Willem II houdt met tien man NEC op 0-0
NIJMEGEN (ANP) - Tien Willem II'ers zijn er in Nijmegen in geslaagd thuisploeg NEC op 0-0 te houden. De Tilburgers raakten al na een kwartier doelman Jorn Brondeel kwijt vanwege een rode kaart. Middenvelder Görkem Saglam moest plaatsmaken voor reservekeeper Connor van den Berg, die daarmee debuteerde in het doel bij Willem II.
De vierde doelman die trainer Fred Grim dit seizoen al moest inzetten - eerder passeerde hij na één duel Robbin Ruiter terwijl diens vervanger Timon Wellenreuther zondag geblesseerd toekeek - kreeg het met name na rust druk. Maar de Nijmegenaren slaagden er niet in de 20-jarige Van den Berg te passeren.
Beide teams waren het seizoen begonnen met een nederlaag, gevolgd door twee overwinningen. NEC startte sterk met al snel een doelpoging van huurling Ali Akman. Brondeel stompte de bal weg. Het was een van zijn weinige acties voordat hij buiten het strafschopgebied hands maakte om Jonathan Okita van een doelpunt af te houden. Zijn vervanger zag de bal na ruim een halfuur bij een schot van Mikkel Duelund naast zich op de paal belanden.
Ook na rust bleef NEC aandringen. Okita kopte via de grond op de lat waarna Van den Berg de bal kon wegstompen. Diezelfde aanvaller schoot in blessuretijd nog tegen de lat.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
12 minuten geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
20 minuten geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
11 uur geleden