Wijnaldum geniet van zakelijke zege Oranje
ROTTERDAM (ANP) - De telefoon van Georginio Wijnaldum ontplofte bijna door de vele berichten na de winst van Oranje op Noorwegen (2-0) en plaatsing voor het WK in Qatar. "Veel vrienden hebben het over een wedstrijd om snel te vergeten", zei de tweede aanvoerder van Oranje. "Maar ik ben wel blij met deze wedstrijd."
"Natuurlijk willen we graag mooi en aanvallend spelen", zei Wijnaldum. "Maar soms kan dat niet en dan moet je het resultaat koesteren. Noorwegen kwam hier niet om lekker te voetballen en wij willen naar het WK. We hebben een heel zakelijke zege geboekt. Ik kan daar wel van genieten."
Oranje viel voorzichtig aan, uit angst voor een Noorse counter en profiteerde in de slotfase van de ruimte die het kreeg omdat de Noren niet voldoende hadden aan een gelijkspel. "We hebben geen kans weggegeven en in de slotfase toegeslagen. We hebben het gewoon heel goed gedaan."
Wijnaldum vierde de winst uitgebreid. Eerst op het veld, na de doelpunten van Steven Bergwijn en Memphis Depay in de slotfase. En vervolgens in de kleedkamer, waar champagne vloeide en spelers zongen, dansten en de polonaise liepen op het ritme van Nederlandse feestmuziek.
"We zijn er weer bij op een WK", blikte Wijnaldum vooruit op de eindronde van eind volgend jaar in Qatar. "We gaan ons daar op focussen, want ik denk dat we als groep tot veel in staat zijn. Wij als spelers willen vooral presteren in Qatar en we weten dat de KNVB bezig is met allerlei projecten die aandacht voor de situatie daar vragen. Dat lijkt me ook goed."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
5 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
9 uur geleden