Winnaars 'de Dikke' verdelen dit jaar 688 miljoen euro
MADRID (ANP/DPA) - De hoofdprijs van 688 miljoen euro in de oudste loterij ter wereld, de Spaanse Nationale Kerstloterij of El Gordo (de Dikke) wordt dit jaar gedeeld door 172 gelukkigen die elk 4 miljoen euro in ontvangst mogen nemen. Dat zijn er twee meer dan vorig jaar toen er 170 loten van de winnende serie verkocht werden.
De loterij, die al sinds 1812 wordt gehouden, is nog altijd razend populair. Meer dan driekwart van de Spanjaarden doet mee. Dit jaar is er voor ongeveer 2,6 miljard euro aan loten verkocht. In totaal is 2,4 miljard euro aan prijzengeld uitgekeerd. De Spaanse regering profiteert ook flink van de loterij want zij int 20 procent kansspelbelasting bij de winnaars.
De loten zijn 200 euro per stuk en daarom worden ze meestal door groepen mensen aangeschaft, met collega's, door de wijk, straat of in clubverband. Mensen kunnen ook een 1/10e lot kopen en winnen dan 10 procent van de prijs.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
25 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
5 uur geleden