Wijnaldum geniet van zakelijke zege Oranje
ROTTERDAM (ANP) - De telefoon van Georginio Wijnaldum ontplofte bijna door de vele berichten na de winst van Oranje op Noorwegen (2-0) en plaatsing voor het WK in Qatar. "Veel vrienden hebben het over een wedstrijd om snel te vergeten", zei de tweede aanvoerder van Oranje. "Maar ik ben wel blij met deze wedstrijd."
"Natuurlijk willen we graag mooi en aanvallend spelen", zei Wijnaldum. "Maar soms kan dat niet en dan moet je het resultaat koesteren. Noorwegen kwam hier niet om lekker te voetballen en wij willen naar het WK. We hebben een heel zakelijke zege geboekt. Ik kan daar wel van genieten."
Oranje viel voorzichtig aan, uit angst voor een Noorse counter en profiteerde in de slotfase van de ruimte die het kreeg omdat de Noren niet voldoende hadden aan een gelijkspel. "We hebben geen kans weggegeven en in de slotfase toegeslagen. We hebben het gewoon heel goed gedaan."
Wijnaldum vierde de winst uitgebreid. Eerst op het veld, na de doelpunten van Steven Bergwijn en Memphis Depay in de slotfase. En vervolgens in de kleedkamer, waar champagne vloeide en spelers zongen, dansten en de polonaise liepen op het ritme van Nederlandse feestmuziek.
"We zijn er weer bij op een WK", blikte Wijnaldum vooruit op de eindronde van eind volgend jaar in Qatar. "We gaan ons daar op focussen, want ik denk dat we als groep tot veel in staat zijn. Wij als spelers willen vooral presteren in Qatar en we weten dat de KNVB bezig is met allerlei projecten die aandacht voor de situatie daar vragen. Dat lijkt me ook goed."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
15 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden