VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
De stijgende energieprijzen in de Verenigde Staten zetten de Republikeinen onder druk in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november. Door de oorlog die de VS in februari begonnen tegen Iran en door Oekraïense aanvallen op Russische raffinaderijen zijn de dieselprijzen tot recordhoogtes gestegen. Sommige Republikeinen eisen daarom een exportverbod.
De bronnen zeggen dat de meningen echter verdeeld zijn binnen de regering. Sommige Republikeinen en topmensen uit de raffinagesector zouden Trump ervan proberen te overtuigen dat een verbod een slecht idee is. Het plan kan volgens de critici averechts uitpakken doordat de prijzen voor benzine en andere brandstoffen uiteindelijk zouden stijgen. Ook energieminister Chris Wright, minister van Financiën Scott Bessent en minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zouden hebben geprotesteerd tegen het idee van een algeheel verbod.
'Nepnieuws'
Trump neigt er volgens een ingewijde uit de olie-industrie naar om tegen het einde van de week met een verbod te komen en eventuele negatieve reacties te beschouwen als "een probleem voor december". Als het verbod doorgaat, wordt het de eerste beperking op de Amerikaanse energie-export sinds 2015. In dat jaar hief de regering-Obama een decennialang verbod op de uitvoer van olie op.
Het Witte Huis weerspreekt het verhaal tegenover de website. Een functionaris van het Witte Huis noemde het artikel "weer een nepnieuwsverhaal van Politico".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
7 uur geleden