
'WikiLeaks-oprichter Assange is er beter aan toe'
LONDEN (ANP/RTR) - Het gaat beter met de gezondheid van WikiLeaks-oprichter Julian Assange. Dat zei zijn woordvoerder Kristinn Hrafnsson dinsdag. De 48-jarige Australiër zit sinds april in een gevangenis in Londen, in afwachting van een besluit van de rechter of hij wordt uitgeleverd aan de Verenigde Staten. De rechtszaak hierover wordt volgende week hervat.
Medestanders van Assange waren bezorgd over zijn gezondheid. Tijdens een rechtszitting in oktober maakte hij een verwarde indruk. Hij wist zijn naam en leeftijd niet en verklaarde niet in staat te zijn logisch na te denken.
"Ik zag hem ongeveer tien dagen geleden", zei Hrafnsson. "Het gaat beter met hem, met dank aan de druk vanuit zijn juridische team, het grote publiek en verbazingwekkend genoeg ook van zijn medegevangenen in Belmarsh." In november vorig jaar luidden meer dan zestig artsen uit verschillende landen de noodklok over zijn lichamelijke en geestelijke toestand.
De VS beschuldigen Assange ervan geheimen van het Amerikaanse ministerie van Defensie te hebben gestolen en verspreid. Er zijn achttien aanklachten tegen hem ingediend. De klokkenluider probeert uitlevering aan de VS te voorkomen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt op X dat zijn land bereid is tot gesprekken met Rusland, maar ook dat een staakt-het-vuren de eerste stap is richting het beëindigen van de oorlog. Hij ziet het Russische voorstel voor onderhandelingen als "een positief teken".
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een poging van de Zuid-Koreaanse regeringspartij om op het laatste moment van presidentskandidaat te wisselen is mislukt. De partijtop wilde dat oud-minister Kim Moon-soo plaatsmaakte voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.
3 uur geledenPRZEMYSL (ANP/AFP) - Het voorstel van de Russische president Vladimir Poetin om op 15 mei in Istanbul onderhandelingen met Oekraïne te beginnen om een eind te maken aan de oorlog is "een eerste stap, maar niet genoeg". Dat zegt de Franse president Emmanuel Macron.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Zeker twintig mensen zijn zwaargewond geraakt toen fans het voetbalveld bestormden bij de viering van de promotie van Hamburger SV in het Volksparkstadion in Hamburg.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er komt een "gehele reset" in de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en China. Dat zei de Amerikaanse president Trump zaterdagavond op Truth Social. Volgens hem is er op een vriendelijke en constructieve manier onderhandeld en is er grote vooruitgang geboekt in het Zwitserse Genève.
10 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Pakistan ontkent het zaterdag met India overeengekomen staakt-het-vuren in Kasjmir te hebben geschonden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt in een verklaring dat Pakistan zich "blijft inzetten voor een strikte naleving van het bestand". India beschuldigde Pakistan ervan het bestand binnen een paar uur te hebben geschonden en zei terug te slaan.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Bekende Britten als Dua Lipa, Elton John en Ian McKellen roepen premier Keir Starmer op nog eens te kijken naar de copyrightwetgeving in Groot-Brittannië. Zij willen dat ze door goede wetgeving beter beschermd worden tegen kunstmatige intelligentie (AI), schrijft de BBC.
14 uur geleden