Winnaars 'de Dikke' verdelen dit jaar 688 miljoen euro
MADRID (ANP/DPA) - De hoofdprijs van 688 miljoen euro in de oudste loterij ter wereld, de Spaanse Nationale Kerstloterij of El Gordo (de Dikke) wordt dit jaar gedeeld door 172 gelukkigen die elk 4 miljoen euro in ontvangst mogen nemen. Dat zijn er twee meer dan vorig jaar toen er 170 loten van de winnende serie verkocht werden.
De loterij, die al sinds 1812 wordt gehouden, is nog altijd razend populair. Meer dan driekwart van de Spanjaarden doet mee. Dit jaar is er voor ongeveer 2,6 miljard euro aan loten verkocht. In totaal is 2,4 miljard euro aan prijzengeld uitgekeerd. De Spaanse regering profiteert ook flink van de loterij want zij int 20 procent kansspelbelasting bij de winnaars.
De loten zijn 200 euro per stuk en daarom worden ze meestal door groepen mensen aangeschaft, met collega's, door de wijk, straat of in clubverband. Mensen kunnen ook een 1/10e lot kopen en winnen dan 10 procent van de prijs.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
5 uur geleden