Wijnaldum: discussie over mijn positie leeft bij mij niet zo
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum keerde zondag in de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Bosnië en Herzegovina (3-1) terug op 'tien', de positie achter de spits. De speler van Liverpool, die woensdag tegen Spanje (1-1) een meer controlerende rol had, maakte direct twee doelpunten.
"Natuurlijk heeft iedereen wel zijn favoriete positie, maar ik was er niet zo mee bezig. Ik denk dat dat meer iets voor de media is. Op deze plek kom je wat vaker in het zestienmetergebied en is het makkelijker doelpunten te maken", aldus Wijnaldum. "Ik was wel blij dat ik weer heb kunnen scoren en dat we als team weer een wedstrijd hebben kunnen winnen."
Wijnaldum staat na 69 interlands op twintig doelpunten. Er was in het verleden bij Oranje geen middenvelder die na zoveel interlands al op zoveel treffers stond. Wesley Sneijder kwam met 134 interlands tot 31 doelpunten en Rafael van der Vaart met 109 interlands tot 25 doelpunten.
"Ik ben niet echt een natuurlijke afmaker. Maar ik ben wel iemand die kansen krijgt in een wedstrijd en ook veel kansen kan creëren", aldus de 30-jarige Wijnaldum.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
3 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
6 uur geleden