Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windsurfer Van Opzeeland verovert brons op Olympische Spelen

Windsurfer Van Opzeeland verovert brons op Olympische Spelen

MARSEILLE (ANP) - Windsurfer Luuc van Opzeeland heeft op de Olympische Spelen de bronzen medaille veroverd. De 25-jarige Nederlander eindigde in de finale van de medalseries in de iQFoil-klasse achter de Israëliër Tom Reuveny en de Australiër Grae Morris.

De bronzen medaille van Van Opzeeland is de tweede plak voor Nederland in Marseille, waar het olympisch zeiltoernooi wordt gehouden. Odile van Aanholt en Annette Duetz wonnen vrijdag goud in de 49erFX-klasse. Het is voor de vierde keer op rij dat een Nederlandse windsurfer een medaille op de Spelen wint. Dorian van Rijsselberghe (2012 en 2016) en Kiran Badloe (2021) wonnen de laatste jaren goud in de traditionele RS:X-klasse.

Van Opzeeland had zich geplaatst voor de kwartfinales van zaterdag door afgelopen week als vijfde te eindigen in het klassement. Hij kwalificeerde zich op overtuigende wijze voor de halve eindstrijd en was daarin eveneens ongenaakbaar.

Kleur medaille

De Nederlander wist met het bereiken van de finale al dat hij een medaille te pakken had. In de finale met Reuveny en Morris, die als nummer 1 van het klassement automatisch geplaatst was, werd bepaald welke kleur de plak zou zijn. In de eindstrijd wisselde Van Opzeeland een aantal keren van positie met Reuveny en Morris, maar in het laatste deel kwam hij niet meer in de buurt van de concurrenten.

Van Opzeeland werd voor de Spelen gezien als een van de kanshebbers voor een medaille. De voormalige wereldkampioen begon maandag met een valse start, maar pakte een dag later de koppositie. Hij liep daarna bij een bijna-aanvaring op woensdag een technisch probleem op. Mede door het incident en een afgewezen protest, moest hij uiteindelijk genoegen nemen met de vijfde plaats in het klassement.

Nieuwe discipline

De iQFoil-klasse is een nieuwe olympische discipline, nadat eerder werd gestreden in de traditionele RS:X-klasse. Bij het windfoilen zit onder de plank een vleugelconstructie, waardoor deze boven het water wordt getild en er hogere snelheden worden bereikt.

Meer uit Sport

Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

3 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

9 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

11 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

23 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 dag geleden