Winnaars 'de Dikke' verdelen dit jaar 688 miljoen euro
MADRID (ANP/DPA) - De hoofdprijs van 688 miljoen euro in de oudste loterij ter wereld, de Spaanse Nationale Kerstloterij of El Gordo (de Dikke) wordt dit jaar gedeeld door 172 gelukkigen die elk 4 miljoen euro in ontvangst mogen nemen. Dat zijn er twee meer dan vorig jaar toen er 170 loten van de winnende serie verkocht werden.
De loterij, die al sinds 1812 wordt gehouden, is nog altijd razend populair. Meer dan driekwart van de Spanjaarden doet mee. Dit jaar is er voor ongeveer 2,6 miljard euro aan loten verkocht. In totaal is 2,4 miljard euro aan prijzengeld uitgekeerd. De Spaanse regering profiteert ook flink van de loterij want zij int 20 procent kansspelbelasting bij de winnaars.
De loten zijn 200 euro per stuk en daarom worden ze meestal door groepen mensen aangeschaft, met collega's, door de wijk, straat of in clubverband. Mensen kunnen ook een 1/10e lot kopen en winnen dan 10 procent van de prijs.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
5 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
8 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
10 uur geleden