Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winnaarstype De Boer kan duel met Bosnië niet snel genoeg komen

Winnaarstype De Boer kan duel met Bosnië niet snel genoeg komen

AMSTERDAM (ANP) - Zelfs zijn kinderen liet hij vroeger thuis spelletjes niet winnen. "Een spel moet je spelen om te winnen, je moet er voor gaan", liet Frank de Boer ooit optekenen toen hij nog trainer van Ajax was. Het zal de Noord-Hollander best een beetje pijn doen dat uitgerekend hij woensdag de boeken inging als bondscoach met de slechtste start ooit bij het Nederlands elftal. Geen van zijn voorgangers bleef in de eerste vier duels ook zonder overwinning.

Heel veel waarde zal De Boer ook weer niet hechten aan de statistiek en daar is ook weinig reden toe. Een bondscoach heeft altijd al te maken met belangen van clubs en spelers. In tijden van corona geldt dat nog meer. Voor een beginnend bondscoach, die zich graag wil bewijzen, is dat extra vervelend. Na zijn debuut tegen Mexico (0-1) volgde drie keer een gelijkspel, tegen Bosnië en Herzegovina (0-0), Italië (1-1) en Spanje (1-1). Terugkijkend zal De Boer alleen een slecht gevoel hebben overgehouden aan de tegenvallende confrontatie met Bosnië. De wedstrijd tegen Italië verliep prima voor Oranje en in de oefenduels tegen Mexico en Spanje moest de bondscoach voorzichtig zijn op zijn spelers. Het liefst had hij die met zijn beste elf gespeeld, maar dat was niet verantwoord.

De wedstrijd van zondag tegen Bosnië kan voor de opvolger van Ronald Koeman desondanks niet snel genoeg komen. "Het liefst had ik hier nu achter de tafel gezeten met een overwinning op zak. Dat is niet gebeurd. Anderzijds denk ik dat een gelijkspel wel terecht is", zei de bondscoach tijdens de persconferentie na het duel met Spanje, waarin hij zijn ploeg het in de eerste helft moeilijk zag hebben. "In de rust heb ik gezegd dat we door moesten dekken, meer in de duels moesten komen. Dat deden we in de tweede helft beter. Je zag ook dat zij vaker de lange bal moesten spelen. Spanje kon ook niet meer tussen de linies spelen."

Luuk de Jong

Donny van de Beek maakte aan het begin van de tweede helft gelijk (1-1) en in het vervolg kregen Memphis Depay en Luuk de Jong nog grote kansen op de winnende treffer. De Boer liet Depay vanaf links starten, De Jong was de diepe spits. Dat zal misschien vaker gebeuren. "Ik denk dat dit fantastisch kan werken. Luuk kan een goed aanspeelpunt zijn en Depay heeft op deze positie altijd goed kunnen presteren. Hij heeft veel vrijheid daarin. Hij kan van buiten naar binnen komen en op doel schieten, hij kan een één-tweetje aangaan, creatief zijn. Het is een hele multifunctionele speler, hij kan op meerdere plekken uit de voeten, ook in de spits."

Tegen Bosnië vormen Stefan de Vrij en Daley Blind vermoedelijk het centrale verdedigingsduo. Joël Veltman had tegen Spanje een basisplaats en zag er bij het tegendoelpunt en enkele andere momenten niet goed uit. De Boer: "Dit was zeker niet zijn beste wedstrijd. Ik weet wat ik aan Joël heb. Hij heeft zich genoeg bewezen en laten zien dat hij een volwaardige speler van het Nederlands elftal is."

Meer uit Voetbal

Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

11 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

11 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

13 uur geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

14 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

15 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

16 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

18 uur geleden