Wilthagen uitgeroepen tot Zeeuws Familiebedrijf van het Jaar 2019
THOLEN - Wilthagen uit Tholen heeft de titel Zeeuws Familiebedrijf van het Jaar 2019 in de wacht gesleept. Op de tweede plaats is Budelpack uit Poortvliet geëindigd. Daarmee heeft het eiland Tholen absoluut haar visitekaartje afgegeven, want de bedrijven zijn geselecteerd uit maar liefst meer dan 100 nominaties. Op de derde plaats eindigde Wilhem BV uit Zaanslag. "Met een verschil van slechts 17 punten is Wilthagen de grote winnaar! Nog nooit is het verschil tussen twee finalisten zó klein geweest", zo vertelt de jury.
De uitreiking van de Zeeuws Familiebedrijf van het Jaar Award vond plaats in theater de Mythe in Goes. Daar kwamen de drie finalisten Wilhelm, Budelpack en Wilthagen samen na drie weken van 'strijden' afgelopen 3 weken om de felbegeerde prijs. Het publiek kon namelijk drie weken lang stemmen op een familiebedrijf naar keuze. Jonathan de Voogd, eventmanager Zeeland Business: "Nog nooit lag de puntverdeling tussen de finalisten zó dicht bij elkaar. Het was een ultieme spannende strijd die bijna van dag tot dag verschilde."
BV Zeeland
De finalisten konden door middel van een vragenlijst aangeven hoe zij maatschappelijke betrokkenheid invullen en bijdragen om de "BV Zeeland" te versterken."Budelpack zet bijvoorbeeld al 12 jaar mensen van de Betho in op de locatie in Poortvliet en runt een zorgboerderij. Werknemers van Wilthagen BV werken vaak al vele jaren voor het bedrijf. Het bedrijf zet in op Zeeuwse producten als kroepoek, die voor 100% in Nederland wordt geproduceerd en ook nog eens glutenvrij, lactosevrij en vrij van e-nummers is", aldus de organisatie. Dit jaar werd de winnaar opnieuw bepaald door de vakjury en de publieksstemmen.
Jury
De jury bestond uit Jo-Annes de Bat (Provincie Zeeland), John Dane (HZ University of Applied Sciences) en Aart-Jan Witte (TMC, winnaar vorige jaar). Dit jaar was het thema en criteria gebaseerd op de bijdrage wat het bedrijf levert aan de provincie Zeeland op personeel en/of productniveau. De jury roemde Wilthagen voor de unieke Zeeuwse producten die binnen en buiten Nederland worden verkocht en daarmee Zeeland positief op de kaart zetten. Nagenoeg alle bekende supermarkten hebben producten als Zeeuws knabbelspek in het assortiment. Daarnaast werd het samenwerken met lokale, Zeeuwse, leveranciers als positief ervaren.
Visitekaartje
Tijdens de feestelijke uitreiking reageerden beide Thoolse bedrijven verheugd op de in de wacht gesleepte prijzen. Ook de gemeente Tholen is trots op de resultaten, want met deze mooie uitslag heeft het eiland Tholen absoluut haar visitekaartje afgegeven.
Zesde uitreiking
De award wordt inmiddels voor de zesde keer uitgereikt aan een Zeeuws familiebedrijf en wordt in samenwerking met Baker Tilly, de Zeeuwse Rabobanken en Adriaanse van der Weel jaarlijks uitgereikt. De award is in het leven geroepen omdat in Zeeland het overgrote deel van de gevestigde bedrijven een familiebedrijf is en dus een belangrijk onderdeel vormen voor de Zeeuwse economie. Om deze bedrijven extra aandacht te geven wordt jaarlijks, op basis van verschillende criteria, een drietal finalisten geselecteerd uit een groot aantal genomineerden.
Meer uit Tholen
THOLEN - De Koninklijke Muziekvereniging Concordia sluit zaterdag het 140e levensjaar van de vereniging af met een speciaal jubileumconcert. Het concert genaamd Trugkieke wordt uitgevoerd samen met verschillende zangers en zangeressen, waaronder oud-lid Annika Boxhoorn.
13 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 1 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 6.
17 uur geledenTHOLEN - Bij een bedrijf aan de Curieweg in Tholen is maandagmiddag een werknemer onwel geworden tijdens werkzaamheden waarbij koolmonoxide vrijkwam. Een ambulancedienst bood het slachtoffer medische hulp en de brandweer heeft metingen verricht.
21 uur geledenTHOLEN - De Heemkundekring Stad en Lande van Tholen heeft een extra uitgave uitgebracht, een rijk geïllustreerd heemkundeboek dat de geschiedenis en het landschap van Tholen op een nieuwe manier belicht. Deze speciale publicatie kwam tot stand dankzij een gulle donatie van de Lions Club Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Op Tholen is de SGP de grote winnaar van de Tweede Kamerverkiezingen. Chris Stoffer kreeg de meeste stemmen, gevolgd door Geert Wilders van de PVV. Ook wisten twee Tholenaren stemmen te winnen.
1 dag geledenTHOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: mallenmaker Ger van der Lienden en teamleider bewerking Constant van Luijt.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK- Een bromfietser is zaterdagavond gewond geraakt nadat hij op de Tweede Dijk in botsing kwam met een auto. De bromfiets kwam na de klap in de greppel terecht. De man is met vermoedelijk armletsel per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Zowel de bromfiets als de auto liepen bij het incident flinke schade op.
2 dagen geleden