Wim Hofman winnaar Zeeuwse Boekenprijs
VLISSINGEN - Schrijver, dichter en beeldend kunstenaar Wim Hofman heeft dit jaar de Zeeuwse Boekenprijs gewonnen voor zijn boek ‘We vertrekken voordat het licht is’. Hofman ontving dinsdag 9 november de prijs uit handen van Commissaris van de Koning Han Polman. Aan de prijs is een geldbedrag van 1000 euro verbonden.
De jury van de Zeeuwse Boekenprijs oordeelt unaniem in zijn juryrapport dat ‘We vertrekken voordat het licht is’ een boek is dat ‘moet gelezen en gezien worden. Je krijgt er zin van in Zeeland, omdat er ergens aan een door golven omgeven ziel wordt geraakt’.
Accolades
De jury van de Zeeuwse Boekenprijs reikte verder vier accolades uit voor bijzondere boeken. Anna de Bruyckere kreeg een accolade voor de beste poëziebundel, zij debuteerde eerder dit jaar met haar bundel ‘Voor permanente bewoning’ bij uitgeverij Cossee. Een accolade voor het beste debuut ging naar Sarah van der Maas en haar boek ‘Nooit meer wachten’. De accolade voor het beste erfgoedboek ging naar het boek ‘De Zeeuwse streekdrachten: goed gemutst’ van Liza van der Heijden-van der Werff, Susan Bakx-Plasmans, Wim van der Heijden en Mart Bakx. De accolade voor de beste biografie werd uitgereikt aan Jan Zwemer die de biografie ‘Jacob Hendrik Schorer (1760-1822) een Zeeuws bestuurder in crisistijd’ schreef. In tegenstelling tot de afgelopen jaren was er dit jaar weer een publieksprijs. Jan van Damme van de PZC reikte de publieksprijs uit aan Rieks Veenker voor zijn kinderboek ‘De mossel met de parel’.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op zaterdagavond is op de Commandoweg in Vlissingen een caravan volledig uitgebrand. Bij het incident is niemand gewond geraakt.
4 maanden geledenVLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
4 maanden geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
4 maanden geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
4 maanden geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
4 maanden geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
4 maanden geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
4 maanden geleden