Winnaars 'de Dikke' verdelen dit jaar 688 miljoen euro
MADRID (ANP/DPA) - De hoofdprijs van 688 miljoen euro in de oudste loterij ter wereld, de Spaanse Nationale Kerstloterij of El Gordo (de Dikke) wordt dit jaar gedeeld door 172 gelukkigen die elk 4 miljoen euro in ontvangst mogen nemen. Dat zijn er twee meer dan vorig jaar toen er 170 loten van de winnende serie verkocht werden.
De loterij, die al sinds 1812 wordt gehouden, is nog altijd razend populair. Meer dan driekwart van de Spanjaarden doet mee. Dit jaar is er voor ongeveer 2,6 miljard euro aan loten verkocht. In totaal is 2,4 miljard euro aan prijzengeld uitgekeerd. De Spaanse regering profiteert ook flink van de loterij want zij int 20 procent kansspelbelasting bij de winnaars.
De loten zijn 200 euro per stuk en daarom worden ze meestal door groepen mensen aangeschaft, met collega's, door de wijk, straat of in clubverband. Mensen kunnen ook een 1/10e lot kopen en winnen dan 10 procent van de prijs.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
5 uur geleden