Wijnaldum geniet van zakelijke zege Oranje
ROTTERDAM (ANP) - De telefoon van Georginio Wijnaldum ontplofte bijna door de vele berichten na de winst van Oranje op Noorwegen (2-0) en plaatsing voor het WK in Qatar. "Veel vrienden hebben het over een wedstrijd om snel te vergeten", zei de tweede aanvoerder van Oranje. "Maar ik ben wel blij met deze wedstrijd."
"Natuurlijk willen we graag mooi en aanvallend spelen", zei Wijnaldum. "Maar soms kan dat niet en dan moet je het resultaat koesteren. Noorwegen kwam hier niet om lekker te voetballen en wij willen naar het WK. We hebben een heel zakelijke zege geboekt. Ik kan daar wel van genieten."
Oranje viel voorzichtig aan, uit angst voor een Noorse counter en profiteerde in de slotfase van de ruimte die het kreeg omdat de Noren niet voldoende hadden aan een gelijkspel. "We hebben geen kans weggegeven en in de slotfase toegeslagen. We hebben het gewoon heel goed gedaan."
Wijnaldum vierde de winst uitgebreid. Eerst op het veld, na de doelpunten van Steven Bergwijn en Memphis Depay in de slotfase. En vervolgens in de kleedkamer, waar champagne vloeide en spelers zongen, dansten en de polonaise liepen op het ritme van Nederlandse feestmuziek.
"We zijn er weer bij op een WK", blikte Wijnaldum vooruit op de eindronde van eind volgend jaar in Qatar. "We gaan ons daar op focussen, want ik denk dat we als groep tot veel in staat zijn. Wij als spelers willen vooral presteren in Qatar en we weten dat de KNVB bezig is met allerlei projecten die aandacht voor de situatie daar vragen. Dat lijkt me ook goed."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
12 uur geleden