Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders: belangrijk dat onderwijsbegroting de eindstreep haalt

Wilders: belangrijk dat onderwijsbegroting de eindstreep haalt

DEN HAAG (ANP) - Het is belangrijk dat de onderwijsbegroting de eindstreep haalt, vindt PVV-leider Geert Wilders, die daarom samen met de andere coalitieleiders onderhandelt met de oppositiepartijen CDA, D66, JA21 en ChristenUnie. Dit ongebruikelijke oppositieverbond is alleen bereid voor de begroting te stemmen als 1,3 miljard euro van de onderwijsbezuinigingen wordt geschrapt. De coalitie heeft steun nodig van oppositiepartijen om de begroting door de Eerste Kamer te krijgen.

"We zijn nu met elkaar in gesprek, dat is al winst", zei Wilders na het eerste overleg tussen de coalitiepartijen en het oppositieverbond. Hij wil niet vertellen wat er inhoudelijk wordt besproken. Zo geeft hij ook geen commentaar op het idee van de oppositiepartijen om hun voorstellen onder meer te betalen door het eigen risico in de zorg minder te verlagen. Voor de PVV was de verlaging van het eigen risico een belangrijk punt in de formatie.

"Alle partijen voelen een grote verantwoordelijkheid om toch te proberen om die begroting onderwijs - een belangrijke begroting voor heel Nederland - door beide Kamers te krijgen", aldus Wilders. "We gaan de komende dagen kijken of dat lukt." Dat is "me dunkt geen sinecure" met acht partijen aan de onderhandelingstafel.

Volgens Joost Eerdmans (JA21) zijn de oppositiepartijen waarmee nu gesproken wordt uitgenodigd door de PVV-leider. Verschillende onderhandelaars houden er rekening mee dat de onderhandelingen voortduren tot na het weekend. Dat betekent dat onderwijsminister Eppo Bruins donderdag zijn begroting moet verdedigen, terwijl er achter de schermen nog aan wordt gesleuteld.

Meer uit Binnenland

Nieuwe satellieten maken preciezere weerwaarschuwingen mogelijk

DE BILT (ANP) - Dankzij twee geavanceerde Europese satellieten kunnen meteorologen extreem weer straks nog beter zien aankomen dan nu. Meetapparatuur die aan de nieuwe satellieten vastzit, geeft onder meer extra gedetailleerde informatie over de temperatuur en vocht in de atmosfeer. Ook over klimaatverandering, luchtvervuiling en stikstofuitstoot leveren de meetinstrumenten hoogwaardige nieuwe informatie op.

16 minuten geleden
Nederlands vliegtuig gereedgemaakt voor droppings boven Gaza

EINDHOVEN (ANP) - Op Eindhoven Airport wordt dinsdag een Nederlands militair transportvliegtuig gereedgemaakt voor vertrek naar Jordanië. Het toestel van het type C-130 vertrekt woensdagochtend en gaat vanaf vrijdag twee weken lang dagelijks een dropping met hulpgoederen uitvoeren boven de Gazastrook.

3 uur geleden
Negen verdachten aangehouden voor geweld rond kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft dinsdag negen verdachten aangehouden voor openlijke geweldpleging rondom het kampioenschap van PSV, op 18 mei rond het Philips Stadion in Eindhoven. Een grote groep keerde zich die zondag met "extreem geweld" tegen de mobiele eenheid. Die dag raakten veertien agenten gewond.

3 uur geleden
Flevoland mag van rechter edelherten in Oostvaardersplassen doden

ALMERE (ANP) - De provincie Flevoland mag edelherten in de Oostvaardersplassen voorlopig laten afschieten, maar de Raad van State stelt daar wel een voorwaarde aan. Staatsbosbeheer, de eigenaar en beheerder van het natuurgebied, moet de genetische diversiteit van de roedel goed in de gaten houden en indien nodig mannelijke herten bijplaatsen. Dat heeft de bestuursrechter besloten in een kort geding dat was aangespannen door de Stichting Aanpak Misstanden Natuurbeheer (Stamina).

4 uur geleden
Voor tweede keer ruit van nieuwe moskee in Assen ingegooid

ASSEN (ANP) - Voor de tweede keer in korte tijd is een ruit van de As-Soennah Moskee in aanbouw in Assen ingegooid. Dat bevestigt voorzitter Mohamed El Mourabit na berichtgeving van RTV Drenthe. Hij weet niet wie erachter zit. "Laten we hopen dat het niet erger wordt dan het kapot maken van een raam."

7 uur geleden
Dode bij brand in woning Leidschendam, politie doet onderzoek

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bij een brand in een woning in Leidschendam is in de nacht van maandag op dinsdag een dode gevonden, meldt de politie. De brand woedde op de derde verdieping van een flat aan de Gravin Juliana van Stolberglaan.

9 uur geleden
Advocaat kroongetuige: waanzin dat veiligheid niet geregeld is

BREDA (ANP) - Het is "waanzin" dat de veiligheid rond Marengo-kroongetuige Nabil B. "nog steeds niet" goed geregeld is. Dat zegt zijn advocaat Peter Schouten in reactie op berichtgeving van Het Parool. De krant schrijft dat er grote zorgen zijn in de familie van B. nu hij binnenkort vrijkomt. Er is vrees dat vanuit de onderwereld via die naasten pogingen zullen worden ondernomen om B.'s verblijfplaats te achterhalen, hoewel zij niet zullen weten waar hij is.

10 uur geleden