Wilthagen uitgeroepen tot Zeeuws Familiebedrijf van het Jaar 2019
THOLEN - Wilthagen uit Tholen heeft de titel Zeeuws Familiebedrijf van het Jaar 2019 in de wacht gesleept. Op de tweede plaats is Budelpack uit Poortvliet geëindigd. Daarmee heeft het eiland Tholen absoluut haar visitekaartje afgegeven, want de bedrijven zijn geselecteerd uit maar liefst meer dan 100 nominaties. Op de derde plaats eindigde Wilhem BV uit Zaanslag. "Met een verschil van slechts 17 punten is Wilthagen de grote winnaar! Nog nooit is het verschil tussen twee finalisten zó klein geweest", zo vertelt de jury.
De uitreiking van de Zeeuws Familiebedrijf van het Jaar Award vond plaats in theater de Mythe in Goes. Daar kwamen de drie finalisten Wilhelm, Budelpack en Wilthagen samen na drie weken van 'strijden' afgelopen 3 weken om de felbegeerde prijs. Het publiek kon namelijk drie weken lang stemmen op een familiebedrijf naar keuze. Jonathan de Voogd, eventmanager Zeeland Business: "Nog nooit lag de puntverdeling tussen de finalisten zó dicht bij elkaar. Het was een ultieme spannende strijd die bijna van dag tot dag verschilde."
BV Zeeland
De finalisten konden door middel van een vragenlijst aangeven hoe zij maatschappelijke betrokkenheid invullen en bijdragen om de "BV Zeeland" te versterken."Budelpack zet bijvoorbeeld al 12 jaar mensen van de Betho in op de locatie in Poortvliet en runt een zorgboerderij. Werknemers van Wilthagen BV werken vaak al vele jaren voor het bedrijf. Het bedrijf zet in op Zeeuwse producten als kroepoek, die voor 100% in Nederland wordt geproduceerd en ook nog eens glutenvrij, lactosevrij en vrij van e-nummers is", aldus de organisatie. Dit jaar werd de winnaar opnieuw bepaald door de vakjury en de publieksstemmen.
Jury
De jury bestond uit Jo-Annes de Bat (Provincie Zeeland), John Dane (HZ University of Applied Sciences) en Aart-Jan Witte (TMC, winnaar vorige jaar). Dit jaar was het thema en criteria gebaseerd op de bijdrage wat het bedrijf levert aan de provincie Zeeland op personeel en/of productniveau. De jury roemde Wilthagen voor de unieke Zeeuwse producten die binnen en buiten Nederland worden verkocht en daarmee Zeeland positief op de kaart zetten. Nagenoeg alle bekende supermarkten hebben producten als Zeeuws knabbelspek in het assortiment. Daarnaast werd het samenwerken met lokale, Zeeuwse, leveranciers als positief ervaren.
Visitekaartje
Tijdens de feestelijke uitreiking reageerden beide Thoolse bedrijven verheugd op de in de wacht gesleepte prijzen. Ook de gemeente Tholen is trots op de resultaten, want met deze mooie uitslag heeft het eiland Tholen absoluut haar visitekaartje afgegeven.
Zesde uitreiking
De award wordt inmiddels voor de zesde keer uitgereikt aan een Zeeuws familiebedrijf en wordt in samenwerking met Baker Tilly, de Zeeuwse Rabobanken en Adriaanse van der Weel jaarlijks uitgereikt. De award is in het leven geroepen omdat in Zeeland het overgrote deel van de gevestigde bedrijven een familiebedrijf is en dus een belangrijk onderdeel vormen voor de Zeeuwse economie. Om deze bedrijven extra aandacht te geven wordt jaarlijks, op basis van verschillende criteria, een drietal finalisten geselecteerd uit een groot aantal genomineerden.
Meer uit Tholen
BREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jelle Zijlstra van Boulderhal Bruut.
6 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Mariska Hardenbol die de spotlight mocht vangen.
9 uur geledenTHOLEN - Athletes in Action keert komende week weer terug op de Oesterputten. Tijdens deze sportweek staan spelletjes en Gods liefde centraal. Alle kinderen zijn welkom en hoeven zich niet vooraf aan te melden.
1 dag geledenNIEUW-VOSSEMEER/SCHERPENISSE - Na bijna tien jaar heeft Laban Deurloo weer een nieuwe verhalenbundel uitgebracht. "Een boek om vaak op te pakken en even de zinnen te verzetten", zo omschrijft de geboren Scherpenissenaar zijn nieuwste uitgave. Van vogels die pakketten bezorgen tot een criminele Asseposter: niets is te gek.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Ondanks het feit dat wandelen in de vriendengroep van Robin en Denise de verbindende factor is, willen ze zich geen getraind wandelaar noemen. De vriendengroep van elf personen kent elkaar van een wandelvakantie en trekt nog steeds elk jaar samen de wandelschoenen aan. Vandaag kiezen zes van de elf voor de afstand van 15 kilometer. "Vandaag is naast een training ook gelijk een soort vergadering om de laatste zaken voor onze vakantie af te stemmen", zo vertelt Denise. Dit jaar gaat de reis naar de Ardennen.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER/THOLEN - De Oud-Vossemeers' Muziekvereniging krijgt geld van de Provincie Zeeland voor het project 'Samen tegen eenzaamheid'. Met dit initiatief wil de vereniging vooral senioren en alleenstaanden helpen om weer met plezier in het leven te staan. Ook Stichting Westerlicht ontvangt een bijdrage. De stichting met een locatie in onder andere Tholen gebruikt het geld om meer bekendheid te krijgen en beter te laten zien wat zij doet.
2 dagen geledenTHOLEN - Aanstaande zaterdag 18 juli om 15.30 uur brengen Monique Heidema (violoncello) en André Telderman (vleugel) in het Oude Stadhuis van Tholen een sfeervol programma met de titel 'Lied zonder woorden'.
2 dagen geleden