Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WijZijn Traverse: ‘Aandacht voor elkaar, dat is belangrijk tijdens deze lockdown’

WijZijn Traverse: ‘Aandacht voor elkaar, dat is belangrijk tijdens deze lockdown’

THOLEN - Met de lockdown is ons land opnieuw op slot gegaan. Voor vrijwel iedereen is de impact hiervan groot. Zeker ook voor mensen met een beperkt sociaal netwerk of een kwetsbaarheid. School, werk, sport, familie; alles loopt anders, de dagelijkse structuur valt weg. Naast het sociale isolement, heeft het soms ook grote financiële gevolgen. Het is belangrijk om hier aandacht voor te hebben. “Wij zijn er om, in deze moeilijke tijd, inwoners te ondersteunen”, vertelt Ad van Rijen, bestuurder van WijZijn Traverse Groep. 

“De maatregelen rondom Corona hebben een grote invloed op de mentale gesteldheid van mensen. Het missen van structuur en sociale contacten. Alles op afstand en achter een scherm, wat vraagt om digitale kennis en vaardigheden. Hierdoor voelen sommige mensen zich buitengesloten, somber, eenzaam of ervaren angst. Ook is er soms sprake van inkomensverlies. Dat maakt mensen financieel kwetsbaar en dit kan direct effect hebben op hun gezondheid. Aandacht voor elkaar, dát is belangrijk in deze tijd. En dat is precies waar WijZijn Traverse Groep voor staat. Wij zijn er voor kwetsbare inwoners en ondersteunen hen. Inwoners kunnen vragen en problemen aan ons voorleggen. Samen bekijken we de mogelijkheden waarbij we aansluiting zoeken in de direct omgeving en binnen het persoonlijke netwerk.”

“De professionals en vrijwilligers van WijZijn Traverse Groep werken veel vanuit de wijk, dichtbij de inwoners. Het wijk- of buurtcentrum is voor veel mensen bekend en de drempel is laag om hier even binnen te stappen. In veel wijkcentra hebben we een inloopspreekuur. Inwoners kunnen dan in gesprek gaan met een maatschappelijk werker en hun probleem of vraag voorleggen. We zijn blij dat tijdens de lockdown de meeste wijkhuizen, waar mogelijk, open blijven en deze spreekuren gewoon door gaan. Juist deze buurt- en wijkorganisaties leveren een belangrijke bijdrage aan het draagbaar maken van de coronamaatregelen.”

“We zijn er voor iedereen, jong en oud. Veel jongeren voelen zich eenzaam, dat is gebleken uit de vorige lockdown. Onze jongerenwerkers zijn er om de verbinding te maken en deze jongeren te steunen. Een mooi voorbeeld is bijvoorbeeld de Join Us Community die jongeren met elkaar verbindt. Ook ouderen missen in deze tijd het contact met familie of de activiteiten in de buurt. Ook zijn ze meer aangewezen op mantelzorgers. Binnen onze organisatie werken verschillende netwerkmaatjes die mensen thuis bezoeken waardoor ze zich minder alleen voelen. Daarnaast ondersteunen we mantelzorgers. Zij kunnen terecht bij Mantelzorg Ondersteuning in de verschillende gemeenten. Maar ook bij het verwerken van een verlies, bieden we ondersteuning.”

WijZijn Traverse Groep is er voor inwoners in de gemeenten Bergen op Zoom, Roosendaal, Rucphen, Woensdrecht, Halderberge, Tholen en Steenbergen. Onze professionals en vrijwilligers zijn er voor kwetsbare mensen en helpen hen om, ook in deze tijd, mee te kunnen doen. Want juist nu is die aandacht voor elkaar en dat steuntje in de rug van enorm belang. Wil je zelf een bijdrage leveren als vrijwilliger bijvoorbeeld als netwerkmaatje of bij het DigiPunt? Je bent van harte welkom. Want één ding is zeker: Samen krijgen we meer voor elkaar en zo komen we ook deze lockdown samen goed door.

Meer informatie: www.wijzijntraversegroep.nl of bel 0164 – 23 70 56.

Meer uit Tholen

Nieuwe flitspalen: Op deze wegen moeten Tholenaren extra gaan opletten

THOLEN/SINT PHILIPSLAND - Langs de Broekseweg en de N257 (Philipsdam) komen twee nieuwe flitspalen. De camera's controleren alleen op snelheid. Het is nog niet bekend wanneer de flitspalen geplaatst gaan worden.

1 uur geleden
Na donderdag breekt nazomerweer aan: temperaturen van 20 graden of hoger

THOLEN - Na een koele donderdag en een koude nacht keert de warmte dit weekend snel terug. Vanaf vrijdag loopt de temperatuur op en kan het zondag lokaal 25 graden worden. Ook de laatste dagen van september kunnen warm verlopen, al is dat nog onzeker.

5 uur geleden
Eerste EBS-stalling voor elektrische bussen in Zeeland opgeleverd

ZEELAND - De eerste stallingslocatie van EBS voor de nieuwe elektrische bussen in Zeeland is opgeleverd. Groen Goud Biervliet realiseerde de stalling op het eigen terrein aan de Middenweg. Vanaf 13 december vormt Biervliet een van de uitvalsbases voor de elektrische bussen die EBS inzet voor Reizen door Zeeland. Het is de eerste EBS-stalling in Zeeland die wordt opgeleverd voor de start van de nieuwe concessie.

8 uur geleden
Olie aangespoeld op Zeeuwse stranden: kans op vervuiling Tholen ‘zeer onwaarschijnlijk’

THOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.

1 dag geleden
Gaslek aan de Zuiddijk in Sint Philipsland houdt brandweerlieden uren bezig

SINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.

1 dag geleden
Bijna 5.000 aanvragen voor ontheffing tijdens afsluiting Westerscheldetunnel

ZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.

1 dag geleden
Karim looft 1000 euro uit voor gouden tip na vernieling The Saloon

THOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.

2 dagen geleden