Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum scoort twee keer, maar wint niet met Paris SG

Wijnaldum scoort twee keer, maar wint niet met Paris SG

MANCHESTER/LEIPZIG (ANP) - Met zijn eerste treffers voor zijn nieuwe club Paris Saint-Germain heeft Georginio Wijnaldum een hoofdrol vervuld in het uitduel met RB Leipzig in de Champions League. De international van Oranje bracht in de eerste helft voor de Franse ploeg 1-1 en 1-2 op zijn naam. Het duel eindigde in 2-2.

Paris SG, zonder de geblesseerde sterspeler Lionel Messi, begon slecht aan het duel in Duitsland. Al na 8 minuten opende Christopher Nkunku de score tegen zijn vroegere club met een fraaie kopbal. Het was zijn vijfde treffer alweer in dit seizoen in de Champions League. Kort na de openingstreffer voorkwam doelman Gianluigi Donnarumma een grotere achterstand voor PSG. De Italiaanse keeper keerde een strafschop van André Silva.

Dankzij Wijnaldum ging Paris SG met een voorsprong de rust in. Eerst tikte hij de bal in uit een voorzet van Kylian Mbappé en daarna kopte hij raak. De arbitrage keurde die treffer aanvankelijk af wegens buitenspel, maar na interventie van de VAR werd het doelpunt alsnog geldig verklaard.

Na de rust kon PSG niet verder afstand nemen van Leipzig. Nadat Wijnaldum in de 85e minuut was gewisseld, benutte Dominik Szoboszlai in de extra tijd een strafschop: 2-2.

Manchester City kwam in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge (4-1) na een kwartier op voorsprong dankzij Phil Foden. Amper 2 minuten later was het alweer gelijk door een zeer onfortuinlijke treffer van John Stones in eigen doel. Met een kopbal zette Riyad Mahrez de thuisclub opnieuw op voorsprong waarna invaller Raheem Sterling het duel besliste. Gabriel Jesus bepaalde in de extra tijd de eindstand op 4-1.

Nathan Aké bleef bij City op de bank. Ruud Vormer en Noa Lang waren basisspelers bij Club Brugge. Bas Dost viel in de 78e minuut in voor Lang.

In poule A leidt door Manchester City met 9 punten, gevolgd door Paris SG (8 punten) en Club Brugge (4 punten). Leipzig pakte dankzij de late remise tegen PSG het eerste punt.

Meer uit Voetbal

Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

20 minuten geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

1 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

1 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

3 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

3 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

3 uur geleden
Villarreal neemt trainer Pérez over van Rayo Vallecano

VILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.

3 uur geleden