Winkeliers zullen meewerken aan eerdere sluiting
LEIDSCHENDAM (ANP) - Als het kabinet besluit dat niet-essentiële winkels om 17.00 uur moeten sluiten, zullen winkeliers daaraan meewerken. Dat zegt directeur Eus Peters van de Raad Nederlandse Detailhandel (RND), een brancheorganisatie waarbij veel winkels zijn aangesloten. Het Outbreak Management Team (OMT) zou het demissionair kabinet adviseren om niet-essentiële winkels eerder te laten sluiten. Nu mogen die nog tot 18.00 uur openblijven.
Volgens Peters zal dan aan het winkelend publiek worden gevraagd de sector te helpen door meer doordeweeks en in de ochtend te komen, om zo bijvoorbeeld drukte op een zaterdagmiddag te verminderen. Ook kunnen volgens hem gemeenten winkeliers helpen door de zondag vrij te geven voor winkels om open te zijn.
INretail, een andere winkeliersorganisatie, vindt het lastig om te reageren op de adviezen van het OMT. Een woordvoerder geeft aan dat winkeliers het belangrijk vinden dat de pandemie wordt bestreden. Maar het zou uiteindelijk gaan om de coronamaatregelen waar het kabinet mee komt. De zegsman weet dat veel winkeliers bang zijn voor ingrijpendere maatregelen. Voor hen zou een vervroegde sluiting om 17.00 uur waarschijnlijk dus meevallen. Maar aan de andere kant heeft elke extra beperking die wordt ingevoerd volgens INretail naar verwachting impact op de sector.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
8 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.
12 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
12 uur geleden