Wijnaldum: discussie over mijn positie leeft bij mij niet zo
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum keerde zondag in de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Bosnië en Herzegovina (3-1) terug op 'tien', de positie achter de spits. De speler van Liverpool, die woensdag tegen Spanje (1-1) een meer controlerende rol had, maakte direct twee doelpunten.
"Natuurlijk heeft iedereen wel zijn favoriete positie, maar ik was er niet zo mee bezig. Ik denk dat dat meer iets voor de media is. Op deze plek kom je wat vaker in het zestienmetergebied en is het makkelijker doelpunten te maken", aldus Wijnaldum. "Ik was wel blij dat ik weer heb kunnen scoren en dat we als team weer een wedstrijd hebben kunnen winnen."
Wijnaldum staat na 69 interlands op twintig doelpunten. Er was in het verleden bij Oranje geen middenvelder die na zoveel interlands al op zoveel treffers stond. Wesley Sneijder kwam met 134 interlands tot 31 doelpunten en Rafael van der Vaart met 109 interlands tot 25 doelpunten.
"Ik ben niet echt een natuurlijke afmaker. Maar ik ben wel iemand die kansen krijgt in een wedstrijd en ook veel kansen kan creëren", aldus de 30-jarige Wijnaldum.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
14 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
17 uur geleden