Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Willem Meijer nieuwe directeur Museum Veere

Willem Meijer nieuwe directeur Museum Veere

VEERE - Willem Meijer wordt de nieuwe directeur van Museum Veere. Hij volgt vanaf 1 augustus 2023 de huidige directeur Veronica Frenks op die eind van dit jaar met pensioen gaat. Vooruitlopend op het directeurschap zal Willem vanaf 1 maart aanstaande op projectbasis werkzaam zijn voor het museum. Als inwerkperiode om de overdracht zo soepel mogelijk te laten verlopen en om al een aantal concrete projecten te gaan aanpakken.

Willem Meijer heeft een voorliefde voor kunst, cultuur en historisch erfgoed. De afgelopen jaren is hij nauw betrokken geweest bij diverse musea als samensteller van exposities, als vormgever en als adviseur. Naast ervaring in de Zeeuwse museumwereld, brengt hij kennis mee uit de culturele sector. Zo was Willem Meijer onder andere betrokken bij het project “Herdenken en Verbinden” van de Provincie Zeeland, de Liberation Route Europe in Zeeland samen met de Provincie en Erfgoed Zeeland, Sail de Ruyter en was hij medeverantwoordelijk voor de herdenkingen van de Slag om de Schelde en de Zeeuwse Admiraliteitsdagen. 

Oorspronkelijk komt hij uit een heel andere hoek. Willem sloot zijn carrière bij Defensie af in 2013 als commandant van de kazerne in Vlissingen en aanspreekpunt tussen defensie en Zeeland. Daarna was hij verbonden aan het Trainingscentrum Vlissingen en later het Veiligheidscentrum Zeeland; eerst als hoofd en later als directeur.

Meer uit Middelburg

Auto brandt uit in Zandstraat: Brandweer voorkomt brand in ander voertuig

MIDDELBURG- In de Zandstraat is in de nacht van zaterdag op zondag een auto uitgebrand. Brandweerlieden van brandweerpost Rooseveltlaan kwamen ter plaatse om het vuur te doven. Zij gebruikten hiervoor twee stralen hogedruk. Eén straal werd gebruikt om een geparkeerde auto naast het brandende voertuig te beschermen, de andere om de brand zelf te blussen. De oorzaak van de brand is niet bekend gemaakt.

11 uur geleden
Lintje voor ‘Mister Middelburg Boekenstad’ Gert-Jan de Rooij

MIDDELBURG - Burgemeester Yvonne van Mastrigt van de gemeente Middelburg heeft zondag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Gert-Jan de Rooij. Hij is verrast met het lintje tijdens het 25-jarig jubileum van de jaarlijkse boekenmarkt op de Markt in Middelburg. 

12 uur geleden
FOTO’S: Festival Hrieps is weer goed feestje in Grijpskerke; op naar jubileumeditie in 2026

GRIJPSKERKE - De 29e editie van het jaarlijkse festival Hrieps zit erop. Op het festivalterrein bij Grijpskerke genoten de duizende bezoekers vrijdag en zaterdag van optredens van meer dan 50 artiesten op zeven podia. Na een drukke en gezellige editie 2025 kan de organisatie zich opmaken voor de jubileumeditie voor volgend jaar.

15 uur geleden
Verdrag van Middelburg ondertekend; 200 jongeren uit ruim 50 landen roepen wereldleiders op vrijheid en democratie te beschermen

MIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.

17 uur geleden
Fietsers onder invloed van alcohol gewond na verlaten festivalterrein Hrieps

GRIJPSKERKE- Na het verlaten van het festivalterrein in Hrieps zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere fietsers gewond geraakt. Zij kwamen ongelukkig ten val na het gebruik van alcohol. De politie meldt dat meerdere personen doorverwezen moesten worden naar de huisartsenpost.

19 uur geleden
Traumahelikopter ingezet vanwege melding Grijpskerke

GRIJPSKERKE - Er is afgelopen nacht een traumahelikopter in Burgh-Haamstede geland. Deze rukte uit vanwege een medische noodsituatie die zich afspeelde in Grijpskerke.

1 dag geleden
Tachtig jaar na Tweede Wereldoorlog: Dodenherdenking op verschillende plaatsen

MIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond 4 mei zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere plechtigheden voor de Dodenherdenking. Vanwege de zondagsrust wordt de herdenking in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, zaterdagavond 3 mei gehouden.

2 dagen geleden