Wijnaldum geniet van zakelijke zege Oranje
ROTTERDAM (ANP) - De telefoon van Georginio Wijnaldum ontplofte bijna door de vele berichten na de winst van Oranje op Noorwegen (2-0) en plaatsing voor het WK in Qatar. "Veel vrienden hebben het over een wedstrijd om snel te vergeten", zei de tweede aanvoerder van Oranje. "Maar ik ben wel blij met deze wedstrijd."
"Natuurlijk willen we graag mooi en aanvallend spelen", zei Wijnaldum. "Maar soms kan dat niet en dan moet je het resultaat koesteren. Noorwegen kwam hier niet om lekker te voetballen en wij willen naar het WK. We hebben een heel zakelijke zege geboekt. Ik kan daar wel van genieten."
Oranje viel voorzichtig aan, uit angst voor een Noorse counter en profiteerde in de slotfase van de ruimte die het kreeg omdat de Noren niet voldoende hadden aan een gelijkspel. "We hebben geen kans weggegeven en in de slotfase toegeslagen. We hebben het gewoon heel goed gedaan."
Wijnaldum vierde de winst uitgebreid. Eerst op het veld, na de doelpunten van Steven Bergwijn en Memphis Depay in de slotfase. En vervolgens in de kleedkamer, waar champagne vloeide en spelers zongen, dansten en de polonaise liepen op het ritme van Nederlandse feestmuziek.
"We zijn er weer bij op een WK", blikte Wijnaldum vooruit op de eindronde van eind volgend jaar in Qatar. "We gaan ons daar op focussen, want ik denk dat we als groep tot veel in staat zijn. Wij als spelers willen vooral presteren in Qatar en we weten dat de KNVB bezig is met allerlei projecten die aandacht voor de situatie daar vragen. Dat lijkt me ook goed."
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
16 uur geleden