
Windpark Borssele 1 en 2 zijn klaar
WESTKAPELLE - De bouw van windpark Borssele 1 en 2, in de Noordzee voor de kust van Westkapelle, is afgerond.
Het 112 vierkante meter grote park heeft 94 windturbines en levert genoeg groene elektriciteit voor een miljoen huishoudens. ‘Borssele 1 en 2 is het grootste windpark op zee van Nederland en het tweede grootste windpark van de wereld’, laat het Deense energiebedrijf Ørsted, eigenaar van het park, vrijdag weten.
Reeks
‘Borssele 1 en 2 is voor ons een eerste stap om bij te dragen aan de Nederlandse overgang van fossiele brandstoffen naar groene energie.’ Dit project is het eerste in een reeks van grote windparken die Nederland wil realiseren, onder andere om de afspraken uit het Energieakkoord en Europese doelstellingen te behalen. ‘Er ligt een uitstekende basis om ons windpark de komende decennia vanuit Vlissingen te onderhouden en ook een bijdrage te leveren aan de CO2-reductie van de industrie in Zeeland. Bijvoorbeeld met het groene waterstofproject dat we onlangs met Yara hebben aangekondigd.’
Meer uit Vlissingen
OOST-SOUBURG - B.C. De Astroïden in Oost-Souburg doet mee aan de landelijke actie om mensen te laten kennismaken met de badmintonsport.
1 uur geledenVLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verleent medewerking aan de sloop van het bedrijfspand aan de Scheldestraat 98 in Vlissingen voor woningbouw.
21 uur geledenOOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland wil het pand van De Zwaan, middenin Oost-Souburg, kopen om er zestien huurappartementen in te maken. De gemeente Vlissingen staat hier positief tegenover. "Het gaat om kleine socialehuurappartementen voor starters en alleenstaanden", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar. "Dit is een moeilijk te bedienen groep, dus we vinden dit een goed plan."
23 uur geledenVLISSINGEN - Deltaband Vlissingen is dé Show & Marchingband van Zeeland. De enthousiaste leden van de band zorgen wekelijks voor ontspanning en plezier tijdens hun repetitieavond. Muziek, zoals de Deltaband het brengt is topsport. Zowel lichamelijk als geestelijke inspanning wordt er van een muzikant gevraagd.
1 dag geledenVLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Een automobiliste is dinsdagmiddag gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht na een botsing met een andere auto in de Bermweg in Oost-Souburg.
1 dag geledenVLISSINGEN - De politie heeft dinsdag negen personen bekeurd bij een verkeerscontrole in Vlissingen.
1 dag geleden