Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willy van Weelden is bijna 89, wordt hooguit 75 geschat en voelt zich twintig: 'Ik ga er graag elke dag op uit'

Willy van Weelden is bijna 89, wordt hooguit 75 geschat en voelt zich twintig: 'Ik ga er graag elke dag op uit'

GOES – Ze heeft er inmiddels wel een scootmobiel bij nodig, maar Willy van Weelden uit Goes gaat op haar 88e – volgende maand wordt ze 89 - nog graag iedere dag naar buiten. Dan zwaait ze wat af. “Ik ken half Goes, als het niet heel Goes is”, lacht ze.

Willy is een bekende verschijning in Goes. Van een eindje is ze al te herkennen, fier rechtop in haar scootmobiel, met keurig getoupeerd kapsel en zorgvuldig uitgekozen garderobe. “Ik hou van mooie kleding en ga graag met mijn dochter Mirjam winkelen in Antwerpen.”

Praatje

Willy voelt zich gezond en is daar dankbaar voor, vertelt ze. “Ze schatten me vaak 75, maar ik voel me twintig en zie nog steeds de mooie kanten van het leven.” Zelfs toen haar echtgenoot Arie – “een doodgoeie man, daar is geen tweede van” - zes jaar geleden overleed, na een huwelijk van bijna zestig jaar, lukte het Willy om de draad weer op te pakken. “Tsja, hoe deed ik dat? Je moet verder, hè. Ik hield me vast aan mijn rondje door de stad. ‘Kom je nu alweer buiten?’, vroegen mensen.” 

Willy vindt het fijn om iedere dag een frisse neus te halen. “Bij mooi weer ga ik naar de Oosterschelde, richting Kortgene of de Katse Veer. Heerlijk! Mijn karretje is echt een uitkomst. Daar ben ik zo blij mee. Veel visite hoeft van mij niet, want dan ben ik te veel gebonden en kan ik er niet op uit.”

Willy heeft overal aanspraak, zwaait naar iedereen, en voor ze het weet, maakt ze een praatje of grapje. In de supermarkt, waar dochter Mirjam werkt, kent ze alle medewerkers. “Ik ben graag onder de mensen. Altijd al geweest. Als kind maakten mijn vader en ik al met iedereen een praatje in het dorp. Mijn moeder liep dan alvast naar huis.”

Voorrecht

Willy is geboren in de Achterhoek, heeft op meerdere plaatsen in Nederland gewoond en verliet bijna twintig jaar geleden Overijssel om samen met Arie in Goes, in de buurt van dochter Mirjam, te gaan wonen. Willy heeft ook twee zoons. Ze woont nog zelfstandig, kookt zelf en appen en mailen is haar ook niet vreemd. Ze vermaakt zich prima, zegt ze. “Ik ben niet van de clubjes, maar thuis lees ik graag.” Als ze dan bij het raam zit, zwaait ze ook naar bekende gezichten. “Soms zit ik nu wel te prakkiseren wie iemand ook al weer is, maar verder is mijn geheugen gelukkig nog goed.” 

Willy is een tevreden, vrolijk mens en vindt het een voorrecht dat ze nog steeds met de kinderen dagjes op pad kan. “Dat opgewekte zit, denk ik, in de genen. Ik ben dat alleen niet als ze me in de wielen zitten, maar dat doen ze nooit. Het leven zit me vaak mee. Toen pas de wintertijd in ging, stond ik om 7.00 uur ’s ochtends al te springen naast mijn bed.”

Meer uit Beveland

Groene Pluim voor timmerfabriek De Mol

HEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.

2 uur geleden
Waterschap Scheldestromen houdt ruim acht miljoen euro over aan 2024

GOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.

3 uur geleden
‘Uit Noord-Beveland ontbreken nog veel verhalen’

GOES - "Vrijheid is niet vanzelfsprekend." Met die woorden vat Stef Traas, directeur van het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp, de kern van zijn missie samen. 

5 uur geleden
Europa Kinderhulp zoekt vakantieouders in Zeeland

GOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.

20 uur geleden
Nieuwe hoogspanningsverbinding tussen Rilland en Borsele in gebruik, weghalen 104 oude masten begint

BORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.

22 uur geleden
Meld je aan als mantelzorger in Borsele

BORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.

1 dag geleden
Oproep om jonge ransuilen op te sporen

GOES - Vogelwerkgroep KNNV heeft hulp nodig om roepende jonge ransuilen te inventariseren tijdens de periode dat ze het nest verlaten.  In de maand mei en juni zijn de jonge ransuilen, ook wel 'takkelingen' genoemd, weer te horen. 

1 dag geleden