Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WijZijn Traverse komt met dak- en thuislozenopvang tijdens de coronacrisis

WijZijn Traverse komt met dak- en thuislozenopvang tijdens de coronacrisis

THOLEN - WijZijn Traverse heeft, samen met de gemeente Roosendaal, een extra opvanglocatie voor thuis- en daklozen gerealiseerd aan de Waterstraat. De reguliere opvanglocatie voor dak- en thuislozen bevindt zich in Bergen op Zoom, maar tijdens deze coronacrisis worden er ook tien plekken gerealiseerd in Roosendaal om ook deze mensen een veilige opvangplek aan te kunnen bieden.

'Blijf zoveel mogelijk thuis!' Dat is het devies van minister president Mark Rutte in al zijn toespraken en persconferenties met betrekking tot het coronavirus. Maar, ook raadt hij de mensen af om in groepen bij elkaar te komen. Maar, voor sommige mensen is dat makkelijker gezegd dan gedaan. Dak- en thuislozen hebben geen thuis waar ze zichzelf op kunnen sluiten tot de coronacrisis voorbij is en de opvanglocaties zijn juist in deze tijd drukker dan normaal. 

"Mensen zonder vaste woon- of verblijfplaats moeten kunnen blijven rekenen op veilige opvangplekken. Juist zij zijn extra kwetsbaar nu en hun aantal neemt toe, omdat ze op hun privé-logeeradressen veelal niet terechtkunnen nu", stelt WijZijn Traverse. De opvanglocaties sluiten is ook geen optie, omdat deze mensen dan allemaal op straat komen te staan. Daarom zijn er tijdelijk extra noodvoorzieningen gerealiseerd. 

Waterstraat

Bergen op Zoom is als centrumgemeente aangewezen om dak- en thuislozen op te vangen. "Op onze reguliere opvanglocatie in Bergen op Zoom zijn 18 plaatsen voor avond- en nachtopvang. Tijdelijk komen daar 10 plekken in de Waterstraat in Roosendaal bij", vertelt Esther de Jongh, manager Maatschappelijke Opvang bij WijZijn Traverse Groep. Het gaat dan om een besloten deel, waarbij 24/7 begeleiding aanwezig is. "Voor bewoners van de tijdelijke voorziening gelden dezelfde maatregelen als voor alle inwoners van Nederland. Zij zullen dus vooral binnen zijn."

Stayokay

Maar, dat is niet het enige, ook hostelketen Stayokay in Bergen op Zoom heeft een aantal slaapplaatsen beschikbaar gesteld voor de opvang van dak- en thuislozen. "Hierdoor zijn wij beter in staat de RIVM-richtlijnen op te volgen en te zorgen voor meer spreiding." Zo krijgen de dak- en thuislozen hier een eigen kamer of slapen ze met maximaal twee personen in een kamer. De extra bedden van Stayokay en de opvang in Roosendaal zorgt er ook voor dat het minder druk is bij de reguliere opvang. "De bezorgers van New York Pizza bezorgen iedere avond de warme maaltijden, die bereid worden door cliënten en medewerkers in de opvang, bij Stayokay. Weer zo'n fantastisch voorbeeld van hoe mensen zich in deze bijzondere tijd inzetten voor de kwetsbare mensen in onze samenleving!"

Meer uit Tholen

Ruim 8,5 miljoen huishoudens ontvangen het Informatieboekje: ‘Bereid je voor op een noodsituatie’

WEST-BRABANT / ZEELAND - Een grote stroomstoring, digitale aanval of een overstroming door heel veel regen. In een noodsituatie werken dingen ineens niet meer zoals we gewend zijn. Er is geen stroom, er komt geen water uit de kraan of internet werkt niet. Om mensen daarop voor te bereiden, stuurt de overheid ruim 8,5 miljoen huishoudens het Informatieboekje 'Bereid je voor op een noodsituatie' toe. Met praktische tips en voorbeelden helpt het informatieboekje om het bij een noodsituatie 72 uur thuis vol te houden. Huishoudens krijgen het informatieboekje tussen 25 november en 10 januari 2026 thuisbezorgd.

2 uur geleden
Gemeente Tholen wil voorkeursrecht op landbouwgrond rond Welgelegen

THOLEN - Nu bedrijventerrein Welgelegen bijna volledig is gevuld en de vraag naar ruimte blijft stijgen, wil de gemeente Tholen een voorkeursrecht op landbouwgrond rondom het terrein. Daarmee wil het college voorkomen dat strategisch gelegen grond in handen komt van andere partijen. Eigenaren die hun grond willen verkopen, moeten die dan eerst aan de gemeente aanbieden.

6 uur geleden
Intocht Sinterklaas op 22 november: Alle tijden en locaties in de Thoolse dorpen

THOLEN - Sinterklaas is sinds afgelopen weekend weer in ons land. Na een bezoek aan Texel werden ook Scherpenisse, Sint-Annaland en Tholen-stad bezocht. Komende zaterdag trekt de goedheiligman met zijn Pieten verder om ook de andere kernen in onze gemeente te bezoeken.

22 uur geleden
Marianne helpt Fluplandse dames om jakobsschelpen te beschilderen

SINT PHILIPSLAND - Verschillende leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland waren woensdagavond aanwezig in De Wimpel. Onder leiding van kunstenares Marianne van der Meer-Witte gingen de aanwezige dames aan de slag met verf en kwast om een jakobsschelp te beschilderen.

1 dag geleden
SGP Tholen kiest opnieuw voor Peter Hoek als lijsttrekker voor verkiezingen

THOLEN - Peter Hoek (54) voert de lijst van SGP Tholen opnieuw aan voor de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. Achter de huidige wethouder staat de 35-jarige fractievoorzitter Kees Knulst. Het partijbestuur spreekt van een sterke lijst.

1 dag geleden
‘Satudarah’-pand in Smerdiek onterecht gesloten oordeelt bezwaarcommissie

SINT-MAARTENSDIJK - De bezwaarcommissie heeft vastgesteld dat de sluiting van een pand aan de Pluimpotweg in Sint-Maartensdijk onterecht was. De maatregel volgde op een toevallige politieactie waarbij wapens, harddrugs en een illegale bar werden aangetroffen. Ook werd het pand in verband gebracht met de verboden motorclub Satudarah.

1 dag geleden
WHS speelt duel niet uit door blessure scheids, NOAD’67 verslaat koploper [SPEELRONDE 8]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 15 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 8.

2 dagen geleden