Winnend PSV komt niet in de problemen tegen RKC
EINDHOVEN (ANP) - PSV is de jacht op de tweede landstitel op rij begonnen met 3 punten. Een zwak RKC Waalwijk kreeg in Eindhoven met 5-1 klop. Voor rust scoorden Johan Bakayoko, Jerdy Schouten en Malik Tillman. Na de pauze voerde invaller Hirving Lozano de score verder op. Richard van der Venne redde de eer.
Trainer Peter Bosz moest vooral achterin puzzelen en startte met Richard Ledezma, Olivier Boscagli, nieuweling Ryan Flamingo en Fredrik Oppegård. Ledezma startte als rechtsback, waardoor Jordan Teze op de bank begon. Hij liet vrijdag door transferperikelen nog weten niet te willen spelen tegen RKC. Later op de dag kwam hij daarop terug en bood hij zijn excuses aan.
RKC kreeg in de beginfase enkele kansen, maar het was PSV dat via Bakayoko de leiding nam. De Belg schoot de bal vanuit een moeilijke hoek binnen. Nadat Schouten de marge van dichtbij had vergroot, maakte Tillman er nog voor de pauze 3-0 van met een knal van afstand.
Kansen
In de tweede helft misten Tillman en aanvoerder Luuk de Jong kansen op meer. Teze viel ongeveer twintig minuten voor tijd in en werd door een deel van het publiek uitgefloten. Niet veel later maakte een andere invaller, Lozano, de vierde Eindhovense treffer. RKC-keeper Jeroen Houwen zag er niet goed uit bij het schot van afstand van de Mexicaan.
Van der Venne deed na gepruts bij PSV nog iets terug. Aan de andere kant profiteerde Lozano van geknoei achterin bij RKC. Het bleef bij 5-1, maar Bosz zag Boscagli nog wel geblesseerd uitvallen. Daardoor wordt de roep om defensieve versterkingen waarschijnlijk luider.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
7 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
8 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
19 uur geleden