Winkelbedrijf Target stijgt op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Target behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse warenhuisketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen wel wat tegen. Het aandeel werd ruim 1 procent hoger gezet.
Een dag eerder kwam doe-het-zelfconcern Home Depot met tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Donderdag komt Walmart, de grootste supermarktketen van de Verenigde Staten, met kwartaalcijfers. Home Depot steeg 1 procent en Walmart zakte 0,4 procent.
De aandacht van beleggers ging verder uit naar de moeizame onderhandelingen tussen de Democraten en de Republikeinen over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Als het schuldenplafond niet wordt verhoogd, kunnen de VS binnenkort bepaalde betalingen niet meer uitvoeren wat wereldwijd tot grote financiële onrust kan leiden.
Manchester United
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 33.160 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 4219 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent op 12.388 punten.
De Engelse voetbalclub Manchester United, die een beursnotering heeft in New York, maakte een koerssprong van bijna 4 procent. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat de investeerdersgroep uit Qatar een verbeterd bod heeft uitgebracht op de club van de Nederlandse trainer Erik ten Hag.
Western Alliance dikte bijna 13 procent aan. De regionale bank liet weten dat de banktegoeden in het huidige kwartaal tot nu toe met meer dan 2 miljard dollar zijn toegenomen. Ook andere branchegenoten als PacWest Bancorp en Zions Bancorp gingen mee omhoog en klommen ruim 11 en bijna 3 procent. De kleinere Amerikaanse banken liggen al enige tijd onder een vergrootglas door het omvallen van drie branchegenoten in de afgelopen maanden.
Tesla
Tesla ging 0,5 procent omhoog. Topman Elon Musk liet tijdens de aandeelhoudersvergadering weten dat Tesla zal proberen om via reclames de vraag naar zijn voertuigen verder aan te wakkeren. Tot nu toe heeft de fabrikant van elektrische auto's nauwelijks geld uitgegeven aan traditionele marketingkanalen om zijn auto's te verkopen.
Wynn Resorts won dik 5 procent. Analisten van de Britse bank Barclays verhoogden het advies voor de uitbater van hotels en casino's. Verder steeg Keysight Technologies ruim 9 procent. De fabrikant van meetapparatuur boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht en gaf ook een optimistische prognose voor het huidige kwartaal af.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
3 uur geleden\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.
7 uur geleden