Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum scoort twee keer, maar wint niet met Paris SG

Wijnaldum scoort twee keer, maar wint niet met Paris SG

MANCHESTER/LEIPZIG (ANP) - Met zijn eerste treffers voor zijn nieuwe club Paris Saint-Germain heeft Georginio Wijnaldum een hoofdrol vervuld in het uitduel met RB Leipzig in de Champions League. De international van Oranje bracht in de eerste helft voor de Franse ploeg 1-1 en 1-2 op zijn naam. Het duel eindigde in 2-2.

Paris SG, zonder de geblesseerde sterspeler Lionel Messi, begon slecht aan het duel in Duitsland. Al na 8 minuten opende Christopher Nkunku de score tegen zijn vroegere club met een fraaie kopbal. Het was zijn vijfde treffer alweer in dit seizoen in de Champions League. Kort na de openingstreffer voorkwam doelman Gianluigi Donnarumma een grotere achterstand voor PSG. De Italiaanse keeper keerde een strafschop van André Silva.

Dankzij Wijnaldum ging Paris SG met een voorsprong de rust in. Eerst tikte hij de bal in uit een voorzet van Kylian Mbappé en daarna kopte hij raak. De arbitrage keurde die treffer aanvankelijk af wegens buitenspel, maar na interventie van de VAR werd het doelpunt alsnog geldig verklaard.

Na de rust kon PSG niet verder afstand nemen van Leipzig. Nadat Wijnaldum in de 85e minuut was gewisseld, benutte Dominik Szoboszlai in de extra tijd een strafschop: 2-2.

Manchester City kwam in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge (4-1) na een kwartier op voorsprong dankzij Phil Foden. Amper 2 minuten later was het alweer gelijk door een zeer onfortuinlijke treffer van John Stones in eigen doel. Met een kopbal zette Riyad Mahrez de thuisclub opnieuw op voorsprong waarna invaller Raheem Sterling het duel besliste. Gabriel Jesus bepaalde in de extra tijd de eindstand op 4-1.

Nathan Aké bleef bij City op de bank. Ruud Vormer en Noa Lang waren basisspelers bij Club Brugge. Bas Dost viel in de 78e minuut in voor Lang.

In poule A leidt door Manchester City met 9 punten, gevolgd door Paris SG (8 punten) en Club Brugge (4 punten). Leipzig pakte dankzij de late remise tegen PSG het eerste punt.

Meer uit Voetbal

Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

8 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

10 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

12 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

12 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

13 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

13 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

14 uur geleden