Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WijZijn Traverse komt met dak- en thuislozenopvang tijdens de coronacrisis

WijZijn Traverse komt met dak- en thuislozenopvang tijdens de coronacrisis

THOLEN - WijZijn Traverse heeft, samen met de gemeente Roosendaal, een extra opvanglocatie voor thuis- en daklozen gerealiseerd aan de Waterstraat. De reguliere opvanglocatie voor dak- en thuislozen bevindt zich in Bergen op Zoom, maar tijdens deze coronacrisis worden er ook tien plekken gerealiseerd in Roosendaal om ook deze mensen een veilige opvangplek aan te kunnen bieden.

'Blijf zoveel mogelijk thuis!' Dat is het devies van minister president Mark Rutte in al zijn toespraken en persconferenties met betrekking tot het coronavirus. Maar, ook raadt hij de mensen af om in groepen bij elkaar te komen. Maar, voor sommige mensen is dat makkelijker gezegd dan gedaan. Dak- en thuislozen hebben geen thuis waar ze zichzelf op kunnen sluiten tot de coronacrisis voorbij is en de opvanglocaties zijn juist in deze tijd drukker dan normaal. 

"Mensen zonder vaste woon- of verblijfplaats moeten kunnen blijven rekenen op veilige opvangplekken. Juist zij zijn extra kwetsbaar nu en hun aantal neemt toe, omdat ze op hun privé-logeeradressen veelal niet terechtkunnen nu", stelt WijZijn Traverse. De opvanglocaties sluiten is ook geen optie, omdat deze mensen dan allemaal op straat komen te staan. Daarom zijn er tijdelijk extra noodvoorzieningen gerealiseerd. 

Waterstraat

Bergen op Zoom is als centrumgemeente aangewezen om dak- en thuislozen op te vangen. "Op onze reguliere opvanglocatie in Bergen op Zoom zijn 18 plaatsen voor avond- en nachtopvang. Tijdelijk komen daar 10 plekken in de Waterstraat in Roosendaal bij", vertelt Esther de Jongh, manager Maatschappelijke Opvang bij WijZijn Traverse Groep. Het gaat dan om een besloten deel, waarbij 24/7 begeleiding aanwezig is. "Voor bewoners van de tijdelijke voorziening gelden dezelfde maatregelen als voor alle inwoners van Nederland. Zij zullen dus vooral binnen zijn."

Stayokay

Maar, dat is niet het enige, ook hostelketen Stayokay in Bergen op Zoom heeft een aantal slaapplaatsen beschikbaar gesteld voor de opvang van dak- en thuislozen. "Hierdoor zijn wij beter in staat de RIVM-richtlijnen op te volgen en te zorgen voor meer spreiding." Zo krijgen de dak- en thuislozen hier een eigen kamer of slapen ze met maximaal twee personen in een kamer. De extra bedden van Stayokay en de opvang in Roosendaal zorgt er ook voor dat het minder druk is bij de reguliere opvang. "De bezorgers van New York Pizza bezorgen iedere avond de warme maaltijden, die bereid worden door cliënten en medewerkers in de opvang, bij Stayokay. Weer zo'n fantastisch voorbeeld van hoe mensen zich in deze bijzondere tijd inzetten voor de kwetsbare mensen in onze samenleving!"

Meer uit Tholen

Skeeleren, apenkooien en voetbal: Activiteiten voor Thoolse jeugd in meivakantie

THOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.

7 uur geleden
UWV: ‘Meer jongeren in de WW in Zeeland, maar de krapte blijft hardnekkig’

THOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.

11 uur geleden
Vergeet dit weekend de klok niet: Zomertijd gaat weer in

THOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.

1 dag geleden
Nieuwe wandelroute Hazenpad brengt Smerdiekse locaties met verhaal tot leven

SINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.

1 dag geleden
Vier afstanden tijdens tiende editie van jaarlijkse wandeltocht Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.

2 dagen geleden
Thoolse wethouders zien af van raadszetel en maken plaats voor andere kandidaten

THOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.

2 dagen geleden