Winkeliers verkopen minder, omzet wel omhoog door prijsstijgingen
DEN HAAG (ANP) - De hoge inflatie laat zich duidelijk voelen in de Nederlandse winkelstraten. Detailhandelsbedrijven verkochten in het tweede kwartaal van dit jaar 4 procent minder goederen. De omzet ging echter met 6 procent omhoog. Dat was volledig het gevolg van prijsverhogingen, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend.
In de voedingsmiddelensector klom de omzet met bijna 10 procent. De hoeveelheden verkochte etenswaren en dranken gingen echter met 3 procent omlaag. "De prijzen namen de afgelopen kwartalen flink toe", concludeert het CBS. Vooral voedingspeciaalzaken verkochten minder dan in dezelfde periode een jaar eerder, met een min van 6,5 procent.
Doe-het-zelf-winkels, winkels in consumentenelektronica en witgoed en kledingwinkels hadden het het zwaarst. Zij verkochten ongeveer 8 procent minder spullen. De omzet in heel de 'non-foodsector' ging ruim 3 procent omhoog.
Omzet online
Het statistiekbureau stelt ook vast dat de onlineomzet in het tweede kwartaal met ruim 4 procent toenam ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Winkeliers die zowel online verkopen als via een fysieke winkel, zetten ruim 5 procent meer om.
Volgens het CBS gingen er afgelopen kwartaal 59 detailhandelaren failliet. Dat is minder dan de 86 faillissementen in dezelfde periode vorig jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
1 uur geledenGUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
11 uur geleden