Wilders en Dewinter willen weer op 'islamsafari' in Molenbeek
BRUSSEL (ANP) - PVV-leider Geert Wilders en zijn Vlaamse geestverwant Filip Dewinter doen een nieuwe poging het Brusselse Molenbeek te bezoeken. Een eerder bezoek aan de wijk, die veel islamitische inwoners telt, werd verboden.
Wilders en Dewinter willen op 13 mei laten zien dat "Molenbeek van ons is en nooit een stukje islamkalifaat mag worden", twittert Dewinter. Het is volgens het Vlaams Belang-kopstuk niet de bedoeling "de boel op stelten te zetten".
De twee rechts-populisten willen de Belgische sociaaldemocraat Conner Rousseau meenemen. De leider van Vooruit zei dinsdag dat hij zich in Molenbeek "niet in België voelt".
Eerder bezoek
Wilders en Dewinter wilden in 2017 al eens op "islamsafari", zoals ze het noemden, in Molenbeek. De Brusselse wijk, waar meerdere verdachten van de terreuraanslagen in Parijs in 2015 en Brussel in 2016 zich ophielden, zou de "jihadhoofdstad van Europa" zijn. Het gemeentebestuur verbood het bezoek uit angst dat het op rellen zou uitdraaien, maar de rechter vernietigde dat besluit later.
Toch is de kans klein dat de twee politici ditmaal wel toestemming krijgen voor hun bezoek, zegt de burgemeester van Molenbeek tegen persbureau Belga. De gemeente zal kijken of het binnen haar regels past, maar "extreemrechts is niet welkom", aldus de sociaaldemocraat Catherine Moureaux.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - De 19-jarige man die in de nacht van donderdag op vrijdag vermist is geraakt in Helmond, is nog altijd niet gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De vermiste man heeft een verstandelijke beperking en is alleen gekleed in een korte broek en een t-shirt.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Arriva gaat door met de extra perroncontroles op station Emmen om het aantal zwartrijders te verminderen, tot zeker 31 januari. De proef waarbij reizigers op het perron al op een geldig vervoersbewijs worden gecontroleerd, begon 8 december en zou vier weken duren. De controles zijn effectief, stelt Arriva: een week voor de controles waren er achthonderd boetes, de week erna vierhonderd.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Limburgse commissaris van de Koning Emile Roemer vraagt meer aandacht voor mensen die niet mee kunnen doen in de samenleving of ervoor kiezen niet te participeren. Volgens Roemer is het nu te makkelijk voor burgers om zich te distantiëren. "Er werken krachten op ons in, als samenleving, die ervoor zorgen dat mensen niet kunnen meedoen, niet hoeven meedoen, niet willen meedoen of niet uitgenodigd worden om mee te doen", zei de commissaris in zijn nieuwjaarstoespraak.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam heeft nog geen zicht op de schade aan de Vondelkerk na de verwoestende brand tijdens de nieuwjaarsnacht. Vrijdag worden in overleg met de brandweer en politie dronebeelden gemaakt om zo meer duidelijkheid te krijgen over de omvang. "Het is nog te gevaarlijk om de kerk in te gaan", zegt een woordvoerster van de organisatie die sinds 1996 eigenaar van de kerk is.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van het dodelijke vuurwerkongeluk in Nijmegen tijdens oud en nieuw is een 44-jarige man uit Nijmegen. Dat laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. De man is donderdagmiddag vrijgelaten, al moet hij beschikbaar blijven tijdens het onderzoek. Wat de relatie is tussen de verdachte en het slachtoffer wil de politie niet zeggen.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De drie Nederlandse brandwondencentra kunnen in totaal zes gewonden van de cafébrand in Zwitserland opvangen. Dat laat het Martini Ziekenhuis in Groningen weten naar aanleiding van een bericht van de NOS.
6 uur geledenPUTTE (ANP) - Een groep jongeren heeft tijdens de jaarwisseling brandgesticht in een woning in het Noord-Brabantse Putte, door de ramen kapot te maken en vervolgens vuurwerk naar binnen te gooien. Een man (40), de vriend van de bewoonster, wilde samen met zijn vriendin de groep stoppen en werd mishandeld.
6 uur geleden