Winnend PSV komt niet in de problemen tegen RKC
EINDHOVEN (ANP) - PSV is de jacht op de tweede landstitel op rij begonnen met 3 punten. Een zwak RKC Waalwijk kreeg in Eindhoven met 5-1 klop. Voor rust scoorden Johan Bakayoko, Jerdy Schouten en Malik Tillman. Na de pauze voerde invaller Hirving Lozano de score verder op. Richard van der Venne redde de eer.
Trainer Peter Bosz moest vooral achterin puzzelen en startte met Richard Ledezma, Olivier Boscagli, nieuweling Ryan Flamingo en Fredrik Oppegård. Ledezma startte als rechtsback, waardoor Jordan Teze op de bank begon. Hij liet vrijdag door transferperikelen nog weten niet te willen spelen tegen RKC. Later op de dag kwam hij daarop terug en bood hij zijn excuses aan.
RKC kreeg in de beginfase enkele kansen, maar het was PSV dat via Bakayoko de leiding nam. De Belg schoot de bal vanuit een moeilijke hoek binnen. Nadat Schouten de marge van dichtbij had vergroot, maakte Tillman er nog voor de pauze 3-0 van met een knal van afstand.
Kansen
In de tweede helft misten Tillman en aanvoerder Luuk de Jong kansen op meer. Teze viel ongeveer twintig minuten voor tijd in en werd door een deel van het publiek uitgefloten. Niet veel later maakte een andere invaller, Lozano, de vierde Eindhovense treffer. RKC-keeper Jeroen Houwen zag er niet goed uit bij het schot van afstand van de Mexicaan.
Van der Venne deed na gepruts bij PSV nog iets terug. Aan de andere kant profiteerde Lozano van geknoei achterin bij RKC. Het bleef bij 5-1, maar Bosz zag Boscagli nog wel geblesseerd uitvallen. Daardoor wordt de roep om defensieve versterkingen waarschijnlijk luider.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
13 uur geleden