Wild bezorgt Nederland eerste goud op WK baanwielrennen
BERLIJN (ANP) - Kirsten Wild is voor de derde keer in haar loopbaan wereldkampioene geworden op het onderdeel scratch. Daarmee bezorgde ze Nederland woensdag in Berlijn de eerste medaille bij de WK baanwielrennen. Wild sprintte van kop af naar de winst. Eerder was ze in 2015 en 2018 de beste van de wereld op het niet-olympische nummer. Geen vrouw behaalde eerder drie wereldtitels op de scratch.
De Amerikaanse Jennifer Valente legde beslag op het zilver, brons was voor de Portugese Maria Martins. Wild zag tot haar genoegen dat de wedstrijd over 40 ronden (10 km) in een strak tempo werd afgelegd. Ze rijdt voor het eerst in wedstrijden met een iets zwaarder verzet. "Als het zo'n wedstrijd wordt van hollen en stilstaan ben ik de sjaak. Dit kwam goed uit", keek ze terug op het behalen van haar zevende wereldtitel in totaal. "Het koersverloop was gunstig. Het was een goede testcase." Wild komt dit WK nog uit op het omnium, de koppelkoers en de puntenkoers.
Wild nam bij het ingaan van de voorlaatste ronde de kop. "Ik had bedacht dat ik vroeg op kop wilde komen en dan te proberen iets te temporiseren. Ik moest wat overhouden. Dat is net gelukt.", vertelde ze, niet helemaal zeker of haar zwaardere versnelling de sleutel tot het nieuwe succes was geweest. "Het zou kunnen, maar je moet in de eerste plaats goede benen hebben natuurlijk."
Die had Wild, zoals zo vaak. Ze was als een van de favorieten gestart. "Ja, dat geeft wel druk. Ik weet dat anderen mijn naam omcirkeld hebben, maar je went eraan."
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
17 uur geleden