Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders en Dewinter willen weer op 'islamsafari' in Molenbeek

Wilders en Dewinter willen weer op 'islamsafari' in Molenbeek

BRUSSEL (ANP) - PVV-leider Geert Wilders en zijn Vlaamse geestverwant Filip Dewinter doen een nieuwe poging het Brusselse Molenbeek te bezoeken. Een eerder bezoek aan de wijk, die veel islamitische inwoners telt, werd verboden.

Wilders en Dewinter willen op 13 mei laten zien dat "Molenbeek van ons is en nooit een stukje islamkalifaat mag worden", twittert Dewinter. Het is volgens het Vlaams Belang-kopstuk niet de bedoeling "de boel op stelten te zetten".

De twee rechts-populisten willen de Belgische sociaaldemocraat Conner Rousseau meenemen. De leider van Vooruit zei dinsdag dat hij zich in Molenbeek "niet in België voelt".

Eerder bezoek

Wilders en Dewinter wilden in 2017 al eens op "islamsafari", zoals ze het noemden, in Molenbeek. De Brusselse wijk, waar meerdere verdachten van de terreuraanslagen in Parijs in 2015 en Brussel in 2016 zich ophielden, zou de "jihadhoofdstad van Europa" zijn. Het gemeentebestuur verbood het bezoek uit angst dat het op rellen zou uitdraaien, maar de rechter vernietigde dat besluit later.

Toch is de kans klein dat de twee politici ditmaal wel toestemming krijgen voor hun bezoek, zegt de burgemeester van Molenbeek tegen persbureau Belga. De gemeente zal kijken of het binnen haar regels past, maar "extreemrechts is niet welkom", aldus de sociaaldemocraat Catherine Moureaux.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Utrecht kritisch over beveiliging universiteit

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.

1 uur geleden
Gevangenisorganisatie DJI getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.

1 uur geleden
Drie vermiste tieners die wegliepen uit Sleeuwijk weer terecht

SLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.

2 uur geleden
Weeronline: februari was zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.

2 uur geleden
Schrijvers eisen dat AI van Meta hun werk niet meer gebruikt

AMSTERDAM (ANP) - Vertegenwoordigers van Nederlandse schrijvers, vertalers en journalisten sommeren techconcern Meta per direct te stoppen met het gebruik van auteursrechtelijk beschermd werk voor de training van AI-modellen.

4 uur geleden
Bruls biedt excuses aan voor rol Nijmegen in slavernijsysteem

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen in het Lindenberg Cultuurhuis. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse Radboud Universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.

13 uur geleden
Iran ontbiedt Nederlandse ambassadeur om Starlink in bagage

TEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.

15 uur geleden