Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wilders: belangrijk dat onderwijsbegroting de eindstreep haalt

Wilders: belangrijk dat onderwijsbegroting de eindstreep haalt

DEN HAAG (ANP) - Het is belangrijk dat de onderwijsbegroting de eindstreep haalt, vindt PVV-leider Geert Wilders, die daarom samen met de andere coalitieleiders onderhandelt met de oppositiepartijen CDA, D66, JA21 en ChristenUnie. Dit ongebruikelijke oppositieverbond is alleen bereid voor de begroting te stemmen als 1,3 miljard euro van de onderwijsbezuinigingen wordt geschrapt. De coalitie heeft steun nodig van oppositiepartijen om de begroting door de Eerste Kamer te krijgen.

"We zijn nu met elkaar in gesprek, dat is al winst", zei Wilders na het eerste overleg tussen de coalitiepartijen en het oppositieverbond. Hij wil niet vertellen wat er inhoudelijk wordt besproken. Zo geeft hij ook geen commentaar op het idee van de oppositiepartijen om hun voorstellen onder meer te betalen door het eigen risico in de zorg minder te verlagen. Voor de PVV was de verlaging van het eigen risico een belangrijk punt in de formatie.

"Alle partijen voelen een grote verantwoordelijkheid om toch te proberen om die begroting onderwijs - een belangrijke begroting voor heel Nederland - door beide Kamers te krijgen", aldus Wilders. "We gaan de komende dagen kijken of dat lukt." Dat is "me dunkt geen sinecure" met acht partijen aan de onderhandelingstafel.

Volgens Joost Eerdmans (JA21) zijn de oppositiepartijen waarmee nu gesproken wordt uitgenodigd door de PVV-leider. Verschillende onderhandelaars houden er rekening mee dat de onderhandelingen voortduren tot na het weekend. Dat betekent dat onderwijsminister Eppo Bruins donderdag zijn begroting moet verdedigen, terwijl er achter de schermen nog aan wordt gesleuteld.

Meer uit Binnenland

Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

34 minuten geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

1 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

2 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

2 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

3 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

3 uur geleden
Drenten met aardbevingsschade ervaren meer stress en wantrouwen

UTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.

4 uur geleden