Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willy Verbeek benoemd tot Heer van Borsele

Willy Verbeek benoemd tot Heer van Borsele

OVEZANDE – In de rooms-katholieke kerk in Ovezande verraste burgemeester Gerben Dijksterhuis van de gemeente Borsele Willy Verbeek uit Ovezande zaterdag met de benoeming tot Heer van Borsele voor zijn betekenis voor de samenleving. De uitreiking van de versierselen vond plaats tijdens de afsluiting van de activiteit ‘Ovezande Hapt en Stapt’, een fotopuzzeltocht die plaatsvindt tijdens het Open Monumentenweekend. 

Willy Verbeek (1946) begon tien jaar geleden aan zijn grootste project tot nu toe; de dorpsmoestuin in Ovezande. ‘Hij ging de buxusplanten, die hij tot die tijd kweekte, langzamerhand vervangen door groenten’, schrijft de gemeente Borsele in een persbericht. ‘Al snel kon zijn gezin de hoeveelheden niet meer verwerken en gingen ze op zoek naar een nuttigere bestemming dan de vuilnisbak. Zo kwamen ze al snel terecht bij Voedselbank De Bevelanden in Goes. Verbeek was onder de indruk van de grote rij mensen die gebruik moest maken van de voedselbank en hij besloot dan ook om zich in te zetten voor deze organisatie. Hij mocht de schuur van de buurman gebruiken en niet veel later ook de grond van de buurman. De kosten hiervoor nam Verbeek voor zijn eigen rekening. Met hulp van de dorpsraad vroeg hij subsidie aan bij de gemeente Borsele. Die financiële bijdrage gebruikte hij om een schuur en kas te plaatsen. Na de feestelijke opening werd de grond, eigendom van de hervormde kerk Driewegen, vrijgesteld van huur en kon Verbeek rekenen op hulp en ondersteuning van vrijwilligers. Hij heeft er ook voor gezorgd dat overgebleven broden van de bakker wekelijks worden verzameld en samen met de groenten van de dorpsmoestuin naar de voedselbank worden gebracht. ‘

De dorpsmoestuin mag inmiddels gebruik maken van de opslagruimte bij de supermarkt en bij warm weer van de koeling. ‘Inmiddels kweekt Verbeek met de vrijwilligers en leerlingen van groep 7 en 8 van de basisschool De Zandplaat zelf de groenten op uit zaadjes. De kosten voor de exploitatie van de dorpsmoestuin worden gedekt door acties en activiteiten als een moestuindiner en het verkopen van plantjes en stekjes via de buurtwinkel. De moestuin is zo bijzonder dat er inmiddels groepen zijn die zich hebben aangemeld voor een rondleiding. Verbeek gaat de dorpsmoestuin overdragen aan andere vrijwilligers, mede ingegeven door lichamelijke beperkingen en zijn leeftijd. Hij zal er zeker bij betrokken blijven, maar dan vanuit een achtergrond positie.’

Meer uit Beveland

Persoon valt van hoogte aan boord van tanker bij Borssele

BORSSELE - Op de Westerschelde bij Borssele is vrijdagmiddag een persoon van hoogte gevallen aan boord van een tanker. Het slachtoffer is ter plaatse onderzocht door medisch personeel van de Kustwacht, maar hoefde niet naar het ziekenhuis te worden gebracht.

7 uur geleden
Vijftig Goesenaren jagen op miljoenen in jubileumshow Miljoenenjacht

GOES - Vijftig inwoners uit postcodegebied 4461 in Goes beleven komende zondag een spannende avond. Zij zitten in de studio van het populaire televisieprogramma Postcode Loterij Miljoenenjacht en maken kans op prijzen tot wel vijf miljoen euro. De uitzending is op zondag 26 oktober om 19.55 uur te zien bij SBS6.

9 uur geleden
100-jarige Schotse veteraan eregast bij herdenkingen Slag om de Schelde

BAARLAND - Zeeland krijgt eind oktober bijzonder bezoek. Tijdens het herdenkingsweekend van zaterdag 25 oktober 2025 is de 100-jarige Schotse oorlogsveteraan Don Turrell eregast bij de herdenkingen van de bevrijding van Walcheren en Zuid-Beveland. Hij is de enige nog levende veteraan die bij de plechtigheden aanwezig zal zijn.

9 uur geleden
Nieuwe stichting Borsele Bevrijd neemt herdenkingen over

BAARLAND - De organisatie van de jaarlijkse Slag om de Schelde-herdenking bij het monument aan de Zeedijk in Baarland en de dodenherdenking in Heinkenszand komt voortaan in handen van een nieuwe stichting: Borsele Bevrijd. Deze stichting, opgezet door inwoners van de gemeente, wil het herdenken van oorlog en het vieren van vrijheid blijvend verankeren in Borsele.

1 dag geleden
Inwoners Goes en Middelburg fietsen het vaakst naar hun werk

GOES  - Goes en Middelburg behoren tot de Zeeuwse gemeenten waar inwoners het vaakst naar werk of opleiding fietsen. Dat blijkt uit een nieuw onderzoek van Nationale Vacaturebank, gebaseerd op data van onder meer het RIVM en het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. In beide steden kiest een groot deel van de inwoners voor de fiets, terwijl Zeeland als geheel juist wat achterblijft bij de landelijke trend.

1 dag geleden
Bondscoach Ronald Koeman hoofdgast tijdens Contacta 2025

GOES - Van dinsdag 4 tot en met donderdag 6 november vormt de Zeelandhallen in Goes opnieuw het decor van Contacta, het grootste zakelijke netwerkevenement van Zuidwest-Nederland. Op een beursvloer van ruim tienduizend vierkante meter presenteren meer dan 250 bedrijven en organisaties zich aan een publiek van circa twintigduizend bezoekers.

1 dag geleden
Bevelandse kandidaten op de kieslijsten van de Tweede Kamerverkiezingen

GOES/NOORD-BEVELAND - Bij de komende Tweede Kamerverkiezingen, op woensdag 29 oktober, staan vier inwoners van de gemeente Goes op het landelijke stembiljet. Daarmee is de gemeente ook dit jaar lokaal vertegenwoordigd bij de verkiezingen. Ook in Noord-Beveland is er één inwoner verkiesbaar. Geen van de Bevelandse kandidaten staan op een verkiesbare plaats.

1 dag geleden