Wilthagen uitgeroepen tot Zeeuws Familiebedrijf van het Jaar 2019
THOLEN - Wilthagen uit Tholen heeft de titel Zeeuws Familiebedrijf van het Jaar 2019 in de wacht gesleept. Op de tweede plaats is Budelpack uit Poortvliet geëindigd. Daarmee heeft het eiland Tholen absoluut haar visitekaartje afgegeven, want de bedrijven zijn geselecteerd uit maar liefst meer dan 100 nominaties. Op de derde plaats eindigde Wilhem BV uit Zaanslag. "Met een verschil van slechts 17 punten is Wilthagen de grote winnaar! Nog nooit is het verschil tussen twee finalisten zó klein geweest", zo vertelt de jury.
De uitreiking van de Zeeuws Familiebedrijf van het Jaar Award vond plaats in theater de Mythe in Goes. Daar kwamen de drie finalisten Wilhelm, Budelpack en Wilthagen samen na drie weken van 'strijden' afgelopen 3 weken om de felbegeerde prijs. Het publiek kon namelijk drie weken lang stemmen op een familiebedrijf naar keuze. Jonathan de Voogd, eventmanager Zeeland Business: "Nog nooit lag de puntverdeling tussen de finalisten zó dicht bij elkaar. Het was een ultieme spannende strijd die bijna van dag tot dag verschilde."
BV Zeeland
De finalisten konden door middel van een vragenlijst aangeven hoe zij maatschappelijke betrokkenheid invullen en bijdragen om de "BV Zeeland" te versterken."Budelpack zet bijvoorbeeld al 12 jaar mensen van de Betho in op de locatie in Poortvliet en runt een zorgboerderij. Werknemers van Wilthagen BV werken vaak al vele jaren voor het bedrijf. Het bedrijf zet in op Zeeuwse producten als kroepoek, die voor 100% in Nederland wordt geproduceerd en ook nog eens glutenvrij, lactosevrij en vrij van e-nummers is", aldus de organisatie. Dit jaar werd de winnaar opnieuw bepaald door de vakjury en de publieksstemmen.
Jury
De jury bestond uit Jo-Annes de Bat (Provincie Zeeland), John Dane (HZ University of Applied Sciences) en Aart-Jan Witte (TMC, winnaar vorige jaar). Dit jaar was het thema en criteria gebaseerd op de bijdrage wat het bedrijf levert aan de provincie Zeeland op personeel en/of productniveau. De jury roemde Wilthagen voor de unieke Zeeuwse producten die binnen en buiten Nederland worden verkocht en daarmee Zeeland positief op de kaart zetten. Nagenoeg alle bekende supermarkten hebben producten als Zeeuws knabbelspek in het assortiment. Daarnaast werd het samenwerken met lokale, Zeeuwse, leveranciers als positief ervaren.
Visitekaartje
Tijdens de feestelijke uitreiking reageerden beide Thoolse bedrijven verheugd op de in de wacht gesleepte prijzen. Ook de gemeente Tholen is trots op de resultaten, want met deze mooie uitslag heeft het eiland Tholen absoluut haar visitekaartje afgegeven.
Zesde uitreiking
De award wordt inmiddels voor de zesde keer uitgereikt aan een Zeeuws familiebedrijf en wordt in samenwerking met Baker Tilly, de Zeeuwse Rabobanken en Adriaanse van der Weel jaarlijks uitgereikt. De award is in het leven geroepen omdat in Zeeland het overgrote deel van de gevestigde bedrijven een familiebedrijf is en dus een belangrijk onderdeel vormen voor de Zeeuwse economie. Om deze bedrijven extra aandacht te geven wordt jaarlijks, op basis van verschillende criteria, een drietal finalisten geselecteerd uit een groot aantal genomineerden.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 6 december organiseert wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de 14e keer de Snerttocht. Er zijn vier afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10, 15 en 25 kilometer.
14 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 22 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 9.
21 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren zoveel mogelijk speelplekken aanpassen zodat kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen. Er zijn al veel stappen gezet, maar er valt ook nog volop te leren. Wethouder Corniel van Leeuwen licht toe wat er de komende tijd te wachten staat.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Afgelopen vrijdag en zaterdag heeft vogelvereniging Vogelvreugd haar bijzondere tentoonstelling gehouden in de Wellevaete te Sint-Annaland. Ruim veertig vogelliefhebbers uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland hadden gezamenlijk zeshonderd vogels ingeschreven.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenTHOLEN - Ineke Schippers is de nieuwe lijsttrekker van Algemeen Belang Tholen voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Fractievoorzitter Han van 't Hof neemt een stapje terug naar plek twee op de kieslijst.
3 dagen geleden