Windluwe maanden zitten energieleverancier Eneco dwars
ROTTERDAM (ANP) - Eneco heeft het afgelopen boekjaar een lagere omzet en winst geboekt. De energieleverancier verkocht stroom voor lagere prijzen dan een jaar eerder. Ook was aan het einde van het boekjaar tot eind maart weinig wind, waardoor windmolenparken minder stroom produceerden.
De omzet daalde met bijna 12 procent tot iets meer dan 7,2 miljard euro. Daarop boekte Eneco een winst na belastingen van 245 miljoen euro, tegenover 368 miljoen euro een jaar eerder.
Deels kwam dat doordat in de eerste drie maanden van dit jaar weinig wind was. Volgens topman As Tempelman ging het zelfs om het slechtste kwartaal sinds 1980. De precieze invloed op de resultaten van de windluwe maanden geeft Eneco niet, maar volgens Tempelman hebben weerseffecten voor tientallen miljoenen euro's impact.
Verhelpen van congestie
Het bedrijf was ook meer kwijt aan rente. De winst daalde ook doordat Eneco een jaar eerder profiteerde van de verkoop van zijn belang in een windpark en goede resultaten van de handelsafdeling. Na een correctie voor die eenmalige meevallers bleef de winstmarge op peil, door een kostenbesparingsprogramma waarbij ook banen verloren gingen.
Het aantal klanten liep licht terug tot net geen 5,2 miljoen klantcontracten. Er waren minder mensen die van energieleverancier wisselden, maar Eneco koos er ook voor om tijdelijk minder geld te steken in het aantrekken van nieuwe klanten. Het bedrijf zegt daarmee te hebben gewacht tot de introductie van nieuwe contractvormen, zoals een aanbod met kortingen in daluren.
Eneco wil in de toekomst meer verdienen aan diensten die vraag en aanbod van stroom op het net in balans brengen. Ook het verhelpen van congestie op een overvol stroomnet is volgens Eneco een groeiende inkomstenbron.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.
4 uur geledenJAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.
8 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.
9 uur geleden