Winkelbedrijf Target stijgt op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Target behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse warenhuisketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen wel wat tegen. Het aandeel werd ruim 1 procent hoger gezet.
Een dag eerder kwam doe-het-zelfconcern Home Depot met tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Donderdag komt Walmart, de grootste supermarktketen van de Verenigde Staten, met kwartaalcijfers. Home Depot steeg 1 procent en Walmart zakte 0,4 procent.
De aandacht van beleggers ging verder uit naar de moeizame onderhandelingen tussen de Democraten en de Republikeinen over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Als het schuldenplafond niet wordt verhoogd, kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren wat wereldwijd tot grote financiële onrust kan leiden.
Manchester United
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 33.160 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 4219 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent op 12.388 punten.
De Engelse voetbalclub Manchester United, die een beursnotering heeft in New York, maakte een koerssprong van bijna 4 procent. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat de investeerdersgroep uit Qatar een verbeterd bod heeft uitgebracht op de club van de Nederlandse trainer Erik ten Hag.
Western Alliance dikte bijna 13 procent aan. De regionale bank liet weten dat de banktegoeden in het huidige kwartaal tot nu toe met meer dan 2 miljard dollar zijn toegenomen. Ook andere branchegenoten als PacWest Bancorp en Zions Bancorp gingen mee omhoog en klommen ruim 11 en bijna 3 procent. De kleinere Amerikaanse banken liggen al enige tijd onder een vergrootglas door het omvallen van drie branchegenoten in de afgelopen maanden.
Tesla
Tesla ging 0,5 procent omhoog. Topman Elon Musk liet tijdens de aandeelhoudersvergadering weten dat Tesla zal proberen om via reclames de vraag naar zijn voertuigen verder aan te wakkeren. Tot nu toe heeft de fabrikant van elektrische auto's nauwelijks geld uitgegeven aan traditionele marketingkanalen om zijn auto's te verkopen.
Wynn Resorts won dik 5 procent. Analisten van de Britse bank Barclays verhoogden het advies voor de uitbater van hotels en casino's. Verder steeg Keysight Technologies ruim 9 procent. De fabrikant van meetapparatuur boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf ook een optimistische prognose voor het huidige kwartaal af.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
6 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
8 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geleden