Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkelbedrijf Target stijgt op Wall Street na resultaten

Winkelbedrijf Target stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Target behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse warenhuisketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen wel wat tegen. Het aandeel werd ruim 1 procent hoger gezet.

Een dag eerder kwam doe-het-zelfconcern Home Depot met tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Donderdag komt Walmart, de grootste supermarktketen van de Verenigde Staten, met kwartaalcijfers. Home Depot steeg 1 procent en Walmart zakte 0,4 procent.

De aandacht van beleggers ging verder uit naar de moeizame onderhandelingen tussen de Democraten en de Republikeinen over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Als het schuldenplafond niet wordt verhoogd, kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren wat wereldwijd tot grote financiële onrust kan leiden.

Manchester United

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 33.160 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 4219 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent op 12.388 punten.

De Engelse voetbalclub Manchester United, die een beursnotering heeft in New York, maakte een koerssprong van bijna 4 procent. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat de investeerdersgroep uit Qatar een verbeterd bod heeft uitgebracht op de club van de Nederlandse trainer Erik ten Hag.

Western Alliance dikte bijna 13 procent aan. De regionale bank liet weten dat de banktegoeden in het huidige kwartaal tot nu toe met meer dan 2 miljard dollar zijn toegenomen. Ook andere branchegenoten als PacWest Bancorp en Zions Bancorp gingen mee omhoog en klommen ruim 11 en bijna 3 procent. De kleinere Amerikaanse banken liggen al enige tijd onder een vergrootglas door het omvallen van drie branchegenoten in de afgelopen maanden.

Tesla

Tesla ging 0,5 procent omhoog. Topman Elon Musk liet tijdens de aandeelhoudersvergadering weten dat Tesla zal proberen om via reclames de vraag naar zijn voertuigen verder aan te wakkeren. Tot nu toe heeft de fabrikant van elektrische auto's nauwelijks geld uitgegeven aan traditionele marketingkanalen om zijn auto's te verkopen.

Wynn Resorts won dik 5 procent. Analisten van de Britse bank Barclays verhoogden het advies voor de uitbater van hotels en casino's. Verder steeg Keysight Technologies ruim 9 procent. De fabrikant van meetapparatuur boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf ook een optimistische prognose voor het huidige kwartaal af.

Meer uit Financieel

Saudische olie-export op hoogste niveau in ruim drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabië uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.

14 minuten geleden
Gasunie en Duitse netbeheerders werken aan waterstofverbinding

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.

21 minuten geleden
Bedrijvigheid in eurozone krimpt door oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De economische activiteit in de eurozone is in mei verder gekrompen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global wordt vooral de dienstensector, de belangrijkste motor van de economie van het eurogebied, hard getroffen door de stijging van de kosten van het levensonderhoud door de oorlog.

34 minuten geleden
FNV: meer transparantie essentieel tegen loonongelijkheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een "belangrijke stap" is gezet in "de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen". Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.

45 minuten geleden
'Zonalert' geeft Zeeuwen advies over stroomgebruik bij pieken

MIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.

1 uur geleden
Loonkloof moet inzichtelijk worden voor collega's

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.

2 uur geleden
Pensioenfonds ABP wil 2000 starters- en studentenwoningen bouwen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.

2 uur geleden