Winkelbedrijf Target stijgt op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Target behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse warenhuisketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen wel wat tegen. Het aandeel werd ruim 1 procent hoger gezet.
Een dag eerder kwam doe-het-zelfconcern Home Depot met tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Donderdag komt Walmart, de grootste supermarktketen van de Verenigde Staten, met kwartaalcijfers. Home Depot steeg 1 procent en Walmart zakte 0,4 procent.
De aandacht van beleggers ging verder uit naar de moeizame onderhandelingen tussen de Democraten en de Republikeinen over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Als het schuldenplafond niet wordt verhoogd, kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren wat wereldwijd tot grote financiƫle onrust kan leiden.
Manchester United
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 33.160 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 4219 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent op 12.388 punten.
De Engelse voetbalclub Manchester United, die een beursnotering heeft in New York, maakte een koerssprong van bijna 4 procent. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat de investeerdersgroep uit Qatar een verbeterd bod heeft uitgebracht op de club van de Nederlandse trainer Erik ten Hag.
Western Alliance dikte bijna 13 procent aan. De regionale bank liet weten dat de banktegoeden in het huidige kwartaal tot nu toe met meer dan 2 miljard dollar zijn toegenomen. Ook andere branchegenoten als PacWest Bancorp en Zions Bancorp gingen mee omhoog en klommen ruim 11 en bijna 3 procent. De kleinere Amerikaanse banken liggen al enige tijd onder een vergrootglas door het omvallen van drie branchegenoten in de afgelopen maanden.
Tesla
Tesla ging 0,5 procent omhoog. Topman Elon Musk liet tijdens de aandeelhoudersvergadering weten dat Tesla zal proberen om via reclames de vraag naar zijn voertuigen verder aan te wakkeren. Tot nu toe heeft de fabrikant van elektrische auto's nauwelijks geld uitgegeven aan traditionele marketingkanalen om zijn auto's te verkopen.
Wynn Resorts won dik 5 procent. Analisten van de Britse bank Barclays verhoogden het advies voor de uitbater van hotels en casino's. Verder steeg Keysight Technologies ruim 9 procent. De fabrikant van meetapparatuur boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf ook een optimistische prognose voor het huidige kwartaal af.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Sony profiteert ervan dat de vraag naar de PlayStation 5-console relatief hoog blijft. Het Japanse entertainmentconcern heeft mede daarom zijn winstverwachting verhoogd.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse identiteitscontrolebedrijf Duna heeft in een nieuwe investeringsronde 30 miljoen euro opgehaald om verder te kunnen groeien. Het fintechbedrijf biedt software waarmee organisaties de identiteit van hun zakelijke klanten kunnen controleren. Duna kreeg in korte tijd klanten als Brand New Day Bank, Bol en de Zweedse SVEA Bank.
14 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in 2025 meer winst geboekt ondanks het wegvallen van de tabaksverkopen. Het bedrijf zag de nettowinst vorig jaar stijgen naar 30 miljoen euro, van 24 miljoen euro in 2024. Volgens topman Koen Slippens lieten de afzetmarkten een voorzichtig herstel zien. Ook kostenbesparingen droegen bij aan de winstgroei.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het terugleveren van zonnestroom levert met ingang van volgend jaar voor veel huishoudens nauwelijks nog iets op. Vergelijkingssite Energievergelijk.nl heeft uitgerekend dat een doorsnee huishouden met zonnepanelen dat jaarlijks 2500 kilowattuur teruglevert, hieraan straks nog maar een halve euro per maand verdient.
22 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - ArcelorMittal is positiever gestemd over de vraag naar staal in Europa na maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen. Een CO2-taks aan de buitengrenzen van de EU en een aangescherpt quotum "herstellen de winstgevendheid" van de grootste staalproducent van Europa, schrijft het concern bij zijn kwartaalcijfers.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag voor het eerst in drie dagen gedaald nadat Iran had bevestigd dat vrijdag onderhandeld wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Hierdoor is het risico van Amerikaanse militaire aanvallen op Iran, lid van oliekartel OPEC, afgenomen. De gesprekken vinden vrijdagochtend plaats in de Omaanse hoofdstad Muscat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn iets minder negatief over de economie in het eerste kwartaal van 2026 dan een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW. Desondanks blijft het vertrouwen in de meeste bedrijfstakken negatief.
2 uur geleden