Wijnaldum scoort twee keer, maar wint niet met Paris SG
MANCHESTER/LEIPZIG (ANP) - Met zijn eerste treffers voor zijn nieuwe club Paris Saint-Germain heeft Georginio Wijnaldum een hoofdrol vervuld in het uitduel met RB Leipzig in de Champions League. De international van Oranje bracht in de eerste helft voor de Franse ploeg 1-1 en 1-2 op zijn naam. Het duel eindigde in 2-2.
Paris SG, zonder de geblesseerde sterspeler Lionel Messi, begon slecht aan het duel in Duitsland. Al na 8 minuten opende Christopher Nkunku de score tegen zijn vroegere club met een fraaie kopbal. Het was zijn vijfde treffer alweer in dit seizoen in de Champions League. Kort na de openingstreffer voorkwam doelman Gianluigi Donnarumma een grotere achterstand voor PSG. De Italiaanse keeper keerde een strafschop van André Silva.
Dankzij Wijnaldum ging Paris SG met een voorsprong de rust in. Eerst tikte hij de bal in uit een voorzet van Kylian Mbappé en daarna kopte hij raak. De arbitrage keurde die treffer aanvankelijk af wegens buitenspel, maar na interventie van de VAR werd het doelpunt alsnog geldig verklaard.
Na de rust kon PSG niet verder afstand nemen van Leipzig. Nadat Wijnaldum in de 85e minuut was gewisseld, benutte Dominik Szoboszlai in de extra tijd een strafschop: 2-2.
Manchester City kwam in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge (4-1) na een kwartier op voorsprong dankzij Phil Foden. Amper 2 minuten later was het alweer gelijk door een zeer onfortuinlijke treffer van John Stones in eigen doel. Met een kopbal zette Riyad Mahrez de thuisclub opnieuw op voorsprong waarna invaller Raheem Sterling het duel besliste. Gabriel Jesus bepaalde in de extra tijd de eindstand op 4-1.
Nathan Aké bleef bij City op de bank. Ruud Vormer en Noa Lang waren basisspelers bij Club Brugge. Bas Dost viel in de 78e minuut in voor Lang.
In poule A leidt door Manchester City met 9 punten, gevolgd door Paris SG (8 punten) en Club Brugge (4 punten). Leipzig pakte dankzij de late remise tegen PSG het eerste punt.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
36 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
8 uur geleden