Wijnaldum: discussie over mijn positie leeft bij mij niet zo
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum keerde zondag in de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Bosnië en Herzegovina (3-1) terug op 'tien', de positie achter de spits. De speler van Liverpool, die woensdag tegen Spanje (1-1) een meer controlerende rol had, maakte direct twee doelpunten.
"Natuurlijk heeft iedereen wel zijn favoriete positie, maar ik was er niet zo mee bezig. Ik denk dat dat meer iets voor de media is. Op deze plek kom je wat vaker in het zestienmetergebied en is het makkelijker doelpunten te maken", aldus Wijnaldum. "Ik was wel blij dat ik weer heb kunnen scoren en dat we als team weer een wedstrijd hebben kunnen winnen."
Wijnaldum staat na 69 interlands op twintig doelpunten. Er was in het verleden bij Oranje geen middenvelder die na zoveel interlands al op zoveel treffers stond. Wesley Sneijder kwam met 134 interlands tot 31 doelpunten en Rafael van der Vaart met 109 interlands tot 25 doelpunten.
"Ik ben niet echt een natuurlijke afmaker. Maar ik ben wel iemand die kansen krijgt in een wedstrijd en ook veel kansen kan creëren", aldus de 30-jarige Wijnaldum.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
48 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
51 minuten geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
4 uur geleden