Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders en Dewinter willen weer op 'islamsafari' in Molenbeek

Wilders en Dewinter willen weer op 'islamsafari' in Molenbeek

BRUSSEL (ANP) - PVV-leider Geert Wilders en zijn Vlaamse geestverwant Filip Dewinter doen een nieuwe poging het Brusselse Molenbeek te bezoeken. Een eerder bezoek aan de wijk, die veel islamitische inwoners telt, werd verboden.

Wilders en Dewinter willen op 13 mei laten zien dat "Molenbeek van ons is en nooit een stukje islamkalifaat mag worden", twittert Dewinter. Het is volgens het Vlaams Belang-kopstuk niet de bedoeling "de boel op stelten te zetten".

De twee rechts-populisten willen de Belgische sociaaldemocraat Conner Rousseau meenemen. De leider van Vooruit zei dinsdag dat hij zich in Molenbeek "niet in België voelt".

Eerder bezoek

Wilders en Dewinter wilden in 2017 al eens op "islamsafari", zoals ze het noemden, in Molenbeek. De Brusselse wijk, waar meerdere verdachten van de terreuraanslagen in Parijs in 2015 en Brussel in 2016 zich ophielden, zou de "jihadhoofdstad van Europa" zijn. Het gemeentebestuur verbood het bezoek uit angst dat het op rellen zou uitdraaien, maar de rechter vernietigde dat besluit later.

Toch is de kans klein dat de twee politici ditmaal wel toestemming krijgen voor hun bezoek, zegt de burgemeester van Molenbeek tegen persbureau Belga. De gemeente zal kijken of het binnen haar regels past, maar "extreemrechts is niet welkom", aldus de sociaaldemocraat Catherine Moureaux.

Meer uit Binnenland

Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

54 minuten geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

1 uur geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

5 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

7 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

7 uur geleden
Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

10 uur geleden