Winstsprong easyJet door paasdrukte en volle vluchten
LUTON (ANP) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet verwacht dit jaar opnieuw meer winst te maken dan vorig jaar, ondanks de gestegen brandstofprijzen en stakingen bij de Franse luchtverkeersleiding eerder deze maand. In het afgelopen kwartaal ging de bedrijfswinst van de prijsvechter met ruim een kwart omhoog tot 292 miljoen pond, omgerekend 338 miljoen euro.
EasyJet schrijft de winstgroei toe aan een grote vraag naar vluchten vanaf de belangrijkste luchthavens van de maatschappij en aan de gunstige timing van Pasen dit jaar. De totale omzet, die naast de opbrengsten uit vliegtickets ook bestaat uit pakketreizen en bagagetoeslagen, klom met 11 procent tot 2,9 miljard pond. De budgetmaatschappij is een grote speler op luchthaven Schiphol.
Het aantal passagiers steeg afgelopen kwartaal met 2 procent en de vliegtuigen zaten iets voller dan vorig jaar.
Onverwachte en aanzienlijke kosten
Kenton Jarvis, topman van easyJet, toont zich tevreden over de resultaten. "We hebben dit kwartaal goed gepresteerd: de winst is gestegen en de dagelijkse operatie is verbeterd." Over de stakingen bij de Franse luchtverkeersleiding (ATC) begin juli is hij zeer ontevreden. "Deze acties zorgden niet alleen voor onacceptabele uitdagingen voor onze klanten en medewerkers, maar brachten ook onverwachte en aanzienlijke kosten met zich mee voor alle luchtvaartmaatschappijen", zegt de bestuursvoorzitter.
Door de tweedaagse staking waren in totaal ongeveer 1500 vluchten geannuleerd en werden bijna 300.000 passagiers getroffen. De luchtverkeersleiders legden het werk neer, onder meer uit protest tegen personeelstekorten en hoge werkdruk. Volgens Jarvis dwong de staking easyJet tot het annuleren van 660 vluchten, wat resulteerde in een verlies van 15 miljoen pond.
Zomervakantie
De Franse staking kostte de luchtvaartindustrie 100 miljoen pond. "Wat we dus moeten doen is eisen dat de Franse overheid ingrijpt. Het is het slechtst presterende luchtverkeersleidingsgebied van Europa. Er moeten ook langetermijnmaatregelen worden genomen", aldus de topman tijdens een toelichting op de resultaten.
De boekingen voor de zomervakantie verlopen volgens hem goed, na de recordzomer vorig jaar. Ook voor de komende winter ziet easyJet groei.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Webwinkel bol heeft een twintigtal eclipsbrillen uit zijn assortiment verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens haar was het voor bol onmogelijk te garanderen dat ze aan de eisen voldoen.
6 uur geledenSAINT-OMER (ANP/BELGA) - In Frankrijk is een onderzoek geopend naar een incident met een ontplofte squishy, een populair antistressspeelgoed. Dat meldt het parket van Saint-Omer zondag. Onlangs liep een 8-jarig jongetje tweedegraads brandwonden op toen een squishy in zijn gezicht explodeerde.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple praat met CXMT over de mogelijkheden om geheugenchips af te nemen van die Chinese maker van halfgeleiders. Elke mogelijke deal ligt politiek echter zeer gevoelig, schrijft The Wall Street Journal zondag op basis van ingewijden.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Opgeblazen rotsen en afzinkbakken helpen Roemenië om de energievoorziening aan de praat te houden. De inschatting is nu dat het land de tweede kernreactor van de Cernavoda-centrale zeker negen dagen langer kan laten draaien.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen die Chinese fabrikanten vragen voor hun producten zijn in juli voor het eerst sinds het uitbreken van de Iranoorlog minder hard gestegen. Volgens kenners is dit een teken dat de kostenstijgingen als gevolg van de blokkade van de Straat van Hormuz beginnen af te nemen.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De topman van het Duitse defensieconcern Rheinmetall moet vanwege een reeks bedreigingen dag en nacht worden beveiligd. Toch weigert Armin Papperger zich te laten intimideren, heeft hij gezegd in een zondag gepubliceerd interview met het Duitse persbureau dpa. "Dit werk moet nu eenmaal gebeuren, en wie de druk niet aankan, hoort niet thuis in deze functie."
13 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De extreme hitte en langdurige droogte in Europa kan de economie hard raken. Triodos Bank schat dat het extreme zomerweer er zelfs voor kan zorgen dat de eerder voorspelde economische groei voor dit jaar volledig teniet wordt gedaan.
14 uur geleden