnlijk niet door misdrijf omgekomen

DEN HAAG (ANP) - De 80-jarige Gerda Klapper uit Alphen aan den Rijn is waarschijnlijk niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat meldt de politie nadat bekend is geworden dat haar lichaam woensdag in Frankrijk is gevonden. Daar wordt nog altijd "met man en macht" gezocht naar haar 83-jarige echtgenoot Paul.

8 uur geleden
Commissie: veel schade aangericht bij afstandsmoeders en kinderen

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen die vroeger hun kind moesten afstaan omdat ze ongehuwd zwanger waren geworden, hebben daar veel schade door geleden. Dat geldt ook voor de kinderen. Moeder en kind, en ook de vader, hadden "niet of nauwelijks een stem, laat staan enige regie", oordeelt een commissie onder leiding van hoogleraar pedagogiek Micha de Winter. "Hierdoor is grote schade aangericht."

8 uur geleden