Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers zetten bijna 10 procent meer om in november

Winkeliers zetten bijna 10 procent meer om in november

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse detailhandel heeft in november, de maand voor de gedwongen winkelsluitingen vanwege het coronavirus, bijna 10 procent meer omgezet dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) liepen vooral de verkopen van consumentenelektronica en witgoed flink op.

De forse stijging staat niet op zichzelf. In voorgaande maanden werd ook al beduidend meer omgezet. De laatste keer dat de winkelverkopen daalden was in april tijdens de eerste lockdown.

Ook winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren behaalden vorige maand een forse omzetgroei. Met winkels in voedingsmiddelen ging het eveneens goed. Supermarkten konden ruim 5 procent aan extra opbrengsten bijschrijven. En de omzettoename van de speciaalzaken lag met bijna 10 procent voor zevende maand op rij ruim boven de 5 procent.

Online

Webwinkels deden ook weer goede zaken. Hun omzet kwam bijna 44 procent hoger uit. Wat opviel is dat ook de onlineomzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is fors toenam, met meer dan 72 procent. Sinds het CBS een aantal jaar geleden met de publicatie van de internetverkopen begon is de groei alleen in april 2020 hoger geweest.

Niet alle winkels profiteerden van de trend. Na een kleine opleving in het tweede kwartaal kampten kledingwinkels en winkels in schoenen en lederwaren in november voor de tweede opeenvolgende maand met sterke omzetverliezen.

Het statistiekbureau heeft de omzetcijfers gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in november. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 5,4 procent hoger dan in november 2019.

Meer uit Financieel

Robotmaker: grootschalige inzet mensachtige robots kan nog niet

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Kunstmatige intelligentie (AI) ontwikkelt zich in rap tempo, maar voor het mainstream maken van humanoïde robots zijn nog meer inspanningen vereist. Volgens Wang Xingxing, topman van het Chinese robotbedrijf Unitree, zou het vereiste expertiseniveau wel binnen één tot drie jaar bereikt kunnen worden.

43 minuten geleden
Bloomberg: meerdere bedrijven overwegen beursgang in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere bedrijven overwegen een beursgang in Amsterdam, heeft persbureau Bloomberg vernomen van ingewijden. Zo zou Ahlstrom, een Fins bedrijf in vezelgebaseerde materialen, mogelijk naar het Damrak komen. Ook de uit Praag afkomstige Czechoslovak Group, een producent van gepantserde voertuigen en munitie, overweegt naar verluidt een beursgang in Nederland.

2 uur geleden
Mexico klaagt over Adidas-sandaal die is vernoemd naar deelstaat

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico klaagt dat het Duitse sportmerk Adidas met een sandaal is gekomen die naar een Mexicaanse deelstaat is vernoemd, zonder dat Mexicanen daar in enige vorm van profiteren. Het gaat om de Oaxaca Slip On van een Mexicaans-Amerikaanse ontwerper die voor het bedrijf werkt, Willy Chavarria. Zijn ontwerp is ook nog eens geïnspireerd op een traditionele inheemse sandaal.

2 uur geleden
Tesla slaat toonaangevende autoshow in Duitsland over na kritiek

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Tesla neemt dit jaar niet deel aan de IAA Mobility-beurs in München. Dat heeft de organisator van het evenement, Verband der Automobilindustrie (VDA), een maand voor de opening van de toonaangevende Duitse autoshow laten weten.

4 uur geleden
Zwitserse maker zakenjets schort levering aan VS op om heffingen

STANS (ANP/RTR) - De Zwitserse vliegtuigfabrikant Pilatus heeft de leveringen van zijn zakenjets PC-12 en PC-24 aan de Verenigde Staten opgeschort. Volgens het bedrijf zorgen de forse nieuwe Amerikaanse importheffingen, die voor Zwitserland wel 39 procent bedragen, voor een "aanzienlijk concurrentienadeel".

4 uur geleden
Trump breidt lijst mogelijke opvolgers Powell uit, meldt WSJ

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het team van de Amerikaanse president Donald Trump wil meer kandidaten toevoegen aan de lijst van mogelijke opvolgers van de huidige voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell. Daarmee zouden er nu zo'n tien mensen op de lijst staan. Dit melden ambtenaren aan The Wall Street Journal (WSJ).

15 uur geleden
Nasdaq stijgt naar nieuwe recordstand om optimisme renteverlaging

NEW YORK (ANP) - Techgraadmeter Nasdaq heeft vrijdag een nieuwe recordslotstand bereikt op de aandelenbeurzen in New York. Ook andere beursindices zijn hoger gesloten. Beleggers speculeerden meer op een renteverlaging volgende maand door de Federal Reserve.

15 uur geleden