Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wijnaldum geniet van zakelijke zege Oranje

Wijnaldum geniet van zakelijke zege Oranje

ROTTERDAM (ANP) - De telefoon van Georginio Wijnaldum ontplofte bijna door de vele berichten na de winst van Oranje op Noorwegen (2-0) en plaatsing voor het WK in Qatar. "Veel vrienden hebben het over een wedstrijd om snel te vergeten", zei de tweede aanvoerder van Oranje. "Maar ik ben wel blij met deze wedstrijd."

"Natuurlijk willen we graag mooi en aanvallend spelen", zei Wijnaldum. "Maar soms kan dat niet en dan moet je het resultaat koesteren. Noorwegen kwam hier niet om lekker te voetballen en wij willen naar het WK. We hebben een heel zakelijke zege geboekt. Ik kan daar wel van genieten."

Oranje viel voorzichtig aan, uit angst voor een Noorse counter en profiteerde in de slotfase van de ruimte die het kreeg omdat de Noren niet voldoende hadden aan een gelijkspel. "We hebben geen kans weggegeven en in de slotfase toegeslagen. We hebben het gewoon heel goed gedaan."

Wijnaldum vierde de winst uitgebreid. Eerst op het veld, na de doelpunten van Steven Bergwijn en Memphis Depay in de slotfase. En vervolgens in de kleedkamer, waar champagne vloeide en spelers zongen, dansten en de polonaise liepen op het ritme van Nederlandse feestmuziek.

"We zijn er weer bij op een WK", blikte Wijnaldum vooruit op de eindronde van eind volgend jaar in Qatar. "We gaan ons daar op focussen, want ik denk dat we als groep tot veel in staat zijn. Wij als spelers willen vooral presteren in Qatar en we weten dat de KNVB bezig is met allerlei projecten die aandacht voor de situatie daar vragen. Dat lijkt me ook goed."

Meer uit Voetbal

PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

5 uur geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

7 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

8 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

10 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

11 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

12 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

14 uur geleden