Wijnaldum scoort twee keer, maar wint niet met Paris SG
MANCHESTER/LEIPZIG (ANP) - Met zijn eerste treffers voor zijn nieuwe club Paris Saint-Germain heeft Georginio Wijnaldum een hoofdrol vervuld in het uitduel met RB Leipzig in de Champions League. De international van Oranje bracht in de eerste helft voor de Franse ploeg 1-1 en 1-2 op zijn naam. Het duel eindigde in 2-2.
Paris SG, zonder de geblesseerde sterspeler Lionel Messi, begon slecht aan het duel in Duitsland. Al na 8 minuten opende Christopher Nkunku de score tegen zijn vroegere club met een fraaie kopbal. Het was zijn vijfde treffer alweer in dit seizoen in de Champions League. Kort na de openingstreffer voorkwam doelman Gianluigi Donnarumma een grotere achterstand voor PSG. De Italiaanse keeper keerde een strafschop van André Silva.
Dankzij Wijnaldum ging Paris SG met een voorsprong de rust in. Eerst tikte hij de bal in uit een voorzet van Kylian Mbappé en daarna kopte hij raak. De arbitrage keurde die treffer aanvankelijk af wegens buitenspel, maar na interventie van de VAR werd het doelpunt alsnog geldig verklaard.
Na de rust kon PSG niet verder afstand nemen van Leipzig. Nadat Wijnaldum in de 85e minuut was gewisseld, benutte Dominik Szoboszlai in de extra tijd een strafschop: 2-2.
Manchester City kwam in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge (4-1) na een kwartier op voorsprong dankzij Phil Foden. Amper 2 minuten later was het alweer gelijk door een zeer onfortuinlijke treffer van John Stones in eigen doel. Met een kopbal zette Riyad Mahrez de thuisclub opnieuw op voorsprong waarna invaller Raheem Sterling het duel besliste. Gabriel Jesus bepaalde in de extra tijd de eindstand op 4-1.
Nathan Aké bleef bij City op de bank. Ruud Vormer en Noa Lang waren basisspelers bij Club Brugge. Bas Dost viel in de 78e minuut in voor Lang.
In poule A leidt door Manchester City met 9 punten, gevolgd door Paris SG (8 punten) en Club Brugge (4 punten). Leipzig pakte dankzij de late remise tegen PSG het eerste punt.
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
17 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
17 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
7 uur geleden